Lai arī MediaTek cenšas kliedēt satraukumu, tomēr drošības pētnieki uzsver, ka MediaTek darbinātām viedierīcēm ar Android 4.4 KitKat operētājsistēmu atklāts būtisks drošības apdraudējums. MediaTek Android 4.4 KitKat ierīcēm varot salīdzinoši vienkārši atvērt root pieejas tiesības bez lietotāja ziņas, pēcāk lietotāju var izspiegot, kopēt datus un saziņu.

MediaTek pārstāvji ir apstiprinājuši, ka tik tiešām šāds drošības caurums ir atklāts MediaTek darbinātām Android 4.4 KitKat ierīcēm un uzņēmums strādā, lai šo nepilnību novērstu.

Ne MediaTek, nedz arī kāds no viedierīču ražotājiem nav pacenties izziņot, kuras ierīces šī programmatūras kļūda var ietekmēt. Pēdējie Google statistikas dati parāda, ka Android KitKat operētājsistēma vēl arvien ir līderis ar 36.1% no visām Android viedierīcēm, tomēr KitKat decembrī piedzīvojis kritumu no 36.6% vēl novembrī.

Zinot MediaTek procesoru darbināto viedierīču operētājsistēmu jauninājumu saņemšanas tempus, gribētos apgalvot, ka kritiskā kļūda programmatūrā tā arī nekad netiks salabota.

3
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
xKasparsProxyFromDeep Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
ProxyFromDeep
Guest
ProxyFromDeep

Hai kvalitii , čīp praiss…
Vīrusrakstītāji jau sen šādā veidā ir aptripe*ojuši puspasaules ķīnieštelefonus .
un vainu šeku vairāk gribētu velt nevis uz Mediatek`u bet gan “ražotājiem” , jo lai vai
procī ir caurums – saprātīgi sarakstot softu dzelzim , to var novērst .

Kaspars
Guest
Kaspars

Jā tas ir būtiski, jo ar Mediatek darbinātajos aparātos, kur ir kitkat noteikti glabājās visi noslēpumi un milzīgas summas. Nedomāju, ka hakeriem interesēs uzlaus vecus budžetniekus, ja nu vienīgi lai uzjautrinātos.

x
Guest
x

gribi noslēpt ko vērtīgu – noliec to labi redzamā vietā