Reklāma

Svinīgi atklāj pirmo sertificēto heliportu Rīgā

Jaunākie raksti

Sony SRN-NS7 kakla skaļruņu apskats

Ikgadējā Kursora lasītāju aptaujā daļa norādīja, ka papildu tādām klasiskām ierīcēm, kā viedtālruņi un datori, lasītāji gribētu redzēt arī...

YouTube pārtrauks savu YouTube Originals programmu

Video straumēšanas platforma paziņojusi par plāniem mainīt savu stratēģiju ar speciāla satura veidošanu, kas nozīmē, ka tiks pārtraukta YouTube...

Iespējams, drīzā nākotnē ar sejas maskām varēsim izmērīt savu sirdsdarbību

Nu jau divi gadi būs pagājuši, kopš mūsu ikdienas neatņemama sastāvdaļa ir sejas maskas. Pa šo laiku pētniekiem jau...

Volkswagen un Bosch plāno sadarbību elektroauto bateriju ražošanā

Divi no Vācijas lielākajiem ražojošajiem uzņēmumiem Volkswagen un Bosch parakstījuši sadarbības memorandu, lai izveidotu kopuzņēmumu un ievērojami palielinātu elektroauto...

Apple 2021. gada nogalē atkal bija lielākais viedtālruņu piegādātājs

Pēc salīdzinoši pieticīga viedtālruņu pārdošanas gada, Apple atguvis savas ierastās līderpozīcijas pagājušā gada pēdējā ceturksnī. Analītikas uzņēmums Canalys dalījies ar...

Pie Rīgas Pasažieru ostas svinīgi tika atklāts pirmais atbilstoši Eiropas Savienības (ES) standartiem sertificētais heliports Rīgā, ko ierīkojis tā īpašnieks –  Rīgas Pasažieru termināls.

Kā svinīgajā atklāšanas uzrunā uzsvēra SIA “Baltijas Helikopters” valdes loceklis Aldis Pauga – heliportu plānots izmantot gan biznesa mērķiem, gan glābšanas pasākumiem: “Lai arī šī mērķa īstenošana prasīja ilgu laiku, tomēr galarezultāts ir patīkams, turklāt šis ir arī vēsturisks brīdis Rīgai, izveidojot pirmo heliportu pēc Eiropas standartiem. Tāpat nākotnē veidosim sadarbību ar dažādām glābšanas organizācijām, jo tādos brīžos laiks ir akūti svarīgs un helikopters nodrošina ļoti operatīvu servisu.”

Savukārt Rīgas vicemērs Andris Ameriks izteica gandarījumu, ka tieši Rīgas ostas teritorija ir izvēlēta heliporta izveidē: “Šis ir būtisks solis gan Rīgas, gan ostas infrastruktūras attīstībā. Helikopteru ekskursijas ne tikai piesaista tūristus, bet arī nodrošina papildu transporta iespējas dažādās ārkārtas situācijās.”

Atklāšanā tika prezentēti 3 helikopteri un ar vienu no tiem – A klases “Bell 429” – klātesošajiem bija iespēja doties ekskursijā, apskatot Rīgu no putna lidojuma. “Bell Helicopter” pārstāvis Jakubs Hoda izteica prieku par heliporta atrašanās vietu, kas ir pašā Rīgas sirdī: “Eiropā ir ļoti maz pilsētu un metropoļu, kurās heliportu ir iespēja iekārtot gandrīz pašā centrā. Mums ir prieks par sadarbības attīstīšanu, tajā pašā laikā, vēlos uzsvērt to, ka šis nav tikai bizness – tas ir solis uz priekšu ar drošību un glābšanu saistītu operāciju veiksmīgākā īstenošanā.”

Heliporta jeb helikopteru nosēšanās laukuma izmērs ir 20 x 20 metri. Pēc pasūtījuma SIA “Baltijas Helikopters” varēs nodrošināt pakalpojumus ar vismaz 3 lidaparātiem. Šo pakalpojumu varētu izmantot arī tūristi un interesenti, kuri vēlas īsā laikā apskatīt gan Rīgu, gan Latviju.

Reklāma

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
5 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK
13.06.2016 09:53

Labi ka aizvācos no turienes. To dzelzs kotlešu troksnis daudz reizes pārspēj ikrīta smirdīgo dīzeļu sastrēguma koncertu aiz loga.

turbo-kotlet
13.06.2016 16:17
Reply to  KKTK

Ceru ka tavā dzīvē notiek arī kaut kas labs… :)

KKTK
13.06.2016 16:25
Reply to  turbo-kotlet

Nebīsties ;)

x
13.06.2016 11:53

Ņemot vērā demogrāfiskās tendences, var plānot Rīgas vidū kaut vai Disnejlendas celtniecību. Osta un dz. stacija tuvu, lidosta arī nav tālu, vietējo nav daudz.

13.06.2016 13:16

Pauga tas vēl frukts – pats lido uz Jaunzelandi ar heliti atpusties (cik tur degvielas daudz aiziet un cik dārgi tā maksā) a apsargiem maksā starp 180 un 300 eur menesī ar zemu stundas likmi, pat nevar apsargu istabā ielikt mikroviļņu krāsni un elektrisko tējkannu, jo redz tēja / kafija ir jadzer majas nevis darbā, pat tehniķiem kas remontē helikopterus, kavē izmaksas jo redz naudas nav, a uz Jaunzelandi aizlidot vai vēl kkur aizlidot vai nopirkt jaunu helikopteru – nauda ir. Riktīgs žīds.

Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: