Reklāma

Fairphone MWC 2016 parāda saliekamu (un izjaucamu) viedtālruni

Jaunākie raksti

Varētu būt, ka LG G5 ir dēvējams par daļēji saliekamu viedtālruni, tomēr patiesos pirmā saliekamā viedtālruņa laurus var plūkt tikai Fairphone 2, kas arī tika parādīts Mobile World Congress 2016 norises laikā. Fairphone 2 nav gluži no Google gaidītais (un nesagaidītais) Project Ara viedtālrunis ar magnētu sistēmu, kas notur kopā tā detaļas.

Fairphone 2 konstruktora veidošanai būs nepieciešams skrūvgriezis un pietiekami ilgs laiks, lai viedtālruni izjauktu. Fairphone 2 nav paredzēt izjaukt katru dienu, viedtālruņa pamata ideja ir detaļu nomaiņa mājās, lai nav jāmaksā nesamērīgi augsta cena par servisa pakalpojumiem. Fairphone 2 ekrāna nomaiņa ir salīdzinoši ātra – daži klipši, un ekrāns ir nost. Kameras, austiņu un citi moduļi arī ir nomaināmi, bet tas aizņems ilgāku laiku.

Fairphone 2 cena ir 529.38 eiro un par to pircējs iegūst divu SIM karšu viedtālruni ar 5.0 collu 1080p ekrānu un Gorilla Glass 3 aizsargstiklu. Fairphone 2 darbina Android 5.1 Lollipop operētājsistēma ar Fairphone saskarni. Fairphone 2 saņēmis 8 megapikseļu galveno kameru, kā arī Snapdragon 801 procesoru ar 2 GB RAM un 32 GB atmiņu.

Reklāma

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
5 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

The Ubuntu-community has been working on porting Ubuntu Touch to a
Fairphone 2. Apparantly, it will be showcased in the Ubuntu Booth at
Mobile World Congress this month.
Worth considering..

Neuzskatu, ka arī pašreizējie telefoni būtu dikti grūti jaucami. Pašam ir nācies šo to remontēt, biju pat pārsteigts par elementāro uzbūvi, tiesa gan, tas bij 2012. gada aparāts, kur viss solīdi bez līmes.

Man arī tas bija pirmais, kas ienāca prātā.
Visbiežāk maināmā daļa tomēr bieži vien izrādīsies lētāk remontējama servisā

Pajauc kādu jaunāku devaisu.. kolēga grib salabot huavei, pilnīgi viss līmē. Un ekrāns atsevišķi nav nemaz tik dārgs (LG G@ – ~30euro, M2 Note arī)

Flagmaņiem, protams, viss ir līmē, lai saglabātu plānāku korpusu, bet lētākiem aparātiem ir jēdzīgāka uzbūve. Skatījos sava 640XL teardown – diezgan jēdzīgi viss salikts ar minimālu devu līmes. Pat kameras modulis atsevišķi ar šleifīti pie plates pieslēgts un nomaināms.

Reklāma
Reklāma
Reklāma