Pavisam nesen Tesla izziņoja unikālu projektu, kas piedāvā milzīgus akumulatorus mājokļiem un uzņēmumu vajadzībām. Ar šo produktu līniju Tesla vēlas mazināt fosilā kurināmā degšanas procesā radītā oglekļa dioksīda nokļūšanu Zemes atmosfērā, un, protams, pasakaini nopelnīt.

Daimler nolēmis, ka Mercedes-Benz zīmolu varētu izveidot līdzvērtīgu konkurentu Tesla akumulatoriem. Arī Mercedes-Benz mājām paredzēti akumulatori “dzimuši” kā enerģijas avots automašīnām, bet tie tagad uzkrās saules enerģiju, lai kompensētu enerģijas tēriņu tā saucamajās pīķa stundās. Mercedes-Benz veidos 2.5 kWh akumulatorus, tie būs grupējami kopā pa astoņi, iegūstot 20 kWh enerģijas avotu. Mercedes-Benz piedāvās arī specifiskus risinājumus lielajiem klientiem, piedāvājot vēl lielākas ietilpības elektroenerģijas krātuves. Tesla Powerwall piedāvā veidot akumulatoru pakas līdz pat 10 MWh un vairāk.

Reklāma

Lētākais Tesla Powerwall akumulators maksās 3000 ASV dolārus, bet 10 kWh ierīce – 3500 dolārus. Pircējam gan būs vēl jāmaksā par tās uzstādīšanu un strāvas pārveidotāju. Tesla akumulatoriem nodrošinās 10 gadu garantiju un to varēs palielināt vēl uz 10 gadiem. Mercedes-Benz zīmola mājas akumulatoru cenas pagaidām nav izziņotas.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Artis Markots

Interesanti. It sevišķi zinot, ka TESLA ir MB stratēģiskais partneris un E-Smarti izmanto TESLAS tehnoloģijas. Vai tik tās nav tās pašas olas tikai citā kulītē?

Mārtiņš Mičulis

MB un Teslas sadarbība beidzās apmēram pirms gada. Daimler pārdeva visas savas atlikušās akcijas kas viņiem piederēja.. viss. Noteikti, kaut kāda veida sadarbība vēl pastāv, bet ne stratēģiskā. Toreiz, ap 2008..2009 gadu MB ieguldīja 50mlj. Teslā, tagad (2014. okt) “izcēla” virs 700mlj. Nav slikti ;)

Matiss

Bet nu tiešām izskatāš pēc miskastes. Varbūt ne tāds lenķis.

LOOK

Tā ir ideja, MB varētu ražot šādas miskastes, gaumīgi.