Vēl pagājušā gada vasarā Krievijas vara lēma, ka uzņēmumiem, kas nodarbojas ar savu klientu (Krievijas pilsoņu) personisko datu apstrādi, šie dati būs jāuzglabā Krievijas teritorijā. Starptautiskās kompānijas nedrīkstēs no Krievijas izsūtīt savu lietotāju personas datus, ja nenodrošinās garantijas, ka dati tiek uzglabāti Krievijā. Nepakļaušanās šiem likumiem draud ar servisu ierobežošanu vai pilnīgu bloķēšanu Krievijas teritorijā.

Šī iemesla dēļ uzņēmums Rosenergoatom veidos milzīgu datu centru Krievijas Tveras apgabala Kaļiņinas atomelektrostacijas tuvumā. Datu centrs atradīsies aptuveni 200 kilometrus no Maskavas un tā celtniecības izmaksās aptuveni 975 miljonus ASV dolāru. Kaļiņinas atomelektrostacija nodrošinās datu centram 80 megavatu jaudu, kas nepieciešama aptuveni 10 000 serveru darbības nodrošināšanai.

Tikai 10% no serveru vietām aizņems vietējie tīmekļa satura nodrošinātāji, pārējo serveru vietu uzņēmums plāno pārdot ārzemju tehnoloģiju milžiem Facebook, Google, Apple u.c.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
vdl

echh tulkotaaji tulkotaaji. “10,000 or so server racks” nav “10 000 serveru”. citaadi sanaak 8kw uz vienu serveri.

Krotow

Putina privātais “Ešelons”, tagad ar atombateriju.

Janka

Nez ko gribēji pateikt ar tik “dziļdomīgu” frāzi?

Krotow

To, ka čekas datu bāze tā ēd elektrību, ka tai vajag savu atomelektrostaciju. No kā varam secināt, ka tur atrodas tikai lampu datori.

Janka

Tikpat bezsakarīgi…
Ko ,Krotow, uz māmuļu Krieviju uzēdies?

aand

“…(Krievijas pilsoņu) personisko datu apstrādi, šie dati būs jāuzglabā Krievijas teritorijā”
tas noziimee ka facebooki, gmaili, jutubi, skaipi un parejaie zveeri buus… “servisu ierobežošanu vai pilnīgu bloķēšanu Krievijas teritorijā.”