Teju ikviens reizēm aizdomājas par to, kā būtu, ja kādu spožu ideju izdotos pārvērst atraktīvā iesācējuzņēmumā (start-up). Tas nav nekas neiespējams, jo arī Latvijā ir pieejama virkne atbalsta pasākumu, taču būtu jāpārdomā, vai tev piemīt veiksmīgam stārtaperim nepieciešamās rakstura īpašības.

„Ideja pati par sevi ir tikai 5% no rezultāta, 95% ir smags darbs un idejas ieviešana dzīvē. Svarīgi atcerēties, ka „Skype” nebija pirmais IP telefonijas uzņēmums, „Google” nebija pirmais meklētājs un „Facebook” nebija pirmais sociālais tīkls. Tāpēc ideju nevar vērtēt atrauti no tā, kas to grasās ieviest dzīvē un cik nopietni un pārdomāti ir ieviesēja nodomi. Strādājot bankā, ir iespēja redzēt un vērot, kas mēdz izdoties un kas piedzīvo neveiksmi,” skaidro „SEB bankas” valdes loceklis Kārlis Danēvičs.

Atjautība, radošums, zinātkāre, spēja smagi strādāt, ātri piemēroties un uzturēt labas attiecības ar kolēģiem vai potenciālajiem klientiem – tās ir svarīgas rakstura īpašības, kuras ir vērts attīstīt, ja patiešām domā uzsākt personisko biznesu vai iesaistīties iesācējuzņēmēju kustībā.

Iesācējuzņēmumi parasti ir nelieli ar ierobežotiem resursiem. Tiem nav daudz naudas, laika un cilvēku. Tāpat ir vērts atcerēties, ka dažas no labākajām inovācijām ir radušās kā papildu idejas pavisam kam citam, tādēļ radošumam ir nenovērtējama nozīme. Tādēļ veiksmīgam stārtaperim ir jābūt gana atjautīgam un radošam, lai, skaidri apzinoties savu iespēju robežas, visefektīvāk izmantotu to, kas ir pieejams.

„Latvijā ideju un talantu izaugsmei ir pieejams visaptverošs valsts atbalsta instrumentu klāsts, kas atbalsta biznesa idejas visās to attīstības stadijās, lai sadarbībā starp idejas autoru, mentoru, kas sniedz padomus, un finansētāju palīdzētu uzplaukt arvien jauniem iesācējuzņēmumu veiksmes stāstiem,” informē Attīstības finanšu institūcijas ALTUM valdes loceklis Juris Vaskāns.

ALTUM fokusējas uz atbalstu jaunu tehnoloģiju un risinājumu radīšanai, piedāvājot gan iespēju saņemt riska kapitālu, gan atbalstu mācībām un iesācējuzņēmumu tīklošanās pasākumiem.

Veiksmīgus iesācējuzņēmējus vieno kaislīga zinātkāre. Ceļš uz panākumiem nozīmē nemitīgu mācīšanos, jaunas zināšanas un cīņu par savu mērķu sasniegšanu. Tieši tādēļ ir svarīga arī spēja ātri piemēroties izmaiņām, jo darāmie darbi var mainīties trīs reizes diennaktī un ar to ir jāvar tikt galā.

Savukārt jau esošajiem iesācējuzņēmējiem ir brīnišķīga iespēja līdz 30.septembrim pieteikties nacionālās informācijas aģentūras LETA, AS „SEB banka” un Attīstības finanšu institūcijas ALTUM izsludinātajā START UP konkursam, kas norisinās Jauno uzņēmēju foruma laikā! Galvenā balva – iespēja prezentēt savu biznesa projektu Eiropas vērienīgākajā start-up pasākumā „Slush”, kas notiks Helsinkos, Somijā 2016. gada rudenī (www.slush.org), kā arī 1500 eiro no „SEB bankas”.

„Mēs visi vēlamies Latvijā redzēt vairāk jaunu uzņēmumu, tāpēc dalāmies pieredzē, lai pasargātu kādu uzņēmumu no nevajadzīgiem riskiem vai sarežģījumiem,” uzsver Kārlis Danēvičs.

Konkursā aicināti pieteikties iesācējuzņēmumi vai fiziskas personas, kas attīsta zināšanu ietilpīgu biznesa projektus ar augstu izaugsmes potenciālu, kuri jau ir iesākuši izstrādāt produkta vai pakalpojuma prototipu vai arī jau ir veikuši pārrunas potenciālajiem klientiem, kuriem piemīt labas angļu valodas zināšanas un ir nepieciešams finansējums attīstībai.

Pieteikumu mājas lapā http://www.bigevent.lv/STARTUP2015 var iesniegt līdz 30.septembrim, pēc tam labākie projekti tiks izvirzīti pusfinālam. Pusfinālistiem oktobrī būs iespēja gatavoties produktu prezentācijām un finālam, kas notiks 3.novembrī Jauno uzņēmēju foruma laikā. Forumā būs iespēja sastapt investorus, mentorus un uzņēmējus, tā veicinot jauno biznesa projektu attīstību, smeltos iedvesmu un piesaistītu investīcijas. Tāpat būs iespēja iegūt balvas no foruma organizatoriem un atbalstītājiem – „SEB bankas”, Nacionālā informācijas aģentūras LETA, Attīstības finanšu institūcijas ALTUM un žurnāla „Kapitāls”.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments