Web Analytics
More
  Reklāma

  Microsoft atlaidīs 7800 darbiniekus un norakstīs zaudējumos Nokia iegādi

  Jaunākie raksti

  Microsoft vakar atklāja informāciju, ka grasās atlaist 7800 darbiniekus un zaudējumos norakstīt 7.6 miljardus ASV dorārus, kas saistīti ar Nokia telefonu biznesa iegādi 2013. gadā. Visvairāk darbinieki tiks atlaisti tieši viedtālruņu ražošanas divīzijā, tādā veidā tiek neoficiāli atzīts, ka Microsoft Lumia ir gaidāma skarba nākotne. Tiek ziņots, ka tik drosmīgs solis ir vienas nakts laikā licis Microsoft akciju cenai kāpt par 1%.

  7800 darbinieku atlaišana ir nieks, kad to salīdzina ar pagājušā gadā izziņoto 18 000 darbinieku atlaišanu. Microsoft darbinieku skaits šī gada sākumā visā pasaulē pārsniedza 118 000 un uzņēmums atklāj, ka atlaisto darbinieku kompensācijās izmaksās aptuveni 750 līdz 850 miljonus dolārus, kas vēl pieskaitāmi zaudējumiem.

  Reklāma

  Microsoft jau bija iepriekš pauduši viedokli, ka ar viedierīču ražošanu nopelnīt viņi nespēj, turklāt vienīgie, kuri spēj, ir Apple. Baltā karoga izkāršana gan nenozīmē pilnīgu atteikšanos no Windows Phone viedtālruņiem pašā Windows 10 Mobile iznākšanas priekšvakarā. Esošā katastrofālā Windows Phone viedtālruņu finanšu situācija ir izbijušā Microsoft vadītāja Stīva Balmera pēdējais vai viens no pēdējiem sveicieniem.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  5 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Mahmuds
  09.07.2015 11:31

  Paņēma veiksmīgu zīmolu, sa***a to pāris gadu laikā un tagad izmet mēslainē, norakstot zaudējumos! Paldies E-lopam!

  bombelats
  09.07.2015 16:00
  Reply to  Mahmuds

  Nu ne gluži. Ja veiksmīgajam zīmolam būtu gājis tik labi, tad nepārdotos viņi. Veiksmīgs tas vēl bija gadus 6 atpakaļ, tad gan veiksme tos pameta.

  10.07.2015 15:13
  Reply to  Mahmuds

  Nevar jau īsti nepiekrist. Nokia reāli sāka grimt Elopa laikā, un visiem ir zināms, ka Elops ir tīrākais MS cilvēks/ieliktenis, kas jau tālajā 2010. gadā mērķtiecīgi darīja visu, lai Nokia pārstātu darbību pie citiem projektiem (Maemo/Meego, Symbian utt.) un pārorientētos uz WP (nav man nekādu pretenziju pret šo OS). Ne velti jau tajā laikā Nokia saņēma ļoti daudz priekšrocību attiecībā pret citiem ražotājiem, kuriem bija tiesības ražot telefonus ar WP. Viņa (Elopa) laikā Nokia piedzīvoja pamatīgu finansiālo rādītāju lejupslīdi, līdz ar to, lai glābtos no pilnīga kraha, pretim nāca dāsnais MS, kuram, iespējams, no finansiālā viedokļa Nokia nebija dikti izdevīgs pirkums, bet viņi ieguva pamatīgas iestrādes gan no ražošanas, gan no zinošu un kompetentu darbinieku viedokļa, turklāt klāt vēl nāca brends, kuram joprojām ir daudz lojālu klientu. Principā it kā sanāca Win – Win rezultāts. Nokia nenogāja pa burbuli, un MS ieguva iespēju izrauties mobilajā tirgū + pircēji ieguva lielāku mobilo izvēli. Protams, daļa no darbiniekiem laika gaitā tika atlaisti, vai nu aizgāja paši – kādi nu kuram bija iemesli aiziešanai, tajā skaitā arī antipātijas pret MS. Saujiņa no aizgājējiem izveidoja Jolla, kas izstrādāja Sailfish OS, kur par pamatu ir Meego ideja. Tā kā principā viss notiek, viss turpinās. Vai… Read more »

  Kaspars
  09.07.2015 11:49

  “grasās atlaist 7800 darbiniekus un zaudējumos norakstīt 7.6 miljardus ASV dorārus, kas saistīti ar Nokia telefonu biznesa iegādi 2013. gadā.” Visai dīvains piegājiens. Vai ta tik tālu sačakarēja, ka pat nevar pārdot tālāk? Ķīnieši būtu nopirkuši.LAi gan, kas tad ir 7.5 miljardi… tikai neliels ieraksts grāmatvedības atskaitēs…

  Skats
  09.07.2015 13:23

  Kaptaļizma haizivis, ka jupis to mīksto Mikro(bu)!!!

  Reklāma