Šobrīd spēcīgākie Android viedtālruņi ir apveltīti ar 4 GB operatīvo atmiņu (iPhone 6/6 Plus “iztiek” ar 1 GB), taču jau pavisam drīz varam sagaidīt mobilās ierīces ar 6 GB operatīvo atmiņu.

Tas notiks ar Samsung gādību, kas ziņo, ka ir uzsākta jaunu uz 20 nanometru tehnoloģiskās bāzes veidotu 12 gigabitu (Gb) LPDDR4 atmiņas moduļu ražošana. Salīdzinot ar iepriekšējaš paaudzes 8 Gb moduļiem, jaunie ir par 30% ātrāki un patērē par 20% mazāk enerģijas. Tāpat Samsung vēsta, ka ir palielinājis jauno moduļu ražošanas jaudas, lai vairāk partneri savās ierīcēs varētu iestrādāt vairāk atmiņas.

Ieguvēji būs arī tie ražotāji, kas veido mobilās ierīces ar 3 GB atmiņu, jo jaunais atmiņas modulis aizņem mazāk vietas.

Samsung paredz, ka šie sasniegumi atmiņas moduļu jomā ļaus radīt jaunas jaudīgas mobilās ierīces, kā arī attīstīt citas tehnoloģiju produktu kategorijas, piemēram, ultra plānus datorus, sadzīves tehniku vai auto datorus. Iespējams, pēc pāris gadus uz šī laika flagmaņu tehnisko specifikāciju lūkosimies ar smīnu un varēsim brīvi savas mobilās ierīces izmantot kā datorus (Microsoft uz šo cer jo dikti).

Reklāma

4
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
khexNaurelijsKsspars Lccis Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Ksspars Lccis
Viesis
Ksspars Lccis

a nevar uzreiz uzbliezt kādus 128 gigas ram un visu tur arī salādēt – iztikt vispār bez rom’a? vot šito štelli es līdz galam necērtu, atzīstu…

Naurelijs
Viesis
Naurelijs

Jārada ir tāds gadžets, lai cilvēki tos mainītu katru un katru otro gadu :) Nauda, nauda, nauda..

x
Viesis
x

var jau izdarīt tā, lai pie startēšanās OSu un aplikācijas ielādē no mākoņa. Var pat piedāvāt dārgāku iekārtu ar neierobežotu ielāžu skaitu vai lētāku iekārtu ar nelielu skaitu iekļautu ielāžu un papildus ielādēm jau par papildus samaksu. Datus glabāt turpat, zilajā gaisā.

khe
Viesis
khe

“iztiek ar 1gb”
Izskatās, ka gļukdroīdam vajag jaunu iemeslu tirdzniecības izlabošanai. Varēs atkal ar krāniņiem mērīties.