Apple tikko izziņojuši pēdējā ceturkšņa finanšu rezultātus un tie kārtējo reizi ir iepriecinoši. Apple apgrozījums trīs mēnešu laikā bijis 49.6 miljardi ASV dolāri, kamēr tīrā peļņa – 10.7 miljardi. Tas nozīmē, ka pret iepriekšējā gada šo pašu periodu Apple sasniedza 32.5% apgrozījuma un 44.5% peļņas pieaugumu.

Apple finanšu rezultāti uzlabojušies iPhone 6 un 6 Plus milzīgo pārdošanas apjomu dēļ. Jau bija zināms, ka iPhone 6 tirgojas labi, bet gandrīz neviens analītiķis nebija paredzējis šādus tempus. Mac datoriem arī šis ir bijis labs ceturksnis, kamēr iPad planšetdatori turpinājuši pievilt Apple cerības.

Kopumā trīs mēnešu laikā pārdoti 47.5 miljoni iPhone viedtālruņi, 10.9 miljoni iPad un 4.8 miljoni Mac datori. Salīdzinot ar to pašu periodu pirms gada iPhone viedtālruņu pārdošana augusi par 34.9%, Mac datoru pārdošana augusi par 8.8%, bet iPad apjomi samazinājušies pat 17.9%. Pamatīgi kāpusi vidējā iPhone cena. Pagājušajā gadā tā bija 561 dolārs, bet šogad 660 dolāri.

Apple-earnings-chart-Q3-2015.001-640x480
Pārdošanas apjomi pret iepriekšējo gadu
Apple-earnings-chart-Q3-2015.0031-640x480
Peļņa no produktiem pret iepriekšējo gadu
Apple-earnings-chart-Q3-2015.006-640x480
Peļņas sadalījums pa tās gūšanas kategorijām

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Uldis M.davfreim Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
davfreim
Guest
davfreim

Kur iPad pieviļ Apple cerības? Paši jau viņi teica kaut kur, ka plāno kritumu iPad pārdošanā, jo jaunais Macbook atņem pāris %, kā arī iPad dzīves ilgums ir krietni ilgāks, nekā iPhone, līdz tas noveco un paliek lēns vai jaunajam iPadam būtu tādas funkcijas, kuras nebūtu vecajam. Pašam mājās vēl dzīvo iPad 1st gen un lieliski vēl noder, lai apskatītu ziņu portālus un kādu youtube video. 3 gadus vecais un dienu-dienā lietotais iPad mini arī vēl kalpo, somā vienmēr līdzi. Tikai tagad ir doma varbūt nomainīt iPad, 4gadus mierīgi nokalpot var, līdz ir jēga mainīt :) Runājot par iPhone, tad… Read more »

Uldis M.
Guest
Uldis M.

Jā, iPada noieti samazinājās arī tāpēc ka tika uzražots iPhone 6 plus kurš daudziem aizstāj planšeti. Un jā, tā kā iPad galveno kārt ir kā tīmekļa pārlūkošanas rīks – tad internetu un video itin labi nodrošina arī vecāki iPadi un baigais iekāriens mainīt iPadu mums nav…