Microsoft ir paziņojis, ka pārtrauc programmu, kas mudināja izstrādātājus Android lietotnes pārnest uz Windows 10 operētājsistēmu. Project Astoria bija Microsoft ideja popularizēt Windows 10 Mobile operētājsistēmu ar vienkāršotu Android lietotņu pārnešanu.

Paziņojums nāk tikai dienu pēc tam, kad Microsoft noslēdza pirkumu par Xamarin stārtapa iegādi. Xamarin strādāja pie programmēšanas valodas, kas ļautu izveidot tikai vienu lietotnes versiju, bet tā būtu saderīga gan ar Android, gan Windows 10.

Microsoft uzsver, ka iOS migrēšanas rīks Project Islandwood vēl arvien ir aktuāls. Sagaidāms, ka tiks paplašinātas arī jauniegādātā Xamarin produkta iespējas. Microsoft jau vismaz divus gadus cenšas visiem spēkiem popularizēt savu mobilo operētājsistēmu ar izstrādātāju pievilināšanu. Windows 10 Mobile operētājsistēmas lielākais ienaidnieks vēl arvien ir tās lietotņu veikals, kurā atrodams nožēlojams lietotņu skaits. Daudzas no tām vienkārši pārsūta uz tīmekļa pārlūka saskarnes un iespēju izmantošanu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
34 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Mārtiņš Vācietis

Nu piemēram Nordea mobilā aplikācija iekš andrīša dara tieši to pašu – pārsūta uz webu. Swedbankas arī, izņēmums ir tas vidžets ar pakratīšanas funkciju :) un atlikuma redzējums bez papildus atkārtotas autorizēšanās.

Lasītājs

Arti Ābol – lūdzu atrod profesiju, kura Tev padosies labāk. Rakstīšana nav Tavs lauciņš. Nu galīgi nav. Sākot jau ar “pārdzimis” un beidzot ar neloģiskām teikumu struktūrām un nesakarīgu secību tekstā.

Kristaps Skutelis

Kas vainas vārdam “pārdzimis”?

PurvaVelns

(tas nemaina to, ka – es ceru – agri vai vēlu, bet jums nāksies pieņemt darbā redaktoru) un starp citu – esmu novērojis, ka Artis cenšas un sanāk aizvien labāk!

Artis Abols

Atvēru 8.klases gramatikas grāmatu.

PurvaVelns

oi, b*** … un kā pašam ar struktūru, secību un interpunkciju?

Jokman

Šis ir tikai blogs, tas nav kaut kāds tur delfi vai Tvnet. Ja negribi nelasi cilvēks darot darbu mācās un dažreiz kļūdās. Tev ir pašam labāks blogs tad parādi to.

x

vietējie ziņu portāli noteikti nederēs kā izsmalcināta stila un gramatiski pareizu teikumu paraugs….

Uldis Tillers

ieteiktu anonīmiem lasītājiem iet uz gsmarena, phonearena, androidauthority utt. nevis kritizēt tos kas dara. Arti, raksts ir OK.

Vārds

Mnjā vecīt, te nu pieļāvi lielu kļūdu. Atļāvies uzbraukt KS klēpja sunītim un dārgumam AA. Nekad to nedari. Citādi KS ļoti apvainosies. AA var rakstīt lielākos murgus, viņa tas ir atļauts.

Kristaps Skutelis

Man bija jāpiesēž un jāapdomājas, lai neizdzēstu šo visnotaļ stulbo komentāru. Bet ja es to izdarītu, tad tu negūtu skaidrību šajā jautājumā. Kamēr Artis neraksta “lielākos murgus”, viņš var izteikties visnotaļ brīvi un netapt rediģēts. Ja tu domā, ka es nesekoju tam, ko šeit raksta autori, tad maldies.

PurvaVelns

maza atkāpe – “rediģēts” nav sinonīms vārdam “nebrīvs”. Tas, ka “seko”, ne obligāti nozīmē to, ka spēj objektīvi paraudzīties uz nepieciešamību “rediģēt”.

Kristaps Skutelis

Spēj.

PurvaVelns

nu nu. iesaku jums abiem šo. bez ironijas.

Artis Abols

Pakāpe virs Delfiem ir – ne katrā virsrakstā ir typo.

Salasītājs

Kā Tu vari pārmest kādam par rakstīšanu, kamēr pašam savā tekstā komati nav salikušies kā pienākas? Izsmiekls!

Krotow

Praksē aprakstītais nozīmē ka Microsoft nopircis Xamarin pašu vajadzībām savu krosplatformu mobilo aplikāciju veidošanai. Ideja par Android aplikāciju izmantošanu W10 līdz ar ko ir veiksmīgi norauta podā kopā ar esošo Android userbāzi kā potenciālajiem nākotnes W10 Phone lietotājiem.

P.

Aha.

Un pati Xamarin izskatās (lasi: mājaslapā uzpucēta) jau reāli kruta, bet tomēr tas ir vēl viens freimworks ar visām no tā izrietošajām sekām (ierobežojumi, pakotņu izmēri, ātrdarbība, u.c.). Turklāt tas ir maksas pasākums un, zinot Microsoft, – tas tā arī paliks :)

Krotow

Ļoti maksas pasākums, kas darbojās zem ne-Express versijas Visual Studio, kas ir vēl viens resns maksas pasākums. Lielās rietumu softa kompānijas, kurām vajadzēs krosplatformu appu štancēšanas rīku, samaksās. Pārējie… ies garām – kaut kā tā.

P.

Aha. Un lielajām rietumu kompānijām jau ir savas native applikācijas gan Android, gan iOS un viņas noteikti nealkst migrēt uz jaunu platformu, ja vien tā tiešām nav laba un nesola long-time supportu.

Raivis Rasnačs

Windows uz telefoniem nekur nepazudīs. MS var atļauties pavilkt mironi, kā daži to dēvē, kādu laiku aiz astes bez panākumiem, līdz Universal Apps puķīte uzziedēs pa īstam. Daudzas kompānijas tic MS plānam (Facebook, Instagram, Deezer, Todoist u.c.), ticu arī es.

Krotow

Universālo appu ieviešanai masās bez par brīvu pieejamiem rīkiem šādu appu izstrādei vismaz 3 galvenajam platformām, vezums neizkustēsies. Xamarin šobrīd arī nav variants, jo bezdievīgi dārgs.

PurvaVelns

Instagram (feisbuks) tic? Nevar appu uztaisīt jau cik gadus?

Kaspars

Štrunts par valodu, mani interesē viedoklis! :) Un pēdējos 2 teikumos tas atšķiras no manējā. Proti, W10M lielākais ienaidnieks uz doto brīdi ne tuvu nav veikals, bet gan apstāklis, ka W10M ir neveiksmīga OS pati par sevi. Tā šobrīd vēl ir zaļa un nemaz nav izlaista kā update. Ja MS būtu spējis to piegādāt laikā un jaunie tālruņi attaisnotu uz tiem liktās cerības, tad arī programmatūras izstrādātāji sarosītos. Uz doto brīdi izskatās, ka 2 milzīgi WP plusi pār android platformu ir norakstīti, proti darbības stabilitāte un spēja laicīgi piegādāt atjauninājumus

khe

Īsti nepiekrītu.
Šobrīd jebkurš wp spējīgs darboties ar win 10. Arī tie, kuri izlaisti pirms pāris gadiem.

Kaspars

Ja? Esmu palaidis ko garām? Visiem WP modeļiem oficiāli ir pieejama gatavā win 10 mobile versija?

PurvaVelns

spējīgs varbūt, bet 99% vienkāršo lietotāju diez vai meklēs speciālas vietnes lai palaistu kaut kādu developeru prevjū. nonsenss kaut kāds!

Kaspars

Prevjū ir tagad, prevjū bija arī pirms gada, bet tas pat nav relīzes kandidāts, kuru izlaiž lai testē lietotāji parastie, tas ir domāts šaurai lietotāju grupai.
Es nerunāju par to, ka vecie telefoni nevilktu W10M, bet gan par pašu W10M – uz tām 3 jaunajām trubām principā ir tāds pats gļukains prevjū

Oskars

Kaspars
830 win 10 . Veikals nepiedāvā . Vismaz nevaru atrast

Oskars

škoda oktavija “” nesarunājas ” ar iponu . tikai ar andrīti . gan jau ar WP arī nerunā . Vēl jau viena otra auto marka orentējas tikkai uz androidu .

PurvaVelns

tikai pie mums aifonisti braukā ar škodām.

Vakuums

Nu gan plika dir*ana. :)
Jau vairāk kā gadu praktiski viss vajadzīgais pieejams arī Windows phone lietotājiem.
Mazajiem spēļu tirinātājiem gan pietrūks šis tas, bet tas noteikti nebūs rādītājs.

PurvaVelns

Ja? Dropbox, Pocket, LSM, Chrome, Instagram, Baltic maps, satiksmes aplikācija, bankas? Snapseed… sarakstu var turpināt. Visādas apgraizītas “dara apmēram to pašu” un gļukainas betas – nepiedāvāt. Un OK – skaļuma reglēšana un profilu neesamība – pornogrāfija tīrā veidā.

Kaspars

Dropbox jau kādu laiku ir arī uz WP, bet par pārējām man vairāk prasītos pushbullet un jā – Chrome ar visām savām sinhronizācijām ar