Reuters ziņo, ka Avago Technologies kompānija ir piekritusi iegādāties mikroshēmu ražotāju Broadcom. Darījuma kopējā summa ir 37 miljardi ASV dolāru un 17 miljardi no tiem tiks maksāti skaidrā naudā, bet 20 miljardi – uzņēmuma daļās. Šis darījums kļūs par lielāko mikroshēmu biznesa darījumu vēsturē un ļaus apvienotajam uzņēmumam (to joprojām sauks par Broadcom) nostāties uz tiešas kara takas ar tādiem milžiem kā Intel un Qualcomm.

Ja ar Broadcom produkciju mēs ik dienas saskaramies izmantojot mūsu viedierīces, tad Avago Technologies varētu būt mazāk zināms uzņēmums. Tas tika radīts 1961. gadā kā Hewlett-Packard mikroshēmu bizness, taču 1999. gadā atdalījās un kļuva par atsevišķu uzņēmumu, kas gadu gaitā ir izveidojis spēcīgu tehnoloģiju produktu portfeli. Avago Technologies ražo optisko tīklu, gaismas diožu un dažādu pielieotjumu mikroshēmu produktus un tādējādi noteiktās jomās konkurē arī ar Broadcom.

Kopumā mikroshēmu tirgū ir novērojama uzņēmumu konsolidācija, lai lietu interneta buma priekšvakarā spētu piedāvāt izdevīgas (lētas) mikroshēmas mobilajām un ne tik mobilajām ierīcēm (ledusskapjiem?) kas nu vēlēsies savienoties savā starpā un piekļūt vispasaules tīmeklim.

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ProxyFromDeep Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
ProxyFromDeep
Guest
ProxyFromDeep

Interesanti , interesanti ..

Broadcom ražotājs ar nosacīti “pagaru bārdiņu” – jebšu gana izplatīts un atsevišķās nišās pat dominējošs ( wifi , bt/fm moduļi lielākoties ir broadcom ražojums )ražotājs .. un tad šo pārpērk
kāds “maziņais” .
Telefonos urķējoties līdz šim Avago ražotus esmu redzējis tikai jaudas pastiprinātājus ( tautā saukti “raidītāji” ) , pietam gana reti jo te izplatītāki ir Skyworks un Triquint …