Reklāma

Lattelecom no vara kabeļiem izdodas “izspiest” 780 Mbit/s datu pārraides ātrumu

Jaunākie raksti

BISSELL CrossWave Cordless mazgājošā slotas tipa putekļu sūcēja apskats

Nu jau esmu kļuvis par oficiālo tīrības un spodrības ziņnesi, šajā pavasarī turpinām dažādu mājsoļa palīgu apskatus ar vienu...

Latvijā vadošais ielu mākslinieks KIWIE izlicis pārdošanā pasaules mērogā unikālus NFT

KIWIE ir viens no pazīstmākajiem ielu māksliniekiem Latvijā, kura vārds izskanējis tālu aiz mūsu valsts robežām. Viņa firmas zīme,...

Hakatonā pētīs, vai elektroauto var uzlādēt pie apgaismojuma staba, kā arī citas idejas

Lādēt elektroauto pie apgaismojuma staba un ieviest metrobusa līniju Teikas virzienā. Pie kā strādās hakatonā? No 15. līdz 17....

Eiropas Parlaments vēlas slēgt pirātiskās sporta pārraides 30 minūšu laikā

Eiropas Parlaments strādā pie lēmuma, kas varētu pieprasīt slēgt pirātiskās sporta pārraides vien pusstundas laikā. Lai to spētu īstenot...

Parādās ziņas, ka varētu kavēties jauno iPad un MacBook portatīvo datoru ražošana

Jau 2020. gads bija izaicinājumu pilns elektronikas ražošanā, jo radās problēmas ar dažādu detaļu izgatavošanu, piegādi un produktu salikšanu,...

Lattelecom sadarbībā ar uzņēmumiem Nokia un Huawei veiksmīgi pabeidzis pirmā posma testus ar šobrīd telekomunikācijas nozarē aktuālo G.Fast datu pārraides tehnoloģiju. Pirmie rezultāti uzrādījuši lieliskus rezultātus – izdevies sasniegt 780 Mbit/s datu pārraides ātrumu esošajā vara kabeļu tīklā.

Lattelecom ir pirmais uzņēmums, kas Latvijā uzsācis šādus testus. Testu laboratorijās veiksmīgi pārbaudīti Latvijā esošie tīkla elementi un dažādi vara kabeļu veidi, kas dod pārliecību, ka jau pārskatāmā laikā iespējams izveidot jaunus augsta ātruma interneta pieslēgumu pakalpojumus, faktiski sasniedzot optiskā tīkla ātrumus.

“Šobrīd G.Fast ir viena no visvairāk apspriestajām tehnoloģijām mūsu nozarē. Aizraujošākais ir tas, ka pasaulē, un tagad arī Latvijā, tiek pētītas iespējas, kā izmantot pirms ilgāka laika uzbūvētu infrastruktūru, piešķirot tai jaunu elpu. Iespējamais datu apmaiņas ātrums pa vara vadiem, izmantojot šo tehnoloģiju, ir līdz pat 1 Gbit/s. Tas ir iespaidīgs ātrums, būtiski lielāks, salīdzinot ar citiem tehnoloģiju standartiem, kas pieejami vara tīklā šodien,“ stāsta Lattelecom Galvenais tehnoloģiju direktors Uldis Tatarčuks.

Testi Lattelecom laboratorijā līdz šim uzrādījuši vairāk nekā 780 Mbit/s lielu interneta ātrumu. Šobrīd jau uzsākts testu izpētes otrais posms, aktīvi sadarbojoties ar iekārtu ražotājiem, lai uzlabotu dažādus pakalpojumu darbības parametrus, datu pārraidei pieejamos kabeļu garumus, kā arī atrisinātu citus tehniskos izaicinājumus.

Kā norāda U. Tatarčuks, ņemot vērā, ka G.Fast tehnoloģija ir salīdzinoši jauna, ir pāragri nosaukt konkrētu ieviešanas datumu, jo iekārtu piegādātāji paralēli aktīvi strādā pie otrās paaudzes iekārtu risinājumiem. Ņemot vērā lielo klientu interesi par šo risinājumu, prognozējam, ka pirmā klienta pieslēgšana tam varētu notikt jau šī gada laikā.

“Esam pārliecināti, ka šī tehnoloģija, kā arī citi uzlabojumi, kas nepārtraukti tiek veikti mūsu tīklā, ļaus arī turpmāk mums nodrošināt augstāko pakalpojumu kvalitāti un saglabās Latvijas vadošo vietu pasaulē interneta ātruma jomā,” rezumē U.Tatarčuks.

Reklāma

8 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

ē, a kāpēc manam klientam tika piesūtīta ziņa, ka jānomaina DSL (vara kabeļi) pret optiku obligātoriskā kārtā?

Kristaps Skutelis

Parādi šādu ziņu. Kā tas ir “obligātoriskā kārtā”?

digitalk

piedod, man info nesniedza pilnā apmērā, tāpēc esmu dezinformējis. man bija jārisina, ko tagad darīt, lai viss turpina strādāt.

‘pēc apsaimniekotāja ierosinājuma pēc adreses xxx tiks demontēti vara kabeļi’. LTK nav vainīgs šajā konkrētajā situācijā. mājas apkalpotāji.

Artūrs

Man mājai savulai 2008g. Pievilka lattelecom vara”vīto pāri”, nodrošinot televīziju un internetu līdz 10 mb.s. pirms gada palielināja ātrumu teorētiski līdz 40, bet reāli līdz aptuveni 25, vairāk neesmu novērojis.
Tad tagad varu cerēt uz būtiskāku ātruma palielinājumu? optiku mums neredzēt šajā privātmāju rajonā.

Jānis A

Jā, man tas arī interesē, kas tad sanāk tagad tiem kam ir tas DSL vai ADSL jebšu ~20Mbit/s būs kādi 700Mbit/s? Kaut kā neticās, ka kas tāds iespējams, bet vadu maiņas.

Jo privātmāju rajonos visticamāk optika nekad mūžā nebūs (t.i. vismaz tuvāko 10 gadu laikā)

Kaimeņš

Beidzot arī privātmājās būs pieklājīgs internets.

erikiss1

Pfff, man jau sen tāds ātrums….. Tikai “M” vietā ir “k” bet tam šijā gadijumā “nekāda” nozime. :D :D

Kristaps K.

Virsraksts maldinošs – caur vara kabeļiem (Ethernet) cilvēki jau sen spiež laukā gan 1 Gbps, gan 10 Gbps. Pareizāk būtu uzreiz norādīt, ka runa ir par DSL.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: