Apple otrdien izziņoja pēdējā ceturkšņa finanšu rezultātus un atklāja arī informāciju par pārdoto viedierīču skaitu trīs mēnešu laikā. Trīs pēdējo mēnešu laikā pārdoti 74.8 miljoni iPhone, kas ir neliels kāpums pret šo pašu periodu pirms gada, tomēr Apple īpašnieki bija gaidījuši lielāku pārdošanas apjomu kāpumu.

Toties Apple paziņoja, ka pasaulē šobrīd tiek izmantots viens miljards iPhone un iPad. Turklāt tās ir nevis pārdotās vai veikaliem piegādātās ierīces, bet ikdienā strādājošas Apple viedierīces. Tik milzīgs aktīvo Apple ierīču skaits ir iemesls, kāpēc buksē jaunu iPhone un iPad pārdošanas apjomi. Apple piedāvā iOS jauninājumus pat 2011. gadā iznākušajam iPhone 4s, tāpēc absolūts iPhone lietotāju vairākums neraujas pēc jaunas ierīces iegādes.

Reklāma

Apple arī palielījies ar Apple Music sasniegumiem. Apple Music ir sasniedzis 10 miljonus lietotāju tikai sešu mēnešu laikā pēc mūzikas straumēšanas servisa darbības sākuma. Spotify šāda rezultāta sasniegšanai bija nepieciešami seši gadi. Šobrīd Apple Music var izmantot OS, Mac, PC, Android un Apple TV lietotāji.

Tiek baumots, ka Apple nāksies jau martā izlaist iPad Air 3, četru collu iPhone 5se un jaunas iespējas Apple Watch vizuālā noformējuma uzlabošanai, lai gada pirmie mēneši nebūtu ar kritumu pret iepriekšējiem gadiem.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
nabadanga

Ja nu pa miljardiem :) Apple akciju cena kopš pagājušā gada oktobra beigām ir nokritusi par 16%. Uzdevums raksta autoram – par cik miljardiem ASV dolāru ir sarukusi Apple tirgus kapitalizācija?

Kristaps Skutelis

Mēs neesam Walstreet Journal un īpaši nespekulējam par finanšu tēmām. Atklāti sakot tās arī īpaši neinteresē. Bet labprāt uzklausīsim argumentētu tavu spriedumu par Apple finansiālo stāvokli. Šķiet, ka ar uzņēmumu šajā ziņā viss ir vislabākajā kārtībā.

davfreim

Beidz tak, Apple savād 90% tirgus peļņas, bet tak šogad par 1miljonu mazāka peļņa nekā prognozēta! Viss Apple is doomed!

Artis Abols

Nezinu cik tas ir naudās, beigu galā tā ir tikai virtuāla spēle ar mītiskām uzņēmuma daļām. Toties zinu, ka akciju vērtības kritumā jāvaino tas idiotiskais kuprveida akumulatora piedēklis.

http://kursors.lv/2015/12/08/apple-izlaiz-iphone-6s-paredzetu-koveriti-ar-akumulatoru/

PurvaVelns

a šitās pēdējo dienu drupačas nevarēja vienā rakstā? zb jau – ābols priekšā, ābols pakaļā…

eriks

Tāds rūgtums jūtams tavā komentārā. Vai tāpēc, ka Huawei nesen lepni paziņoja, ka ir pārdevuši pirmos piecsimts smārtfounus un noliktavām visapkārt pasaulei izvizinājuši vēl 150?

PurvaVelns

nu nez… fanboji parasti iesāk komentāru ar “čaviņa”

eriks

Tas arī man (kā kvēlam Apple un iPhone fanam) šķita smieklīgi un mīlīgi. :)

PurvaVelns

Jā, kvēle ir ōl zet meterz…