Autortiesību turētāji prasījuši Google no meklēšanas rezultātiem gada laikā aizvākt 560 000 000 saišu, kas saturējuši ar autortiesībām aizsargātu saturu. Tas ir 60% kāpums, kad salīdzina ar pirms gada aizvāktajiem meklēšanas rezultātiem. Pēdējo pāris gadu laikā autortiesību turētāji pārpludinājuši Google ar saviem pieprasījumiem noņemt meklēšanas rezultātus un sagaidāms, ka turpmākajos gados pieprasījumu skaits tikai augs.

Lielāko pieprasījumu daļu sūta mūzikas un filmu industrijas. Google atklāj, ka tik tiešām tiek noņemti gandrīz visi nevēlami meklēšanas rezultāti. Vislielākais sūdzību apjoms ir par chomikuj.pl, rapidgator.net un uploaded.net datu apmaiņas servisiem.

Vislielāko meklēšanas rezultātu noņemšanas pieprasījumu skaitu Google saņem no Lielbritānijas mūzikas industrijas giganta BPI, kas 2015. gada laikā pieprasījis noņemt 65 miljonus meklēšanas rezultātu. Google norāda, ka pieprasījumi tiekot apstrādāti aptuveni sešu stundu laikā, bet tāpat ir jārēķinās, ka gada laikā aizvāktie 560 000 000 rezultāti ir ļoti niecīga daļa no tīmekļa pirātisma.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments