Reklāma

Kāpēc viedtālrunis krīt ar ekrānu uz leju?

Jaunākie raksti

BISSELL CrossWave Cordless mazgājošā slotas tipa putekļu sūcēja apskats

Nu jau esmu kļuvis par oficiālo tīrības un spodrības ziņnesi, šajā pavasarī turpinām dažādu mājsoļa palīgu apskatus ar vienu...

Latvijā vadošais ielu mākslinieks KIWIE izlicis pārdošanā pasaules mērogā unikālus NFT

KIWIE ir viens no pazīstmākajiem ielu māksliniekiem Latvijā, kura vārds izskanējis tālu aiz mūsu valsts robežām. Viņa firmas zīme,...

Hakatonā pētīs, vai elektroauto var uzlādēt pie apgaismojuma staba, kā arī citas idejas

Lādēt elektroauto pie apgaismojuma staba un ieviest metrobusa līniju Teikas virzienā. Pie kā strādās hakatonā? No 15. līdz 17....

Eiropas Parlaments vēlas slēgt pirātiskās sporta pārraides 30 minūšu laikā

Eiropas Parlaments strādā pie lēmuma, kas varētu pieprasīt slēgt pirātiskās sporta pārraides vien pusstundas laikā. Lai to spētu īstenot...

Parādās ziņas, ka varētu kavēties jauno iPad un MacBook portatīvo datoru ražošana

Jau 2020. gads bija izaicinājumu pilns elektronikas ražošanā, jo radās problēmas ar dažādu detaļu izgatavošanu, piegādi un produktu salikšanu,...

Sviestmaizes krišana ar sviestu uz leju ir pilnībā saistāma arī ar viedtālruņa krišanu ar ekrānu pret zemi. Šobrīd ir pierādīts, ka tā nav neveiksme, tā drīzāk būtu dēvējama par zinātni. Zinātnes iesaistīšana nozīmē arī labu ziņu – mums ir vismaz teorētiskas iespējas nokrišanas virzienu kontrolēt.

Pētījumam nelielu neticamības devu piedod tā tapšana Motorola uzdevumā. Motorola kārtējo reizi reklamē savu nesaplēšamo ShatterShield ekrānu. Moto X Force modelis ir pirmais viedtālrunis pasaulē ar nesasitamu ekrānu. Turklāt Motorola apgalvo, ka ekrāns ir nevis sitienu drošs, bet to vispār nav iespējams sadauzīt. Ražotājs ir tik pārliecināts par Moto ShatterShield ekrāna izturību, ka dod tam četru gadu garantiju.

Pētījumā norādīts, ka viedtālruņa nokrišana ar ekrānu pret zemi līdzinās naža mešanai mērķī – atliek vien atrast pareizo attālumu un naža asmens vienmēr smuki iedursies mērķī. Diemžēl viedtālrunis parasti atrodas nepareizā attālumā no asfalta vai flīzēm, tāpēc cieš ekrāns, nevis telefona aizmugures vāks. Motorola piedāvā zemāk redzamo formulu, kas parāda viedtālruņa tieksmi nogāzties ar ekrānu pret zemi.

AndroidPIT-Motorola-dropped-phone-physics-w782

Reklāma

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
LOOK

Mēs nevaram izmainīt augstumu, bet varam ietekmēt paša telefona uzvedību kritiena laikā. Tai pat laikā ražotājiem nav izdevīgs nesaplēšams ekrāns.

Krotow

Reputācija tomer cieš.

Martins Baumanis

Neatceros kurš no gaziljons gadzžetiem tas bija, bet bija kaut kas, kam bija iestrādāts metāla atsvars uz stienīša, un krītot vienmēr krita uz gala, nevis uz plaknes. Galos gumijas amortizatori (Shock absorbers)

Uldis Tillers

Es arī iedomājos, ka ekrāns ir smagākais no abām lielākajām plaknēm un tāpēc arī cieš.

LOOK

Ir vēl efektīgāka jau realizēta metode. Bērniem ir tāda sfēriska rotaļlieta, kuru pametot gaisā tā atveras ziedlapiņu veidā. Šadai konstrukcijai nokrītot trieciens tiek ļoti minimizēts.

Kaspars

Es kaut kur dzirdēju, ka Sony savus Z sērijas tālruņus tur kaut kā balansējuši un ka tie krītot uz tiem plastmasas stūriem. No personīgās pieredzes- pašam arī tā slidenā lāpsta izslīdēja no rokām un nokrita tieši uz stūra, no 1.5m augstuma uz asfalta, stūris, protams, izskatās sūdīgi, bet viss strādā.

davfreim

Cik man ir gadījies nomest kaut ko no neliela augstuma, tik viemēr atsitās ar sānu stūrīti un iedragā kesu, Manam ābolītim ir ādas Apple maciņš, kas diezgan labi absobē triecienu, nedaudz aplaucīta maliņa keisam, tas arī viss.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: