Reklāma

Google veidojot aizsardzību pret mākslīgā intelekta vēlmi pārņemt pasauli

Jaunākie raksti

Kas notiek otrā pusē, kad sazināmies ar banku? Saruna ar klientu apkalpošanas vadītāju

Katram, visdrīzāk, ir bijusi situācija, kad bez zvanīšanas vai jebkādas citas saziņas ar savu banku nevar iztikt. Protams, var...

MKBHD parodē jaunāko Intel reklāmu, kas aicina boikotēt Apple datorus

Oktobra sākumā uzņēmums Intel izlaida visai neviennozīmīgi vērtējamu video, mēģinot pārliecināt esošus Apple datoru lietotājus par to, ka viņiem...

Volkswagen noliedz runas, ka ražotājam, iespējams, nāksies atlaist 30 tūkstošus darbinieku

Vācijas autobūves koncerns Volkswagen noraidīja iepriekš izskanējušo informāciju, ka tam varētu nākties likvidēt līdz pat 30 000 darbavietu, ja...

Sony papildina savu bezvadu austiņu klāstu ar WF-C500 un WH-XB910N

Sony laiž klajā divus jaunus bezvadu austiņu modeļus WF-C500 un WH-XB910N, lai mūzikas klausīšanās būtu vēl patīkamāka un ērtāka....

Klajā nākusi Garmin DriveSmart – navigācija drošākai un ērtākai braukšanai

Garmin nācis klajā ar jaunu, portatīvo GPS satelīta navigācijas sistēmu Garmin DriveSmart, kas autovadītājiem brauciena laikā sniedz vēl nebijušu...

Google strādā pie projekta, kas mūs nākotnē varētu glābt no filmu sērijā Terminator apžļembātā pasaules gala – mākslīgā intelekta vēlmes iznīcināt cilvēci. Google DeepMind komanda jau šobrīd veidojot tā saucamo “kill switch”, kas neļaus robotiem un algoritmiem pārņemt pasauli.

DeepMind arī iekļaus nepieciešamo programmu kopumu, kas neļaus mākslīgajam intelektam mācīties un apiet ierobežojumus. Cilvēks varēs jebkurā brīdī piekļūt mākslīgā intelekta atslēgšanai. Neviens nevar būt pilnībā pārliecināts par mākslīgā intelekta attīstības iespējām. Google DeepMind komanda nevar apsolīt, ka izveidotais aizsardzības mehānisms būs pielietojams visiem mākslīgā intelekta paveidiem.

Tāpat tiek uzsvērts, ka DeepMind komanda pagaidām nespēj aprakstīt visas iespējamās situācijas. Mākslīgajam intelektam var izveidot ierobežojumus, bet tie var nestrādāt vai strādāt pretēji gaidītajam. Kad Google 2014. gadā iegādājās DeepMind, viens no darījuma pamatnosacījumiem bija mākslīgā intelekta ētikas komisijas izveide, kas sekotu līdzi Google un citu uzņēmumu darbībai mākslīgā intelekta pētījumos.

Reklāma

12 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
12 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Es drīzāk noticētu, ka Kasperskis tādu var uztaisīt.

Kasperskis var uztaisīt tikai savu sarkanzvaigžņoto darba devēju pasūtīto. Par blakusdarbiem viņam pusdienās iebaros polonija devu.

nepin klāt īpašnieka ex-kegebešņika profilu ar to, ko kompānija šobrīd var. ar viņu kompānijas analītiķu/programmeru skillu (es ar dažiem esmu komunicējis) domāju, ka pietiktu ar piecu cilvēku komandu, kas atvaļinas no kompānijas uz Pataijas pludmali, gads darba un sagrauj Skainetu. jautājums tikai – kurš būs gatavs maksāt?

Nešaubos, ka tur strādā spējīgi cilvēki un ka visi tur strādājošie nav aplipuši ar kolorado slimību. Taču uzņēmumam kā tādam īpašnieka pagātnes dēļ ir zināma aura, kas liek uzmanīties.

man joprojām saglabājusies ticība, ka ja būs globāls , tad cilvēki tomēr apvienosies, lai arī tikai uz īsu brīdi ja izdzīvos.

Smejieties vai nē, bet vis sāk atīstīties tik strauji, un tā pati google strādā pie tā paša mākslīgā intelekta. varbūt liekas fantastika visas filmas, un tā, bet arī kādreiz zemūdene un telefons ko paņemt līdzi bija fantastika.

Vēl nav izgudrojuši patiešām strādājušo AI, bet jau domā kā to limitēt. Taisīt ētikas komisijas pret AI, kad nav īsti strādājošs mākslīgais intelekts izgudrots (publiski) ir baigais anonisms un laika tērēšana. Visu jau uzrakstīja jums Azimovs – come on!!! 3 Robototehnikas likumi.

pats kammon. Azimova specenē runa par ierobežojumiem uz kontrolētas hardware platformas, šeit atvēzējušies uz ko lielāku.

Multivaks (“Visas Pasaules raizes”; ja nekļūdos, Harisons). Žanra mīļotāji sapratīs, par ko rakstu.

tas bija tas pats Azimovs :)

Reklāma
Reklāma
Reklāma