Microsoft ir tikko izziņojis pēdējā ceturkšņa finanšu rezultātus, kas parāda, ka pārdoti ir 2.3 miljoni Lumia viedtālruņi trīs mēnešu laikā. Salīdzinot ar pagājušā gada to pašu periodu, piedzīvots pamatīgs Lumia pārdošanas kritums – veseli 73%. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, kritums ir 50%. Ieņēmumi no viedtālruņu tirdzniecības ir 662 miljoni dolāru, kas arī ir 47% kritums.

Microsoft arī atklājis, ka ne pārāk labi veicas citu viedierīču pārdošanā. Citas Microsoft ierīces, piemēram, Microsoft Band, peles, tastatūras u.c., arī piedzīvojušas pamatīgu kritumu. Kopumā pārdoti 15.7 miljoni ne-Lumia ierīces, kamēr pirms gada šis rādītājs bija 24.7 miljoni ne-Lumia ierīces.

Bet ne visur Microsoft piedzīvo sakāvi. Microsoft izmaksājis akcionāriem 6.4 miljardus dolāru. Office 365 produktu apgrozījums audzis par 63%, Intelligent Cloud pakalpojumi ienesuši par 3% vairāk naudas. Tikai Surface Pro 4 un Surface Book modeļi ienesuši par 61% vairāk naudas, nekā Surface produkcijas pirms gada. Xbox Live lietotāju skaits gada laikā audzis par 26%.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Latgoļs

Eh, nu nezinu, man mans Microsoft Lumia patīk. Kamera super, baterija super, ekrāns super. Nav jābaidās nomest, jo maksāja vien 150 eiro. Vislielākais mīnuss ir tas šaurais aplikāciju skaits un to atjauninājumu neesamība. Cerams, ka projekts “Islandwood” izdosies.

Sveiks

Instagram, kas ir portēts no iOS tagad ir officiālais instagrams windows store. MS speciāli noslāpē lumia brendu (ne telefoni, ne reklāmas), lai nākamgad vai aiznākamgad ( vai jelkad) izlaistu gatavu produktu. Ideja, manuprāt, ir tāda, ka paliek tikai fani, insaideri uz atbalstītajām trubām, kuri kopā ar MS pilnveido W10. Ko es ar to gribu teikt – w10 un w10m ir viens un tas pats kods, ja tiek uzlabots w10, tiek uzlabots w10m un insaideri telefonos jaunus build’us dabū tad, kad tie ir dabūjami arī uz PC (tas ir bieži). W10M (gandrīz vai) nemaz nevajag lietotājus, lai uz tā tiktu izlaistas… Read more »

P.

Tā ir lieliska ideja. Tipa pofig, ka zaudējam sūri grūti ieņemto tirgus daļu, nākamgad varbūt būs mums surface phone, kurš pavisamvarbūtnoteikti viegli atraus lietotājus no Android un iOS ekosistēmām. Es gan paredzu citu scenāriju, kurš, manuprāt, ar lielāku varbūtību. Google sāk ieņemt home useru tirgu, piedāvājot lētus laptopus un/vai darbstacijas ar Android, iestāstot lietotājam, ka Windows ir dārgs, domāts uzņēmumiem, sarežģīts. Bet reku Android spēj izdarīt visu to pašu, youtubes, soctīkli, e-pasts, filmas, torrenti, teksti un tabulas, pietam tas būs inteliģents un automaģiski spēs saprasties ar TV, viedtālruņiem un planšetēm.

Kaspars

Programmai ir jābūt veidotai kā unversālai aplikācijai – parastās programmas tā vienkārši par telefona versijām nekļūs.
Un tagad, lūdzu, kurie ir tie daudzie izstrādātāji, kas veido šīs unversālās aplikācijas??

Man ir W10M uz telefona un vienīgā jaunā aplikācija, kas pa šo laiku ir parādījusies ir MS Outlooks mazliet modernākā paskatā

Sveiks

Nu ja lasi tikai Kursoru, kur tiek rakstītas tikai negatīvās w10 ziņas, tad jā, tā var domāt. Ja tiešām interesē, tad kādu reizi paseko WindowsCentral jaunumiem, tur bieži uzpeld ziņas par jaunām UWP aplikācijām un atjauninājumiem. UWP ir arī sistēmas aplikācijas, kā piemēram, ziņojumapmaiņa, groove mūzika, veikals, Outlook pasts un kalendārs, iestatījumi, laikapstākļi, kalkulators, kamera un tā tālāk. Jaunais instagrams, ja nemaldos, arī ir UWP.

Kaspars

Kāds tam sakars ar Kursoru? Man ir win telefons personiskā lietošanā un es runāju par savu pieredzi :D

Pēc Tevis teiktā jau arī sanāk, ka gandrīz visi šie “daudzie izstrādātāji”, kas veido UWP sēž MS ofisā?

Kristaps Skutelis

Nu jau arī Microsoft (Windows Phone/Mobile) fani atzīst, ka ar platformu viss ir slikti: http://mspoweruser.com/editorial-less-million-sales-month-microsoft-really-no-longer-phone-business/

drinkits

Lielākā fanu lapa gan vēl tā nedomā – http://www.windowscentral.com/

drinkits

Twitterī noklausīts: “MS said they’d make less phones. Then MADE less phones. As a result they SOLD less phones”.

Olegs Falevics

Ja kas, pārdodu 950 Lumiju ideālā stāvoklī. Var privāti rakstīt. :)

PurvaVelns

skumjākais un aizkustinošākais, kas kursorā lasīts pa šiem gadiem.