Tesla izveidotā pusautonomā Autopilot sistēma ir radījusi negaidīti labas atsauksmes kā no lietotājiem, tā arī auto industrijas žurnālistiem. Tomēr Volvo inženieri nosaukuši Tesla Autopilot sistēmu par bīstamu un nedrošu triku, pat apmānu.

Volvo tehniskais direktors, kurš ir atbildīgs par aktīvo drošības sistēmu izstrādi, intervijā atzinis, ka Tesla Autopilot sistēmas iespējas tiek pārāk slavinātas, Tesla vēlētos, lai Autopilot ir lieliska sistēma, bet tā ne tuvu tāda nav. Vēl bīstamāk par skaistiem vārdiem bukletā esot ikdienā redzētais – Tesla Autopilot sistēma tēlojot, ka tā kaut ko dara, kaut gan faktiski Autopilot iespējas ir ļoti ierobežotas.

Volvo grasās nākamajā gadā izlaist Drive Me autonomo automašīnu. Volvo Drive Me būs 4. līmeņa autonomā automašīna, kas nozīmē, ka Volvo Drive Me spēs bez cilvēka palīdzības pārvietoties pa atbilstoši sagatavotiem ceļiem un arī pilnībā reaģēt uz satiksmi. Rezultātā cilvēka iejaukšanās Volvo Drive Me vadībā nebūs nepieciešama.

Volvo pieļauj, ka Tesla Autopilot sistēma varētu daļēji atbilst 3. līmeņa autonomai automašīnai, kas nodod auto vadību cilvēka rokās, tikko tiek konstatēti sarežģītāki ceļa vai satiksmes apstākļi. Bet pēkšņa vadības atdošana cilvēkam esot ļoti bīstama.

13
Leave a Reply

avatar
5 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
PurvaVelnsElvisJurisKasparsOpis Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Andish Gonzalez
Guest
Andish Gonzalez

Neņemos spriest par to cik laba vai slikta ir tā sistēma, bet lai mani tas auto uzrunātu, Teslai būtu to planšeti stipri jāsamazina! Nepatīk tas ekrāns viduskonsolē!

Vārds
Guest
Vārds

Vadības nodošana automašīnai arī ir ļoti bīstama.
Gan elektronikas gļuki, gan hakeru briesmas…

Žans
Guest
Žans

Hakeri jau tagad var vadīt vairums mašīnu, kurām pat nav autopilota. Visi tie elektriskie stūres pastiprinātāji to lieliski atļauj izdarīt.

Vārds
Guest
Vārds

Manam šie ar visu auto elektroniku nevarētu pieslēgties savādāk kā caur kompja pieslēgvietu, jo nav cita bezvadu pieeja, bet autonomos slēgšot vienā ķēdē.

Janis
Guest
Janis

Ko Tu te stāsti, nekādu vairumu auto viņi nevar vadīt, ja Tu būtu kaut, vienu stūres pastiprinātāju redzējis, tad nerunātu muļķības.. :D

Trolejbuss
Guest
Trolejbuss

Ja gribās vadību nodot kādam citam, tad jābrauc ar sabiedrisko transportu!

digitalk
Guest
digitalk

ir vēl arī tāda ekstra, kā personīgais šoferis :-P

Kaspars
Guest
Kaspars

Tas ir raksts tāds vai arī Volvo izteicieni tiešām bijuši tik īsi?
“Mums nepatīk! Tas ir bīstams! Mums drīz būs labāks!” Pilnīgi bez neviena pamatojuma kādas tad ir Teslas problēmas

Opis
Guest
Opis

Hehe. Tieši tā. Neviena fakta. Vairāk izklausās pēc konkurneta nomelnošanas kampaņas.

Kaspars
Guest
Kaspars

Respektablas kompānijas parasti pa tukšo citus nenomelno un ar tukšiem izteicieniem nemētājas – nav taču maxima :D

Juris
Guest
Juris

“…Respektablas kompānijas…” tahometrus negroza/neapiet.
P.S. Atvainojos par manu sarkasmu, bet tas ir liels kauna traips uz Volvo Truck Latvija tēla.

Elvis
Guest
Elvis

Vai jūs jebkurā finansiālās grūtībās? vai jums ir sapnis
montēt jaunu biznesa paplašināšanas / uzņēmumu? Jums ir nepieciešams aizdevumu, lai nomaksātu rēķinus, parāda konsolidāciju, auto aizdevumu, mājas kapitāla aizdevumu vai personas aizdevumu? Mēs dodam gan nodrošināto, gan nenodrošināto aizdevumu ar zemu procentu likmi par 3%. sazinieties ar mums tagad, lai saņemtu sīkāku informāciju par manu e-pastu: elvisjosemicroloanhomes@gmail.com

PurvaVelns
Guest
PurvaVelns

man ir sapnis nomontēt tev galvu.