Vēl pagājušā gada vasarā Krievijas vara lēma, ka uzņēmumiem, kas nodarbojas ar savu klientu (Krievijas pilsoņu) personisko datu apstrādi, šie dati būs jāuzglabā Krievijas teritorijā. Starptautiskās kompānijas nedrīkstēs no Krievijas izsūtīt savu lietotāju personas datus, ja nenodrošinās garantijas, ka dati tiek uzglabāti Krievijā. Nepakļaušanās šiem likumiem draud ar servisu ierobežošanu vai pilnīgu bloķēšanu Krievijas teritorijā.

Šī iemesla dēļ uzņēmums Rosenergoatom veidos milzīgu datu centru Krievijas Tveras apgabala Kaļiņinas atomelektrostacijas tuvumā. Datu centrs atradīsies aptuveni 200 kilometrus no Maskavas un tā celtniecības izmaksās aptuveni 975 miljonus ASV dolāru. Kaļiņinas atomelektrostacija nodrošinās datu centram 80 megavatu jaudu, kas nepieciešama aptuveni 10 000 serveru darbības nodrošināšanai.

Tikai 10% no serveru vietām aizņems vietējie tīmekļa satura nodrošinātāji, pārējo serveru vietu uzņēmums plāno pārdot ārzemju tehnoloģiju milžiem Facebook, Google, Apple u.c.

6
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
aandJankaKrotowJankavdl Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
vdl
Guest
vdl

echh tulkotaaji tulkotaaji. “10,000 or so server racks” nav “10 000 serveru”. citaadi sanaak 8kw uz vienu serveri.

Krotow
Guest
Krotow

Putina privātais “Ešelons”, tagad ar atombateriju.

Janka
Guest
Janka

Nez ko gribēji pateikt ar tik “dziļdomīgu” frāzi?

Krotow
Guest
Krotow

To, ka čekas datu bāze tā ēd elektrību, ka tai vajag savu atomelektrostaciju. No kā varam secināt, ka tur atrodas tikai lampu datori.

Janka
Guest
Janka

Tikpat bezsakarīgi…
Ko ,Krotow, uz māmuļu Krieviju uzēdies?

aand
Guest
aand

“…(Krievijas pilsoņu) personisko datu apstrādi, šie dati būs jāuzglabā Krievijas teritorijā”
tas noziimee ka facebooki, gmaili, jutubi, skaipi un parejaie zveeri buus… “servisu ierobežošanu vai pilnīgu bloķēšanu Krievijas teritorijā.”