Elonam Maskam (Elon Musk) piederošais kosmosa transporta tehnoloģiju uzņēmums Space Exploration Technologies Corporation (SpaceX) ir gatavs jau 2018. gadā nosūtīt uz Marsu kosmosa kuģi, lai izmēģinātu kravu nogādāšanas iespējas, kas būs nepieciešamas cilvēka ceļojumiem uz Marsu.

SpaceX ir tikko izziņojis “cenu lapu” Falcon 9 un Falcon Heavy nesējraķešu izmantošanai. Ar mazāk jaudīgo Falcon 9 līdz Marsam var aizsūtīt tikai 4 tonnas, toties Falcon Heavy nesējraķete spēj nogādāt 13.6 tonnas ar stikla krellēm un dažādiem citiem labumiem uz Marsu. 13.6 tonnu nosūtīšana uz Marsu izmaksās 90 miljonus dolāru – ja nesajaucos ar nullēm, tad viena grama nosūtīšanas izmaksas ir 6.62 dolāri.

Falcon Heavy raķetes izmēģinājumi vēl turpināsies šī gada novembrī un 2017. gada martā. Pirmās SpaceX Marsa misijas galvenais uzdevums būs izpētīt smagu kravu un kapsulu sekmīgu piezemēšanos uz Marsa. Lai sekmīgi piezemētos uz Marsa, SpaceX plāno izmantot tās pašas raķetes nolaišanās tehnoloģijas, kas šobrīd tiek testētas ar Falcon 9 nesējraķetēm uz Zemes.  SpaceX kļūs par pirmo privāto kosmosa tehnoloģiju uzņēmumu, kas sasniedzis Marsu.

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
digitalkMārtiņš Jaunpetrovičs Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Mārtiņš Jaunpetrovičs
Guest
Mārtiņš Jaunpetrovičs

Jautājums tik, kāpēc, lai kāds sūtītu pāris tonnas stikla kreļļu un citus ‘krāmus’, uz Marsu? Izmeģinājums ir viena lieta, bet vai to ir plānots atstāt??

digitalk
Guest
digitalk

‘krelles’ ir Arta redzējums. laikam iespaidojies no aborigēnu apmuļķošanas un nemaz nezin, ka uz Marsa ir palicis tikai kaut kur aizķēries Absolūtais Ierocis, kurš tā vien gaida beigtu vai dzīvu protoplazmu ;)