Reklāma

HD video signāls nosūtāms ar ultraskaņu jēlā gaļā

Jaunākie raksti

“General Motors” rekomendē “Chevy Bolt” elektroauto novietot 15 metru attālumā no citām mašīnām

"General Motors" koncerna paspārnē esošā "Chevrolet" zīmola elektroauto "Bolt" mediju virsrakstos pēdējā laikā nonācis ne to labāko iemeslu dēļ...

Latviešu radītais e-velo amfībija–kemperis “Z-TRITON” piesaista 150 000 eiro un dosies sevi parādīt Eiropai

Nevarētu teikt, ka latvietim trūkst inovatīva un radoša domāšana. Patiesībā inovācijas un unikāli risinājumi atrodami itin bieži. Viens no...

Nodarbinātības valsts aģentūra darba meklētājiem un nodarbinātajiem apmaksās tiešsaistes apmācības

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) uzsākusi jaunu mācību pilotprojektu "Nākotnes prasmju iniciatīva". Tā ir iespēja gan darba meklētājiem, gan nodarbinātajiem...

Fitbit jaunā viedpulksteņu iespēja cīnīsies pret krākšanu

Google paspārnē esošais Fitbit uzsācis cīņu pret mūžam svarīgo tēmu - krākšanu. Protams, tas jau nebūtu Fitbit, ja viss...

Dizaina veidošanas serviss Canva sasniedz 40 miljardu dolāru vērtību

Uzņēmums un digitālais serviss Canva piesaistījis jaunas 200 miljonu dolāru lielas investīcijas, tādējādi sasniedzot 40 miljardu dolāru vērtību, kas...

Pētnieki ir ieguvuši datu pārraides ātrumu 30 megabiti sekundē, kas paveikts ar ultraskaņu, turklāt dati pārraidīti jēlā cūkgaļā. Modernās medicīniskās ierīces vēl arvien datu pārraidi veic radio frekvencēs, tās ir spējīgas nodrošināt tikai 50 kilobitus sekundē, kas nav pietiekami kvalitatīva video attēla pārsūtīšanai sarežģītas operācijas laikā.

Jaunais atklājums nodrošinātu 720p video datu pārraidi tikai ar cilvēka organisma palīdzību, kas noderētu dažādās sarežģītās un arī mazāk sarežģītās operācijās, lai nenāktos veikt papildus griezumus pa kuriem ķirurgs redz savu darbu. Salīdzinājumam – Netflix Ultra HD video pārraide noris vien ar 25 megabitiem sekundē.

Pagaidām ar esošajām tehnoloģijām nav iespējams būtiski paaugstināt datu pārraides ātrumus cilvēka ķermenī. Zinātnieki norāda, ka lielāki datu pārraides ātrumi sāks nevajadzīgi sildīt audus, kas nav pieļaujams. Jānorāda, ka šobrīd dati veiksmīgi pārraidīti vien 5.86 centimetru attālumā, kas cilvēka operāciju laikā var izrādīties par maz. Tāpat vēl esot jāstrādā pie signāla pārraides caur kaulu un perfektā gadījumā – arī caur cilvēka ādu.

Reklāma

16 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
16 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

ziņa, protams, nopietna, nozīmīga un tiripiri, bet nu blāviens kā apsmējos… :D

Protams, ne par tēmu- bet apple 19.04.2016 izlaida jauno Macbook 12″, bet Kursors to pat nepiemin ;) Vai tiešām sāksim ignorēt aizkosto?

a kam tas interesē? Kāds tam sakars ar tehnoloģijām?

Tu stulbs, vai izliecies? :)

oi piedodiet, piedodiet! notikums ar lielo burtu! WOW, čurāju bikšelēs.

ir daudzi lielāki ražotāji, visādi portatīvie un neportatīvie tiek katru dienu izlaisti kaudzēm: Artis zajebīsies par katru rakstīt.

Nu, aizkostais ābolis nemaz tik bieži jaunus dzelžus salīdzinot ar citiem ražotājiem, neizlaiž. Un šaubos, ka pārtulkot trīs paragrāfus no preses relīzes un specenes tabulu aizņemtu diži vairāk par 20 minūtēm autora laika.

es domāju, ka Kristaps tikai priecāsies, ja pieteiksies par rakstītāju.

nu beidz, spriežot pēc ažiotāžas rose gold ir lielākā inovācija pēdējo gadu laikā

Sektas dālībnieki to tāpat zin. Priekš kam vēl veltīt rakstu tam? :)

nesektantiem būtu neslikti to uzzināt, bet Artis jau paskaidroja šīs ziņas bezjēdzību. redakcijas filtrs taupa mūsu laiku.

Rozā krāsa, biku lielāka baterija un kāds jauns Core M procesors to uzreiz nepadara par jaunu modeli… Tāds čābīgs atjauninājums.

Tāpat kā Iphone S modeļi, bet par to mēs lasām “live streem”.

Šajā jautājumā esmu nevainīgs!

Pie reizes lai izdomā kā nodrošināt lai imūnsistēma neatgrūstu organismā ievietotu elektroniku. Un gaidam Deus Ex dzīvē. Žanra zinātāji sapratīs, par ko runa.

tiešām atgrūž un nav atrisināts, kā tad sirds stimulatori? tie cilvēki tiešām nepārtraukti dzer imūnsistēmu apspiedošus medikamentus?

bet raksts ir par operāciju īslaicīgu aparātu izmantošanu.

Reklāma
Reklāma
Reklāma