Vakar vakarā saņemtas baumas, ka Microsoft grasās atteikties no turpmākas Windows Phone operētājsistēmas izmantošanas savos viedtālruņos, dodot priekšroku Android operētājsistēmai. Baumas norāda uz viedtālruņiem, kuru pamatā ir Android operētājsistēma ar visu Google Play lietotņu veikalu, tomēr viedierīcēs tikšot uzstādītas visas Microsoft izstrādātās lietotnes. Atteikšanās no Windows Phone nozīmētu arī nelielu darījumu ar Google – Microsoft saņemtu pienācīgas Google Maps, YouTube un Search lietotnes, kas speciāli izveidotas Windows operētājsistēmai.

Microsoft valdes priekšsēdētājs Satya Nadella esot izsūtījis darbiniekiem vēstuli, ka gaidāmas krasas pārmaiņas tajās Microsoft uzturētajās nozarēs, kur neveicoties pietiekami labi. Iespējams, ka Nadella runāja tieši par atteikšanos no Windows Phone operētājsistēmas.

Nevajag piemirst, ka šī ziņa uzskatāma par baumām, turklāt jau rudenī gaidāma Windows 10 Mobile operētājsistēmas iznākšana. Pie Windows 10 Mobile jaunās operētājsistēmas Microsoft strādājis vaiga sviedros, tāpēc būtu muļķīgi no kā tāda uzreiz atteikties, tomēr nevajag piemirst, ka Windows Phone operētājsistēmas pasaules tirgus daļa ir ap 3%, kas ir šaušalīgi maz, kad to salīdzina ar Android (virs 75%) un iOS (ap 17%).

20
Leave a Reply

avatar
10 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
vairisGatis KalniņšMikus VanagsEdgars NeimanisUldis M. Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
ytteroy
Guest
ytteroy

Jau dažus lietoju WP 8.1 savā Nokia Lumia 820, un perfekti šansē. Protams, Windows 10 Mobile būs daudz labāks, kā arī viss nebūs tik ļoti sadalīts starp planšetēm, mobīlajiem un datoriem.

Ksspars Lccis
Guest
Ksspars Lccis

pirmais aprīlis tā kā patālu…

Gatis Kalniņš
Guest
Gatis Kalniņš

Nu jau pāris nedēļas izmantoju Lumia 640 LTE. Varu teikt tikai to labāko.

Vladimirs
Guest
Vladimirs

Vai tad tā Androida jau nav par daudz? Kādam neienāk prātā, ka lietotāji grib daudzveidību, nevis dualo Android – iOS izvēli.
Pats ilgus gadus esmu laimīgs BlackBerry lietotājs.

bombelats
Guest
bombelats

Kuru interesē lietotāja vēlmes globāli. Visu noteiks tikai un vienīgi peļņas iespēja.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Teiksim tā, nepietiekams skaits lietotāju grib daudzveidību, lai tā atmaksātos.

Kaspars
Guest
Kaspars

Operētājsistēma ir tik populāra un spēcīga, cik liels ir tai pieejamo aplikāciju skaits, tas ir tāpat kā agrāk bija parastie, jeb feature phoni, kuriem katram bija kaut kāds skaits aplikāciju, jeb funkciju. Kāpēc, lai kāds tagad pirktu kaut ko, kas maksā un izskatās apmēram tāpat, bet ir ar mazāk pieejamajām funkcijām? Protams, kādam tā dažādība, kādam pietiek ar zvaniem, kādam pietiek arī ar to minimumu, kas ir tajā Windows Phone app veikalā, bet vairums seko trendiem un tie vispirms, absolūtā vairumā, parādās uz iOS un tad uz Android, atsevišķos gadījumos otrādā secībā, un tie reti parādās uz WP, vai ja… Read more »

gggg
Guest
gggg

pat ja tās aplikācijas tagad ir, tas flīžu interfeiss ir baismīgs

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Savādāks, nepierasts nevis baismīgs :)

Gatis Kalniņš
Guest
Gatis Kalniņš

Esmu pieradis un man tas liekas ērts.

Uldis M.
Guest
Uldis M.

Gluži manas domas!

Didzis
Guest
Didzis

Es tuvākajā laikā plānoju iegādāties Lumia 930. Tagad sāku prātot, vai tā ilgtermiņā vsp. ir laba doma? Un vai šis modelis vsp. tiks pie win10?

Gatis Bērziņš
Guest
Gatis Bērziņš

Tūlīt ar windows 10 iznāks arī jaunās lumias ar win10, kas būs krietni jaudīgākas. Līdz šim ar 820 modeli esmu apmierināts, vienīgi baterija jāmaina pēc vairāk kā 2 gadu lietošanas.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Ņemot vērā, ka Lumia 930 tiek pie Windows 10 Insider program, tad šim telefonam būtu jātiek arī pie pilnās Windows 10 versijas.

Avots: http://blogs.windows.com/bloggingwindows/2015/05/14/windows-10-insider-preview-build-10080-for-phone-now-available/

x
Guest
x

tak visi winfōni ar 1GB RAM tikšot pie W10, pat 512MB modeļi dabūs apgraizītu desmito. Vai kas mainījies?

Edgars Neimanis
Guest
Edgars Neimanis

Pirms 2. mēnešiem iegādājos Lumia 930. Ļoti laba izvēle. Esmu priecīgs :)
Iepriekš bija L920. Konkrēti Lumia 930 man patīk FHD, izcila kamera dažādos laikapstākļos. Jāatgādina gan, ka oktobrī kad iznāks W10 Mobile, iznāks arī Microsoft flagmaņi, kuri būs ļoti jaudīgi un jau ar uzinstalētu Windows 10.

Raivis Rasnačs
Guest
Raivis Rasnačs

Vispār tas Nadella ir traks čalis. Bet nejau Windows 10 priekšvakarā atmetīs visam ar roku. Neticu.

Vitālijs Sikuriņecs
Guest
Vitālijs Sikuriņecs

Man jau liekas, ka runa iet par BING

Mikus Vanags
Guest
Mikus Vanags

WP kā platformai nav ne vainas. Ja arī ar WP kaut kas notiks tad visticamāk tam nomainīs tikai nosaukumu atpakaļ uz kādu Windows Mobile. Tur būtu jābūt slimam, lai atteiktos no Windows Phone kā mobilās platformas. Tagad MS izlaiž Windows 10, kur OS kodols priekš PC, planšetēm un viedtālruņiem un pat internet of things ir viens un pēkšņi MS paziņotu: “Ai, mums ir pārāk daudz kāju, iešausim vienā prieka pēc!” Microsoftam nevajadzētu tik daudz siekaloties gar Android lietotāju bāzi. Pietiktu, ja viņi WP kā platformu padarītu daudz atvērtāku (vismaz dot lietotājam sajūtu, ka mobīlais pieder viņam, nevis velnszinakam), domāju, ka… Read more »

vairis
Guest
vairis

Kas tos aparātus pirks ar androidu , dizaina ziņā nekā no viņiem nav . Tīri dēļ windows stabilās , bezgļukainās darbības viņus pērk . Pats nesen pārgāju no androida uz lumia 735 pamēģināju-pilnībā esmu apmierināts . Tagad skatos uz 830 – laba cena . Androidu toč vairs negribu .