Microsoft par savu Nokia iegādes eksperimentu turpina maksāt – tikko paziņots, ka Microsoft atlaidīs 1850 darbiniekus, kā arī uzņēmumam nāksies norakstīt zaudējumos 950 miljonus dolāru. Tikai neliela bijušo Nokia darbinieku grupiņa paliks Microsoft paspārnē, lai turpinātu uzturēt viedtālruņu servisus.

Pirms gada Microsoft nācās norakstīt 7.6 miljardus dolāru zaudējumos, kā arī atlaist 7800 darbiniekus. Kopumā tiek lēsts, ka Microsoft eksperiments ar Nokia iegādi izmaksājis vismaz 8 miljardus dolāru. Sākotnēji Microsoft ieguva 25 000 Nokia darbiniekus, liela daļa no tiem jau ir atlaista.

Bijušais Microsoft vadītājs Stīvs Balmers (Steve Ballmer) būtu pilnībā vainojams par neveiksmīgo lēmumu iegādāties Nokia telefonu biznesu. Jau sākotnēji tika uzskatīts, ka darījums ir pārāk riskants, un tas nespēs atmaksāties. Šībrīža uzņēmuma vadītājs Satja Nadella (Satya Nadella) nekad nav bijis ieinteresēts viedtālruņu biznesa attīstībā.

Tiesa, Microsoft nav vienīgie neveiksmīgie viedtālruņu ražotāji. Arī Google vēlējās ar Motorola iegādi pārņemt Android viedtālruņu tirgu. Motorola iegāde izmaksāja 12.5 miljardus dolāru, pēc diviem gadiem Motorola tika pārdota Lenovo par 2.91 miljardu. Tiek uzskatīts, ka Google “izsūca” no Motorola vairākas būtiskas licences, kas varētu attaisnot šādu pirkumu un lētu tālākpārdošanu.

15
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
PurvaVelnsKlāvsnjuukensAndish GonzalezVilnis Salenieks Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
neJANIS
Guest
neJANIS

Man gan vairāk niez rokas vainot Nadellu, jo Balmera vadībā Nokia tika nopirkta un WP tiešām tika attīstīta, tirgus daļa auga (lai arī tā joprojām bija tālu no Android un pat iOS, lai gan otrais daudz kur Eiropā jau tika pārsists), toreiz WP bija nākotne, bet Microsoft prioritātes mainījās un telefoni vienkārši tika pamesti novārtā – telefoni jauni netika izlaisti, tie, kas tika izlaisti – diezgan nekvalitatīvi nostrādāti – drīzāk ķekša pēc WP faniem, W10M izlaišanas datums tika pārcelts n-tās reizes un tāpat ļukains tika izlaists. Balmers nogalināja Nokia, Nadella – WP, par otro man dusma daudz lielāka.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Labs vadītājs domā par biznesu ilgtermiņā un zina kurās avantūrās neielaisties. Nadella jau tagad ir paveicis ļoti daudz, jo radījis apstākļus (produktus), kad Microsoft servisi tiek arvien vairāk lietoti no “svešām” platformām. Vismaz uz doto brīdi izskatās, ka tas ir bijis pareizais solis, bet par nākotni nekad neko pilnībā nevar zināt.

Name
Guest
Name

Jūs pēdējā laikā diezgan bieži rakstāt par par MS, WP, Lumiām un Nokia, bet ne par W10M, kas nekur nepazudīs, pat ja platformas lietotāju procents būs 0.1%, jo tā vienkārši ir. Jau kādu laiku zināms, ka MS mainīs un maina savu stratēģiju viedtālruņu jomā, bet no jums par to nav nekādu ziņu.. Šīs ziņas neradīs prieku faniem, bet vismaz visiem liks saprast, kas notiek. Varbūt ir vērts uzrakstīt par to šeit? http://www.windowscentral.com/microsoft-memo-reveals-shifting-mobile-strategy

PurvaVelns
Guest
PurvaVelns

0,1% par prieku? Pac tak norādīji, kur var palasīties…

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Es redzēju to rakstu, bet vēl nepaspēju pats izlasīt un iedziļināties. Piekrītu, ka ir vērts informēt arī par šīs platformas gaišo pusi. Protams, ja to var saskatīt.

Name
Guest
Name

Tā īsti nav gaišā puse. Tā ir stratēģijas maiņa, kas parāda reālo situāciju, kurā ir apbižotie un ir ieguvēji. Tāda tipa raksti [negatīvi], kādus jums šeit patīk[?!] rakstīt par šo ekosistēmu, bet vismaz izkliedēs apjukumu un baumas, vismaz daļēji, manuprāt.
Gaišā puse varētu būt skaistais, patīkamais UI, pārnedēļas operētājsistēmas atjauninājumi, aplikācijas, kuras nav citās OS, vai ir ļoti zemā līmenī citās OS, bet pie kurām esi pieradis un nevēlies šķirties.
—Bet katram šie uzskati ir individuāli.

PurvaVelns
Guest
PurvaVelns

“aplikācijas, kuras nav citās OS” par šo var detalizētāk?

Vilnis Salenieks
Guest
Vilnis Salenieks

gan jau līdzīgas ir arī citās os, bet pa velti, bez reklāmām un kvalitatīvi nostrādātas nāk prātā piemēram, Lumia Cinemagraph, Beamer, daļēji Play To, nav pa rokai WP, bij vēl kādas

PurvaVelns
Guest
PurvaVelns

ā nu… es domāju, kaut ko tuvāk “smartfona” funkcionalitātei

Vilnis Salenieks
Guest
Vilnis Salenieks

nu bet tak, tos smartfonīguma kritērijus vajadzēja noprecizēt :)

Klāvs
Guest
Klāvs

nedomā tik daudz ;)

PurvaVelns
Guest
PurvaVelns

ātri piesviedu reklāmas sauklīti: “windouzfōns – cilvēkiem, kas nedomā”

njuukens
Guest
njuukens

Labs vadītājs domā par to,kā tālāk attīstīt savu biznesa divīziju(šajā ziņā – Windows 10 Mobile/WP/Sauc kā vēlies), nevis atmetās pēc pāris gadiem dēļ savas (ne)pacietības.

Andish Gonzalez
Guest
Andish Gonzalez

Man jau gan iekas, ka tieši Sataya ir vainīgs ar savu neieinterēsētību!

PurvaVelns
Guest
PurvaVelns

es tā piesviedu galvā, ka interesanta tēma. kompānija noraksta 8 miljardus. a vot interesanti, no kura tieši maciņa? un cik no tā ir virtuālas naudas? vai bilam samazinājās viņa miljardu simti? diez vai… lielajiem akciju turētājiem? Es domāju, ka atbildi kars var meklēt… (un pa to banku pensiju plānu menedžeri ierēc, jo viņu adminisēšanas komisijas ir nemainīgas) tātad, atbildi var meklēt savu otro un trešo pensiju līmeņu plānu gada steitmentos… naudiņa šādām biznesa avantūrām nekautrējoties tiek ņemta no nākotnes pensionāriem. Savā laikā nostrādāju vienā nekustamā īpašuma developeru kantorī. Shēma tāda – uzbliež šopingcentru, saslēdz nenormālus īres līgumus un komplektiņu pārdod… Read more »