Reklāma

Populārākais tīmekļa pārlūks Eiropā – Google Chrome

Jaunākie raksti

ASUS ROG Maximus XIII Extreme sistēmplates apskats

ASUS izstrādātās Intel Z590 čipseta sērijas sistēmplates veidotas tā, lai no jaunajiem šodien oficiāli izlaistajiem 11. paaudzes Intel Core...

Augstas klases tosteru ražotājs iesaistās Android 5G viedtālruņu tirgū

Tā! Kurš smējās par to, ka viedtālrunis drīz mazgās veļu un ceps picas? Nākotne ir tagad! Balmuda, kas ir Japānā...

Katrs otrais ASV iedzīvotājs ir ieinteresēts iegādāties Apple AirTag

Amerikā bāzētais uzņēmums SellCell, kas sevi dēvē par galveno un lielāko tehnoloģijas preču uzpircēju internetā (angliski trade-in site) veicis...

Paralizēts vīrietis tikai ar domu spēku minūtes laikā uzraksta 16 vārdu garu tekstu

Funkciju pildīšana, izmantojot tikai un vienīgi savu prātu, ir tas, pie kā strādā "Neuralink", kas pirms pāris mēnešiem demonstrēja...

ASUS ROG Strix Z590-I Gaming WiFi sistēmplates apskats

ASUS izstrādātās Intel Z590 čipseta sērijas sistēmplates veidotas tā, lai no jaunajiem šodien oficiāli izlaistajiem 11. paaudzes Intel Core...

Starptautiskais interneta izpētes un konsultāciju uzņēmums Gemius ir noskaidrojis populārākos interneta pārlūkus Eiropas interneta lietotāju vidū. Kā rāda dati, vairums no interneta lapu skatījumiem Eiropā tiek veikti no Google Chrome. Procentuāli lielākais no Chrome veikto lapu skatījumu skaits – Latvijā.

Kā liecina gemiusTraffic dati, Eiropā interneta pārlūkošanai visbiežāk izmanto interneta pārlūku Google Chrome, pēc kura popularitātes ziņā seko Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera un Chrome Mobile.

Lielākais no Chrome veikto lapu skatījumu skaita īpatsvars starp visām apskatītajām valstīm novērots tieši Latvijā, kur no Chrome tiek ģenerēta teju puse (49 procenti) no visiem internetā veiktajiem lapu skatījumiem. Otrs visbiežāk izmantotais interneta pārlūks Latvijā ir Mozilla Firefox, no kura tiek veikta gandrīz ceturtdaļa (24 procenti) no visiem lapu skatījumiem. Tikmēr 9 procenti no internetā veiktajiem lapu skatījumiem nāk no Internet Explorer.

Arī pārējās Baltijas valstīs lielākā daļa (vidēji 34 procenti) no visiem lapu skatījumiem tiek veikti no Chrome. Atšķirībā no Latvijas, otrs populārākais pārlūks abās valstīs ir Internet Explorer – Igaunijā no Internet Explorer tiek veikti 27 procenti, bet Lietuvā – 20 procenti no visiem interneta lapu skatījumiem. No Firefox, savukārt, tiek veikti 17 procenti no lapu skatījumiem.

Tādās valstīs kā Baltkrievijā, Ukrainā un Krievijā salīdzinoši lielu popularitāti bez jau minētajām pārlūkprogrammām iemanto arī interneta pārlūks Opera, no kura, attiecīgi, tiek veikti 30 procenti, 18 procenti un 13 procenti no lapu skatījumiem. Horvātijā, savukārt, 19 procenti lapu skatījumu tiek veikti no Chrome Mobile un WebKit Mobile.

Dati attiecināmi uz 12 Eiropas valstīm, tajā skaitā Poliju, Lietuvu, Latviju, Igauniju, Krieviju, Baltkrieviju, Ukrainu, Ungāriju, Horvātiju, Slovēniju, Slovākiju un Čehiju laika posmā no 2015.gada 8. līdz 14. jūnijam.

Reitings balstīts uz lapu skatījumu skaitu, kas veikts no attiecīgā interneta pārlūka interneta lapās, kuras iekļautas gemiusTraffic pētījumā katrā no valstīm.

popularakie_interneta_parluki_12_eiropas_valstis_gemius

Reklāma

19 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
19 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
erikiss1

Nu chrome mani arvien biežāk sāk pievilt un kaitināt….

Ksspars Lccis

kamdēļ?

Kristaps Skutelis

Pieņemu, ka ātrdabības un baterijas izrīšanas problēmu dēļ. Es pats pēdējā laikā aizdomājos vai Chrome vietā nevarētu ieviest kādu citu pārlūku. Īsti daudz alternatīvu gan nav un pie Chrome dikti pierasts.

Aldis

Labāks tomēr ir Firefox.. :)

Kad Chrome bija jauns, tad tas tiešām bija ātrāks par Firefox, tagad situācija ir krasi mainījusies. Firefox kļuvis optimizētāks, ātrāks, Chrome – lēnāks, bug-aināks, utt.. vienīgais labums chromem ka to var sinhronizēt, kaut vai ar tosteri kuram iekšā ir Android, u.c. ierīcem.

Lauris Špats

+1 par visiem 100%, arī es esmu pārgājis no Chrome uz Firefox, tieši šo iemeslu dēļ..

Jēptansons

Microsoft Edge.
Ņemot vērā to, ka IE 11 jau ir labāks par Chrome ātrdarbībā un M Edge uzrāda vislabākos rezultātus starp visiem pārlūkiem jau beta stadijā.

A. Bērziņš

Kaut kā aizdomīgi liela daļa ir pēlēka/nezinamā.
Kā to Gemius skaidro?

ytteroy

Ir daudz dažādas pārlūkprogrammas, kuras nav populāras, bet noteikts skaits cilvēku to lieto.

Kristaps Skutelis

Iespējams, kopējā katlā vēl tikuši arī visāda paskata roboti.

Martins Baumanis

Piemēram, Safari, kas ir gana populārs bet nav sarakstā ;)

Martins Baumanis

Horvātija uz pārējo fona izskatās visai interesanti

Matīss Šēfers

Pelēkās joslas, manuprāt, ir mob versiju pārlūki.

x

mob. pārlūki taču identificējas savos īstajos vārdos…?

P.

Jā, bet paskaties, cik dažādu browseru ir androīdam vien…
https://play.google.com/store/search?q=browser&c=apps&docType=1

x

mea culpa, biju piemirsis ka ir lērums mob. only pārlūku…

Eduards

kaut arī Chrome salīdzinoši briesmīga, bet tās lietas ko es lietoju un, kas man patīk citos nav. :/ gaidu to jauno W10 pārlūku … ceru ka šamais normāls :D vai arī būs

Lauris Špats

Ir, ir normāls tas Project Spartan, pietiekoši fikss, bet ir 1reiz arī nokrašojis pa ~3 mēnešiem..

Eduards

Nu Spartan salīdzinoši jauns.. Apdeiti 100%būs, ganjau pirmajos mēnešos izlabos lielākas kļūdas.. Bet kamēr nebūs tas ko es gribu un tagat lietoju tikmēr Sēdēšu uz hromes

Dārta Kaņepe

Mani no laika gala kaitina Chrome, dodu priekšroku Firefox, lai gan arī tas kaitina, viss kaitina. :)

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: