Pateicoties tehnoloģiju attīstībai, pieejamībai un iedzīvotāju prasmēm izmantot interneta priekšrocības, Latvija starp Eiropas Savienības dalībvalstīm ir viena no līderēm optiskā interneta izmantošanā, ko vairāk nekā pusei jeb 480 tūkstošiem Latvijas mājsaimniecību nodrošina Lattelecom.

Ar 40% optiskā interneta (ar ātrumu virs 100 Mbit/s) abonentu īpatsvaru Latvija ieņem topa otro vietu, kamēr Lietuvā tie ir 11%, bet Igaunijā tikai 5%. Kategorijā ātrgaitas internets virs 30 Mbit/s Latviju apsteidz vien Beļģija, Rumānija un Malta. Arī šajā topā Latvijai (54%) ir labāki rādītāji kā kaimiņiem Lietuvai un Igaunijai, attiecīgi 52% un 24%.

2015-07-01_2330

“Pētījums atklāj to, ko vislabāk novērojam, viesojoties citās valstīs, proti, ātrgaitas interneta pieejamības ziņā esam soli priekšā daudzām ES dalībvalstīm, kur iespējas ir ierobežotas. Kopumā pēdējos 10 gados Lattelecom optikas un vara tīklu izbūvē visā Latvijā investējis 104 miljonus EUR. Tostarp šogad uzsākta vērienīga vara kabeļu tīkla modernizācija, kas ir īpaši nozīmīga mājsaimniecībām, kurām līdz šim nav iespējams pievilkt optisko interneta tīklu. Tas nozīmē, ka vairāk nekā 180 000 Latvijas iedzīvotājiem būs līdz pat 10 reizēm ātrāks internets, vēl vairāk uzlabojot Latvijas kopējos rādītājus,” pētījuma datus komentē Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Lattelecom ir vadošais elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējs Latvijā, kas piedāvā integrētus elektronisko sakaru un IT pakalpojumus, sniedz telekomunikāciju, tīklu projektēšanas un izbūves pakalpojumus. Lattelecom nodrošina arī datu pārraides un IT infrastruktūras risinājumus, interneta un kontaktu centra pakalpojumus, kā arī biznesa procesu ārpakalpojumus. Lattelecom grupu veido pieci uzņēmumi: Lattelecom, Lattelecom Technology, Lattelecom BPO, Citrus Solutions un Baltijas Datoru Akadēmija.

Eiropas Komisijas 19. ziņojums veikts par 2014. gada elektronisko sakaru nozares tirgu un aktualitātēm, iekļaujot aktuālo informāciju par nozares regulējumu. Tajā piedalījušās visas Eiropas Savienības dalībvalstis.

Ar detalizētiem pētījuma datiem iespējams iepazīties šeit: https://ec.europa.eu/digital-agenda/en/news/implementation-eu-regulatory-framework-electronic-communications-2015

Reklāma

4
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Kristaps K.Vitālijs SikuriņecsKristaps Skutelis Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Kristaps K.
Viesis
Kristaps K.

Pēc bildes neredzu, kur teikts, ka tā ir optika. >100 Mbps var dabūt arī citos veidos. Lattelecom preses relīze?

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Ui, jā, piemirsu atzīmēt, ka tā ir preses relīze. Un, jā, šoreiz no Lattelecom. Vispār labs jautājums – cik daudz >100 Mbps pieslēgumi ir ne optika. Kā pašam šķiet?

Vitālijs Sikuriņecs
Viesis
Vitālijs Sikuriņecs

Vairāk nekā Tu spēj iedomāties.
Operatori neskrien nomainīt savus vītos pārus ar optiku. Un tas, ka uz māju pināk viens optikas vads, neko nenozīmē. Tas ir tīkla mugurkauls, pat āfrikā tādā gadījumā ir optiskais internets, kuru pārspēj pasta balodis.

Kristaps K.
Viesis
Kristaps K.

Kādreiz ļoti daudz. Tagad nezinu. Šomēnes pārvākšos uz jaunu dzīvokli, netālu no vecā, Netvision (kuri ir nopirkuši IT Risinājumu IPS daļu) saka, ka jaunajā mājā esot optika. Šobrīd vecajā dzīvoklī no viņiem ienāk vītais pāris, ~100 Mbps. Rīga, Centrs.