Sviestmaizes krišana ar sviestu uz leju ir pilnībā saistāma arī ar viedtālruņa krišanu ar ekrānu pret zemi. Šobrīd ir pierādīts, ka tā nav neveiksme, tā drīzāk būtu dēvējama par zinātni. Zinātnes iesaistīšana nozīmē arī labu ziņu – mums ir vismaz teorētiskas iespējas nokrišanas virzienu kontrolēt.

Pētījumam nelielu neticamības devu piedod tā tapšana Motorola uzdevumā. Motorola kārtējo reizi reklamē savu nesaplēšamo ShatterShield ekrānu. Moto X Force modelis ir pirmais viedtālrunis pasaulē ar nesasitamu ekrānu. Turklāt Motorola apgalvo, ka ekrāns ir nevis sitienu drošs, bet to vispār nav iespējams sadauzīt. Ražotājs ir tik pārliecināts par Moto ShatterShield ekrāna izturību, ka dod tam četru gadu garantiju.

Pētījumā norādīts, ka viedtālruņa nokrišana ar ekrānu pret zemi līdzinās naža mešanai mērķī – atliek vien atrast pareizo attālumu un naža asmens vienmēr smuki iedursies mērķī. Diemžēl viedtālrunis parasti atrodas nepareizā attālumā no asfalta vai flīzēm, tāpēc cieš ekrāns, nevis telefona aizmugures vāks. Motorola piedāvā zemāk redzamo formulu, kas parāda viedtālruņa tieksmi nogāzties ar ekrānu pret zemi.

AndroidPIT-Motorola-dropped-phone-physics-w782

7
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
davfreimKasparsLOOKKrotowUldis Tillers Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
LOOK
Guest
LOOK

Mēs nevaram izmainīt augstumu, bet varam ietekmēt paša telefona uzvedību kritiena laikā. Tai pat laikā ražotājiem nav izdevīgs nesaplēšams ekrāns.

Krotow
Guest
Krotow

Reputācija tomer cieš.

Martins Baumanis
Guest
Martins Baumanis

Neatceros kurš no gaziljons gadzžetiem tas bija, bet bija kaut kas, kam bija iestrādāts metāla atsvars uz stienīša, un krītot vienmēr krita uz gala, nevis uz plaknes. Galos gumijas amortizatori (Shock absorbers)

Uldis Tillers
Guest
Uldis Tillers

Es arī iedomājos, ka ekrāns ir smagākais no abām lielākajām plaknēm un tāpēc arī cieš.

LOOK
Guest
LOOK

Ir vēl efektīgāka jau realizēta metode. Bērniem ir tāda sfēriska rotaļlieta, kuru pametot gaisā tā atveras ziedlapiņu veidā. Šadai konstrukcijai nokrītot trieciens tiek ļoti minimizēts.

Kaspars
Guest
Kaspars

Es kaut kur dzirdēju, ka Sony savus Z sērijas tālruņus tur kaut kā balansējuši un ka tie krītot uz tiem plastmasas stūriem. No personīgās pieredzes- pašam arī tā slidenā lāpsta izslīdēja no rokām un nokrita tieši uz stūra, no 1.5m augstuma uz asfalta, stūris, protams, izskatās sūdīgi, bet viss strādā.

davfreim
Guest
davfreim

Cik man ir gadījies nomest kaut ko no neliela augstuma, tik viemēr atsitās ar sānu stūrīti un iedragā kesu, Manam ābolītim ir ādas Apple maciņš, kas diezgan labi absobē triecienu, nedaudz aplaucīta maliņa keisam, tas arī viss.