Divi nesaistīti tirgus analīzes uzņēmumi ziņo, ka Samsung, Lenovo/Motorola un pat Xiaomi šogad ir zaudējuši viedtālruņu tirgus daļu, kas nonākusi Apple un Huawei ķetnās. Huawei vakar paziņoja, ka grasās šogad piegādāt 100 miljonus viedtālruņu visā pasaulē.

Analītiķi uzskata, ka tirgus līderis Samsung ir zaudējis aptuveni vienu procentu no viedtālruņu tirgus pēdējā gada laikā (24.5% 2014. gadā un 23.7% šī gada pēdējos trīs mēnešos). Lenovo/Motorola piedzīvoja pamatīgu kritumu no 7.6% pirms gada līdz aptuveni 5% šogad. Xiaomi pasaules tirgus daļa esot nedaudz mazinājusies, bet tā kritusi vien par 0.6% gada laikā.

Kāpumu viedtālruņu pārdošanā var svinēt Apple – pagājušā gada rudens mēnešos Apple ieņēma 12.2% no pasaules viedtālruņu tirgus, šogad rādītājs kāpis līdz 13.6% (citi analītiķi uzskata attiecīgi 11.9% un 13.1%). Huawei spējis pakāpties no 5.1% uz 7.5% gada laikā.

Samsung jau paziņoja, ka rūkošā tirgū un mazākos pārdošanas apjomos spējis nodrošināt lielāku peļņu. Šī gada Samsung čempioni ir Galaxy S6 edge+ un Note5 lielizmēra viedtālruņi.

strategycounterpoint

Reklāma

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Kristaps SkutelisPurvavelns Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Purvavelns
Viesis
Purvavelns

vot man tāds jutājums… ja apple kāpums ir par 1,4% (statistiķi gan saka, ka viss, kas zem 2% ir statistiskā kļūda) un visu laiku tiek brēkts, ka apple esot grandiozi panākumi Ķīnā, tad zinot cik liela ir Ķīna – visā pārējā pasaulē būtu jābūt pamatīgam kritumam, ne? Kristap? Tu mums esi ekseļu tabuliņu specālists…

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Ir analītiķi, kas sarēķinājuši, ka kopumā iOS tirgus daļa tagad tikai sāks samazināties: http://communities-dominate.blogs.com/brands/2015/10/smartphone-wars-q3-scorecard-all-market-shares-top-10-brands-os-platforms-installed-base.html