Pēdējās dienās esam ziņojuši par vairākiem jauniem dīvainiem un mazāk dīvainiem fotoaparātu modeļiem un, kad runājam par nedaudz neierastu fototehniku, noteikti jāpiemin arī pie mums ne pārāk iecienītais Ricoh. Ricoh izlaidis GR II modeli, kas (tāpat kā pirmās paaudzes GR) ticis pie 16.2 megapikseļu APS-C sensora un f/2.8 28 mm (35 mm standartā) objektīva.

Var teikt, ka Ricoh gandrīz tikai un vienīgi veido šāda tipa kompaktas kameras ar lielu attēlveidojošu sensoru un objektīvu bez optiskā palielinājuma iespējām, tāpēc arī fotoaparātu pielietojums neies pie sirds pelēkajām patērētāju masām. Ricoh GR II iepriecinās tās īpašnieku ar 0.2 sekunžu autofokusu, kā arī kompaktu retro izskata korpusu. GR II ir padevies mūsdienu kairinājumiem un beidzot Ricoh modeļu klāstā ir fotoaparāts ar NFC un Wi-Fi savienojumiem.

Kā jau ierasts, Ricoh nav dēvējams par lētu prieku un pat ASV Ricoh GR II cena sasniegs 800 dolārus, tomēr pasaulē un pat mazajā Latvijā atrodami pāris Ricoh zīmola fani, kas labprāt iegādājas augstvērtīgas kompaktas kameras. Ricoh plašu atpazīstamību foto entuziastu vidū guva ar saliekamu GRX modeli, kam bija iespējams pievienot Leica M bajonetes objektīvus.

ricoh-grii-compact-aps-c 1

Reklāma

16
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
x2xKsspars LccisKristaps Skutelisrinzon Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Ksspars Lccis
Viesis
Ksspars Lccis

nezinu… varbūt viņai dimanta iekšas, bet nu riktīgi neglīga. nekāda seksa :(

Uldis M.
Viesis
Uldis M.

A zini? Ar šāda tipa fotoaparātiem ir viens burvīgs moments – neviens no tevis negaida šedevrus! Ja tu bildē ar Spoguleni – vai vēl ļaunāk ar Zoom klases ziepi – visi domā ka tev ir baigi krutais foķis un gaida krutas bildes… A ar šādu prastu – pēc paskata ziepjutrauku tu visus vari pārsteigt ar smukām bildēm.

Ksspars Lccis
Viesis
Ksspars Lccis

ļoti labi es varu pārsteigt arī ar telefonbildēm. instagram sekotāju skaits tam ir labs apliecinājums, ņemot vērā, ka esmu absolūti asociāls tips.

rinzon
Viesis
rinzon

Kāds konts IG?

Ksspars Lccis
Viesis
Ksspars Lccis

priekš kam? man te LV nevajag publicitāti

rinzon
Viesis
rinzon

Tāpat apskatīties kas tur ir, ja jau lielies ar sekotāju skaitu.

Ksspars Lccis
Viesis
Ksspars Lccis

tas bija vairāk par to, ka nav jau svarīgi ar ko fotografēt, nevis maniem sekkotājiem. Subjektīvi, bet šis izstrādājums izskatās briesmīgi.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Jā, kontu studijā. Savādāk sanāk tāda tukša muldēšana :)

Ksspars Lccis
Viesis
Ksspars Lccis

it kā Tu nezinātu… padomā :)

Miks Mežvēvers
Viesis
Miks Mežvēvers

Redzot, cik šinī portālā objektīvi apskata foto tehniku, pilnīgi ignorējot Nikon, tad jūsu zināšanai, Nikonam tāda jau ir sen, kuru sauc par Nikon Coolpix A. Veiksmīgu turpmāku Sony un Canon slavināšanu

Artis Abols
Viesis
Artis Abols

1. šis nav apskats;
2. nevienā vietā šeit nav bijusi runa par Sony un Canon;
3. Nikon paši pie mums ir neaktīvi. Neko nezinu par Nikon pārstāvjiem Latvijā. Ja ko zini vai pats esi no viņiem, dod lūdzu ziņu Kristapam.

Ksspars Lccis
Viesis
Ksspars Lccis

jā, nikonam LV ir pilnīgi pie kājas, vēl nesen tuvākais bija vien drusku lēnīgs zviedrs Igaunijā, bet viņi tur vairāk ar slow-motion noodarbojās

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Mik, mieru! Kā jau Artis minēja – Latvijā ir švaki ar Nikon pārstāvniecību. Ir bijuši blāvi mēģinājumi mums atsūtīt kādu preses relīzi, bet nekas vairāk. Mēs esam ieinteresēti rakstīt par šeit aktuāliem zīmoliem, bet nevaru katru zīmolu izķert aiz kājas, ja tas pats nevēlas, lai par tā produktiem ir publikācijas. Tāpēc šobrīd veltam savu enerģiju, lai objektīvi vēstītu par šeit “dzīviem” zīmoliem. Ceru, ka situācijai laika gaitā mainīsies.

x
Viesis
x

CPA ir brīnišķīgs aparāts, bet Ricoh interfeiss ir labāks, kā jau visiem GR modeļiem jau no mazo sensoru laikiem, un vispār pirmie GR modeļi bija vēl ar filmu. Nikon ir sakarīgs ražotājs, kurš padomāja – ja jau mazais Ricoh var ražot kvalitatīvu kompaktu platleņķa aparātu, tad mēs arī varam mēģināt.

x
Viesis
x

>Ricoh izlaidis GR II modeli, kas (tāpat kā pirmās paaudzes GR)

Ricoh ir mazliet salaidis dēlī GR modeļa numerāciju, jo sākumā bija GR, tad GR II (vēl ar mazo sensoru), tad nāca GR III un IV ar mazajiem sensoriem, beidzot GR V ar APS-C kas atkal saucās vienkārši GR, tagad atkal GR II….

x2
Viesis
x2

Piekrītu x. Liela daļa info, ko meklē www ar nosaukumu GR, parādās tā agrīnā versija. Daži pārdevēji var cerēt uz veco modeļu izpārdošanu nepazeminot cenu.