Web Analytics
More
  Reklāma

  Paziņo par vides pārkāpumiem ar jauno mobilo lietotni “Vides SOS”

  Jaunākie raksti

  Šodien, 2015. gada 14. oktobrī Valsts vides dienestā (VVD) notika mobilās lietotnes „Vides SOS” atklāšanas pasākums. Tajā tika demonstrēta lietotnes darbība un pārrunāti VVD ieguvumi, ieviešot centralizētu diennakts „Vides SOS” ziņojumu apkopošanu, tādējādi nodrošinot sabiedrības līdzdalību un atgriezenisko saiti vides problēmu risināšanā. Lietotni var lejupielādēt Google Play un Apple App Store lietotņu veikalos.

  „Vides SOS” atvēršanas svētkos piedalījās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, VVD ģenerāldirektoreInga Koļegova, aplikācijas idejas autors Viesturs Silenieks, biedrības „Vides Fakti” un projekta vadītājs Andis Mizišs, vides žurnāliste Anitra Tooma un aplikācijas izstrādātājs, uzņēmuma SIA „DOT45” vadītājs Aleksejs Voloviks. Kā arī Latvijas Valsts mežu akcijas „Nemēslo mežā!” galvenais varonis – Cūkmens.

  ReklāmaAdvertisement
  videssos.lv
  www.videssos.lv

  Pasākuma ietvaros ministrs Kaspars Gerhards, Anitra Tooma un „Vides Faktu” komanda publiski izmēģināja „Vides SOS” darbībā, fotografējot un sūtot inscenētus vides pārkāpumu ziņojumus VVD ar viedtālruņu palīdzību. Uz saņemtajiem ziņojumiem reaģēja un vides pārkāpumu novēršanā iesaistījās VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes resursu kontroles un Radiācijas drošības centra inspektori, kā arī Cūkmens.

  Stāstot par mobilās lietotnes ideju, tās autors Viesturs Silenieks uzsvēra: ”Šis ir unikāls gadījums, kad vides aktīvisti izstrādā aplikāciju, kas ir ērti lietojama gan iedzīvotājiem, gan valsts iestādei un nodod to lietošanai VVD. Turklāt ikviens ziņotājs uzņemas atbildību, par ko ceļ trauksmi. Viņš nav anonīms, jo aplikāciju var lietot, izmantojot Facebook vai Draugiem.lv pasi.”

  „Kopš 2012. gada esam domājuši par sūdzību sistēmas pilnveidošanu. Līdz šim ieviesti diennakts mobilie tālruņi inspektoriem reģionos, taču centralizēta pieeja vides pārkāpumu apkopošanai līdz šim netika veikta. Lietotne ir liels un mūsdienīgs solis vides pārkāpumu ziņojumu apstrādei, sabiedrības iesaistīšanai un izpratnes veicināšanai par valsts un pašvaldību kompetenci vides aizsardzības jomā. Vienuviet www.videssos.lv būs apkopota informācija par visiem „Vides SOS” ziņojumiem ar precīzām koordinātēm.Ietaupīts VVD inspektoru darba laiks meklējot pārkāpumu un vajadzības gadījumā būs iespējams sazināties ar ziņojumu autoriem. Kā arī ziņojuma sūtītājs savā e – pastā regulāri saņems informāciju par pārkāpuma novēršanas procesu.” VVD ieguvumus līdz ar mobilās lietotnes parādīšanos atklāja ģenerāldirektore Inga Koļegova.

  Svinīgajā atklāšanas pasākumā ministrs K. Gerhards uzslavēja projekta autorus un novēlēja VVD veiksmi jaunā mobilā rīka un tīmekļa vietnes uzturēšanā. „Šī aplikācija ir pierādījums lieliskai vides neformāļu un valsts iestāžu sadarbībai. Esmu gandarīts, ka aplikācijas izstrādāšanai mums izdevās rast finansējumu no Latvijas Vides aizsardzības fonda. Līdz šim, ja kāds apzinīgs iedzīvotājs nolēma paziņot par vides pārkāpumiem, pagāja laiks, kamēr viņš atrada gan atbildīgo iestādi, gan arī izskaidroja pārkāpuma atrašanās vietu. Šī aplikācija sniedz iespēju ziņot par vides pārkāpumiem no jebkuras Latvijas vietas. Nepieciešama tikai iedzīvotāju līdzdalība. Taču tīra un zaļa Latvija sākas ar ikvienu no mums.”

  Pērn VVD saņēmis 1168 ziņojumus par vides pārkāpumiem. Visbiežāk iedzīvotāji sūdzējušies par atkritumiem, nepatīkamu smaku un ūdenstilpju piesārņojumu. Aptuveni ceturtā daļa šo ziņojumu nav VVD kompetence, bet gan Dabas aizsardzības pārvaldes, Valsts mežu dienesta un pašvaldību pārziņā. Saņemtie„Vides SOS” ziņojumi arī turpmāk tiks pārsūtīti atbildīgajām valsts iestādēm un pašvaldībām. Nākotnē plānots attīstīt ciešāku sadarbību šo ziņojumu apstrādē starp iesaistītajām pusēm vides aizsardzības jomā.

  Vides pārkāpumus fiksējošā mobilā lietotne „Vides SOS” izstrādāta ar mērķi veicināt sabiedrības atbildību pret vidi un izglītot par tās saudzēšanu, kā arī valsts, pašvaldību un nevalstisko organizāciju sadarbību vides aizsardzības jomā.

  Ar „Vides SOS” VVD iespējams ziņot par augsnes, gaisa un ūdens piesārņojumu, kā arī par dažādām aizdomīgām darbībām un nozīmīgiem vides pārkāpumiem, piemēram, atkritumiem, zvejas un makšķerēšanas rīkiem, upju un ezeru aizsargjoslu pārkāpšanu un citiem vides riskiem.

  Vispirms mobilā lietotne „ Vides SOS” lejup jāielādē App Store (tuvākajā laikā) un Google Play. „Vides SOS” darbojas ar mobilo datu un GPS signāla palīdzību. Konstatējot vides pārkāpumu, tas jānofotografē, jāapraksta un jānosūta VVD. Visi ziņojumi nonāk pie VVD un pēc to apstrādes kļūst pieejami īpaši šim nolūkam radītas tīmekļa vietnes www.videssos.lv interaktīvajā kartē, kurā iespējams sekot līdzi iesūtīto ziņojumu statusa gaitai no informācijas iesūtīšanas brīža līdz pārkāpuma novēršanai. Kā arī ziņotāji saņem informāciju no VVD par iesūtītā ziņojuma virzību e-pastā. Jāņem vērā, ka „Vides SOS” darbojas ar Facebook un Draugiem.lv pasi, ar iesūtītajiem ziņojumiem iespējams dalīties Facebook un Twitter.

  VVD uzrauga normatīvo aktu ievērošanu vides aizsardzības, radiācijas un kodoldrošības, kā arī dabas resursu izmantošanas jomās. Tā kā piesārņojošo darbību un dabas resursu izmantošanas atļaujas uzņēmumiem izsniedz VVD, tas arī kontrolē, kā uzdotie nosacījumi tiek ievēroti. VVD inspektori katru gadu uzņēmumos veic plānotās pārbaudes, augsta riska objektos kontroles notiek biežāk, bet, ja tiek saņemtas sūdzības, inspektori ierodas bez brīdinājuma.

  Projekts tapis ar Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) finansiālu atbalstu.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  16 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Me
  14.10.2015 22:47

  Kautkur jau tas ir redzēts http://sakopsim.lv/?s=byphone

  WP
  15.10.2015 00:24

  Un priekš WP cienītājiem? WP lietotājs, laikam var tikai kasīt kartupeļus.

  15.10.2015 07:33
  Reply to  WP

  Redzot cik draņķīgi izskatās Android un iOS lietotnes, labāk, lai nemaz neķeras pie citu platformu lietotņu izstrādes :)

  Deace Duck
  16.10.2015 19:08
  Reply to  WP

  Pārāk daudz gribi no valsts pārvaldē strādājošiem pamuļķiem

  ytteroy
  15.10.2015 06:40

  Par WP kā vienmēr aizmirsts. :)

  Jānis
  15.10.2015 08:36

  Mājas lapa izskatās labāk par lietotni. Pie tam, tā pieejama tikai LV appstore..

  What’s New in Version 1.5
  Bišķiņ pamainījam dizainu.

  Jānis
  15.10.2015 08:37
  Reply to  Jānis

  + vēl šķiet dīvaina šī izvēle: Aplikācija darbojas tikai Latvijas teritorijā un to izmantot var tikai Facebook reģistrēti lietotāji.

  Tas, ka LV – pareizi, bet kāpēc tikai FB?

  15.10.2015 08:53
  Reply to  Jānis

  Tur jābūt arī draugiem.lv pases iespējai. Vismaz tā rakstīts relīzē.

  Edmunds
  15.10.2015 09:35

  Tad jau baigi labi ! Man ir Lumia925, fuckbukā neesmu, draugus nelietoju ! :)

  KKTK
  15.10.2015 11:10

  Vajadzēja autorizēties caur Latvija.lv un miers.
  Protams gan jau atrastos kāds kam izrādās nevienā bankā arī konta nav.

  Igors Prokofjevs
  15.10.2015 12:59

  Tik forša iecere aplikācijai, tiešām bieži vien ir lietas, ko gribas piefiksēt un nu to arī varētu izdarīt… ja vien ne šausmīgā aplikācija (lietotne). Negribas vadīt iekšā FB datus pop-up logā, kas potenciāli var arī nebūt FB, jo citas aplikācijas autorizē caur uzinstalēto FB appu telefonā. Nu un tad vēl “What’s New in Version 1.5 Bišķiņ pamainījam dizainu.”

  15.10.2015 13:01

  Jā, lietotņu kvalitāte ir zem katras kritikas. Interesanti, ka servisa web versija ir tīri feini nostrādāta un tāpat arī tā animētā reklāma. Tiešām nepietika naudas normāli izveidot lietotnes?

  Deace Duck
  16.10.2015 19:10

  Pareizā atbilde ir – nepietika prāta

  Skats
  15.10.2015 14:30

  Dažiem letiņiem nav lielāka prieka par stučītprieku…

  Purvavelns
  15.10.2015 15:30
  Reply to  Skats

  jā, un dažiem letiņiem nav lielāka prieka, kā izbraukāt kāpas ar džipiem un aizvest uz mežu izgāzt savu miskasti.

  TestaDati
  16.10.2015 11:04

  Mājas lapā sadaļā Vēsture ir interesanti Inspektoru varianti, kad izvēlas DropBox’u kreisajā malā. Diez, šis produkts vēl tik testa fāzē?

  Reklāma