The International Data Corporation ziņo par jaunākajiem viedtālruņu piegāžu rezultātiem pēdējā ceturksnī. Pasaules pieci spēcīgākie ražotāji ir Samsung, Apple, Huawei, Xiaomi un Lenovo, tie kopā spējuši piegādāt 337.2 miljonus viedtālruņu visā pasaulē. Šāds apjoms vērtējams kā 11.6% kāpums pret iepriekšējā gada to pašu periodu. Kopš šāda veida mērījumu pirmsākumiem, pēdējais ceturksni ir bijis otrs labākais viedtālruņu vēsturē.

Nevienam nav pārsteigums, ka Samsung kārtējo reizi uzrādījis lielākos viedtālruņu piegādes apjomus – 73.2 miljonus vienību trīs mēnešu laikā. Tiek gan norādīts, ka pirms gada Samsung piegādāja 74.9 miljonus vienību ceturksnī, kā arī Samsung sāk zaudēt tirgus daļu. Pagājušajā gadā Samsung piegādāja aptuveni trešo daļu no visiem pasaules viedtālruņiem, bet šogad rādītājs nokritis līdz piektajai daļai. Paredzams, ka rudenī izvērtīsies pamatīga cīņa starp Apple iPhone jaunajiem modeļiem un baumu apvītajiem Galaxy Note 5 un Galaxy S6 edge+.

Apple spējis uzrādīt vērā ņemamus viedtālruņu piegādes apjomus – 47.5 miljonus vienību, kā arī palielinājusies Apple tigus daļa no 11.7% līdz 14.1%. Huawei uzskatāms par šī ceturkšņa ieguvēju, jo uzņēmums spējis audzēt piegādes apjomus par 48.1% pret iepriekšējā gada šo pašu periodu.

idc_smartphones_q2_2015

 

Reklāma

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Kristaps SkutelisPurvavelns Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Purvavelns
Viesis
Purvavelns

jūs pēc gada redzēsiet – pirmajā rindiņā stāvēs Huawei.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Nu pēc gada vēl varbūt arī nē, bet tendence ir diezgan acīmredzama. Apple gan no otrās vietas varētu izstīvēt.