Autoražotājs Ford iesniedzis patentu par vienriteņa pārvietošanās līdzekļa izveidi no automašīnas aizmugurējā riteņa un speciālas sēdekļa daļas, kas atrodas automašīnas bagāžniekā. Ideja ir līdzvērtīga Batmobile pārveidei par Batpod filmā The Dark Knight.

Ford iecerējis, ka šī ir nākotne tā dēvētajai park-and-ride filozofijai. Atstāj automašīnu stāvvietā, tālāk brauc ar pašbalansējošu elektrisku vienriteni. Diemžēl vienriteņa izmantošana izskatās visai ķēpīga un nāksies atstāt savu automašīnu “uz ķieģeļiem”.

ford

5
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JanisAndis JurjānsArtis AbolsUldis M. Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Andis Jurjāns
Guest
Andis Jurjāns

Kāpēc ķēpīga?
Auto apakšā iebūvēts hidrauliskais domkrats. Batpod daļā iebūvēts pneimatisks mehānisms riteņa skrūvju automātiskai atskrūvēšanai un pievilkšanai.
Lielākā problēma varētu būt nevēlēšanās čakarēties ar slapju, netīru vai aukstu ratu. Ja process tiek automatizēts un izveicams 5 minūšu laikā tīrām drēbēm (ideālā gadījumā arī rokām) – lieliski!

Artis Abols
Guest
Artis Abols

Rats ir smags, to gan visticamāk pašam nāksies noņemt un pavelt malā no auto. Tas, ka mēs te savā purvā brīvajos brīžos 2x gadā domkratējam ķerras augšā un mainām riteņus, nenozīmē, ka to pašu izpilda arī attīstītās valstīs.

Janis
Guest
Janis

Sapņotājs!!!
Un cik tas vis maksās? Cik tas svērs??
Mūsdienās pat logu šķidrumu daudzās valstīs cilvēki nemāk ieliet, kur nu vel apskatīt ratu!!!!

Uldis M.
Guest
Uldis M.

Nu patentus ražotāji parasti iesniedz vis dažādākos no kuriem retais nonāk līdz realizēšanai dzīvē.
Ja par konkrēto patentu… negribu atkal būt skeptisks, bet manuprāt, ērtāks risinājums turēt bagāžas nodalījumā jau gatavu pārvietošanās rīku. Jo šajā gadījumā tev tāpat bagāžas nodalījumā stāv viena daļa kas jāstiprina kopā ar riteni… Tā vietā bagāžas nodalījumā var vienkārši turēt kādu Segway tipa braucamrīku, piemēram Honda U3-X… vai ja par to parūpējas pats autoražotājs, šādu segway var smuki iebūvēt bagāžnieka sānā, grīdā, aizmugures durvīs, vai kur citur… Un nebūs jākrāmējas ap dubļainu ratu.

Andis Jurjāns
Guest
Andis Jurjāns

Vēl variants, ka bagāžniekā ir pilnais batpods, bet ar rezerves riteni un ievietojas zem grabažnieka grīdas. Respektīvi, ja viss ok, ir 2 transportlīdzekļi, pārsit riepu – saliec no 2iem vienu.