Google ir izmēģinājusi vairākas stratēģijas (pārsvarā bez panākumiem), lai veicinātu Android viedierīču operētājsistēmas jauninājumu nodrošināšanu. Pagaidām vienīgais redzamais Android panākums ir tā saucamo Stagefright labojumu saņemšana no dažiem lielākajiem viedtālruņu ražotājiem. Būtu arī jāatzīmē, ka kritiskākos labojumus Google spēj šobrīd piegādāt ar Google Play Services starpniecību, tomēr Google Play Services neļauj veikt operētājsistēmu versiju atjaunināšanu.

Baumas norāda, ka Goolge ir sagatavojusi Android ražotāju sarakstu, kas tiekot šobrīd papildināts ar ierīču sarakstu un jauninājumu saņemšanas ātrumu. Google šo sarakstu pēcāk grasās publicēt, lai uzteiktu centīgākos Android jauninājumu sūtītājus uz viedierīcēm, un arī lai nopeltu slinkos.

Google arī pieķērusies lielajiem mobilo sakaru operatoriem, kas ilgi aiztur Android jauninājumus, nenogādājot tos līdz lietotāju ierīcēm. Te gan vairāk ir runa par ASV mobilo sakaru operatoriem Sprint un Verizon.

19
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
PurvaVelnsValtersJanisdigitalkMārcis Buhholcs Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
elvaldo03
Guest
elvaldo03

just5

digitalk
Guest
digitalk

jū mīn elephone.hk ?

Mārcis Buhholcs
Guest
Mārcis Buhholcs

Huawei vajag pa mici – P8 kā iznāca ar 5.0.1 tā arī sēž uz tā. Vismaz 5.1.1 būtu pratušies.

wils_w
Guest
wils_w

Ir gan 5.1, gan 6.0. Bet ne lietotājam parastajam.

Mārcis Buhholcs
Guest
Mārcis Buhholcs

Beta versijas neskaitās. Un kamēr nav normāla OTA “lietotājam parastajam”, viss pārējais ir fufelis. Tā vai citādi – Huawei ir viens no slinkākajiem Android atjaunotājiem – paldies pārmudrītajam EM(o)UI.

PurvaVelns
Guest
PurvaVelns

tā pārmudrītība ir tāds virspusējs priekšstats. No uzbūves viedokļa un resursu patērēšanas tā sit tačvizu vienos vārtos.

Mārcis Buhholcs
Guest
Mārcis Buhholcs

Es redzu ka pat settingi atšķiras no stock android, vizuālās izmaiņas ir nebūtiskas. Runa ir par tām koda izmaiņām EMUI, dēļ kurām Huawei ir tādas mokas to pārnest uz katru nākošo Android versiju. Uzkāpa uz tā paša grābekļa kur HTC ar savu sense. Un protams, ģeniālā ideja aizvākt normālu Android datu patēriņa izvēlni un aizvietot ar Huawei brīnumu, kurš pat neļauj ierobežot datu patēriņu. Tiesa, ar nelielu piepūli var tikt vecajam Data Usage klāt. EMUI nav slikts, bet tā sajūgšana ar kārtējo Android versiju prasa no Huawei daudz pūļu. Bez tam, P8 ir augšgala aparāts, kuram tā kā būtu jāsaņem… Read more »

PurvaVelns
Guest
PurvaVelns

es saprotu Tavas bažas… bet no otras puses – vai cilvēkam, kam ir 600 (+/-) rubļi gadžeta iegādei ir aktuāla datu patēriņa uzskaite? :D Vēsu galvu salīdzinot P8 un P9 – manās rokās abi bija nedēļu – atradu tikai pāris būtiskas nianses (no ikdienas lietošanas viedokļa) – svarīgākais uzlabojums, laikam, ir manuāla atļauju nogriešana izmantot kameru, lokāciju, kontaktus utt. Vēl paliek “ekrāna ierakstīšana”, bet to nekad neesmu alcis un izmantojis. Ja nemaldos, tad P8 gada laikā saņēma divus emui apdeitus – tās ir tās redzamās lietas, ko pamana un par ko domā parastais patērētājs. Domāju, ja uz ielas veiktu aptauju,… Read more »

Mārcis Buhholcs
Guest
Mārcis Buhholcs

Kas bija domāts ar pirmo frāzi? … ja arguments, tad galīgi garām. Kaut kas no “ja es varu atļauties Lamborghini, tad degvielas rādītāju tam nevajag”. Būtiskākā tās izvēlnes daļa ir nevis uzskaite, bet ierobežošana. Uzskaiti veic arī Huawei piedāvātais brīnums. P8 maksā 400+ (nu jau var zem 400 atrast) nevis 600+ Standarta android datu uzskaites un ierobežošanas izvēlnes trūkums bija tikai viens no piemēriem cik ļoti izmainīts ir EMUI kods, salīdzinot ar stock, vēl varu minēt to, ka visas aplikācijas izvietotojas starta ekrānos a la iOS, atsevišķas aplikāciju pogas nav. EMUI nav pliks GUI/skins, tā ir vesela softiska virsbūve virs… Read more »

PurvaVelns
Guest
PurvaVelns

par P8 cenu es domāju iznākšanas mirkli. un +/-. salīdzinājums ar degvielu gan nebūs īsti korekts – lai kāda būtu mašīna, neviens nedod degvielu neierobežoti, tipa, samaksā sotaku un lej cik gribi.
Atsevišķo aplikāciju pogas trūkumu emui ir atrisinājis eleganti: visu ko nevajag var noslēpt – turi kaut vai vienu mājas ekrānu vispār bez ikonām. maģiskā pirkstu kustība kā atzūmojot. enivej – pēc divu gadu mocīšanās ar tačvizu emui ir kā svaigs gaiss. viss jau rodas salīdzinot…

Mārcis Buhholcs
Guest
Mārcis Buhholcs

EMUI nav slikts, par to nav runa. Es runāju par to, ka viņa komplicētības dēļ Huawei ir problēmas to adaptēt jaunajām Android versijām, kas attiecīgi sabremzē jauno versiju iznākšanu. Un tikai.

PurvaVelns
Guest
PurvaVelns

piekrītu

Valters
Guest
Valters

Nez, Teslas auto vari lādēt pie superchargeriem cik gribi.

PurvaVelns
Guest
PurvaVelns

nu ja! tas iekļauts cenā. paskat – jauno, lētāko modeli vairs nevarēsi…

kristaps
Guest
kristaps

KO ČĪSKTI?!?? Es joprojām sēžu uz 4.2.2 končiņu HTC One mini 2 = 2014Q3 gada telefons(2014Q4 nopirkts), jeb pat 2 gad nav vecs, bet HTC saka, ka oficiāli iekšas nevelkot jaunāku sistēmu… MHMM…. D*rsas mļe! Saucās mārketings – gribi svaigāku andri – ver maku vaļā un pērc ‘svaigāku’ modeli ik gadu.

Mārcis Buhholcs
Guest
Mārcis Buhholcs

HTC One mini 2 ir viduslīmeņa telefons, ar P8 pat salīdzināt nevar.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6345&idPhone2=7006
Tiem un budžetniekiem nekādi apgreidi nespīd principā, tikai ražotāji to noklusē, tāpēc laimīgais pircējs to parasti uzzina pēc iegādes.

digitalk
Guest
digitalk

pfff, pamēģini uzspēlēt Witcher 3 uz divgadīga kompja, kuram neesi pircis-pārmaksājis par topīgākajām tābrīža iekšām. lago, ne? tad kāpēc domā, ka telefonu biznesā būs savādāk?

Janis
Guest
Janis

Varbūt vnk nevajag pirkt kaut, kādas grabažas, nākošreiz būsi gudrāks…

Turklāt kam Tev vajadzīgi tie jauninājumi?

kristaps
Guest
kristaps

Šo jau šķiet viņi solīja pirms 4 gadiem ar IceCreamSandwich(v4.0!) Ka nu tik tagad visiem būs updeiti day1 jo ‘google’ cīnīsies ar ražotājiem lai nevelk gumiju. Nu 4 gadi pagājuši un?!? Velreiz to pašu bļauj :D :D :D Atgādina mūsu Saeimu, sparīgi bļaustās solot zelta kalnus, tikai kad ko vajag! Un tad pieklust…..