web analytics

MediaTek izziņo 10 kodolu Helio X20 mobilo procesoru

Jaunākie raksti

Star FM “Zoopastas” tehnoloģiju rubrika #401 (21.01.2021)

21. janvāra radio Star FM rīta programmas Zoopasta tehnoloģiju rubrikas ieraksts. Kā klausīties Star FM tehnoloģiju ziņas? Katru ceturtdienu uzreiz...

Microsoft sadarbosies ar General Motors un investē autonomās braukšanas uzņēmumā Cruise

Tehnoloģiju uzņēmums Microsoft noslēdzis ilgtermiņa sadarbību kopā ar autobūves uzņēmumiem General Motors, Honda un vēl citiem, lai investētu vairāk...

“Mercedes” oficiāli prezentē “EQA” elektrisko krosoveru

Vācu autoražotājs "Mercedes" oficiāli prezentējis "EQA" elektrisko krosoveru, kas kļūs par jaunāko papildinājumu ražotāja elektriskā apakšzīmola "EQ" piedāvājumā. Pirmoreiz...

Sasniedzot 200 miljonus abonentu, Netflix nāk klajā ar jaunu funkciju

Kompānija "Netflix" turpina aktīvi konkurēt ar tādiem pakalpojumiem kā "Disney+" un "HBO Max", sniedzot lietotājam pēc iespējas dažādāku, unikālāku...

Eiropas Komisija vairākiem videospēļu izdevējiem piespriež naudas sodu par ģeobloķēšanu

Eiropas Komisija (EK) uzlikusi naudas sodu tādiem videospēļu izdevējiem kā "Valve" "Bandai Namco", "Capcom", "Focus Home", "Koch Media" un...Iepriekš rakstījām, ka MediaTek centīsies iespiesties augstvērtīgu mobilo ierīču procesoru tirgū, piedāvājot vairākus jaunus procesoru modeļus. MediaTek ar jauno 64-bitu Helio X procesoru sēriju grasās iekarot premium klasi. Tikko MediaTek izziņojuši jaunu 10 kodolu procesoru, kas papildinās Helio procesoru sērijas klāstu.

MediaTek Helio X20 procesoram būs 10 kodoli, kā arī tiek norādīts, ka Helio X20 procesors saņems CDMA2000 atbalstu, kas nepieciešams ASV sakaru operatoru Verizon un Sprint sakaru tīkos. Iespējams, ka MediaTek plāno turpmāk pamatīgāku uzmanību vērst tieši ASV virzienā.

helio-x20-deca

Helio X20 procesora kodoli sadalīti trīs grupās: divi 2.5 GHz ARM Cortex-A72 kodoli; četri 2 GHz ARM Cortex-A53 kodoli; četri 1.4 GHz ARM Cortex-A53 kodoli. Helio X20 procesors spēs darbināt dažas vai pat visas kodolu grupas vienlaikus. Cortex-A53 kodoli paredzēti enerģijas taupīšanai, bet 2.5 GHz Cortex-A72 nodrošinās augstu veiktspēju. Maksimālas veiktspējas nodrošināšanai tiks darbināti visi 10 kodoli.

MediaTek apgalvo, ka Helio X20 procesors spēj sasniegt aptuveni par 30% labāku energoefektiviāti visos uzdevumos, jo procesors var ļoti elastīgi pielāgoties jaudas prasībām. MediaTek Helio X20 papildus saņēmis Cortex-M4 kodolu, kas nodrošinās vienmēr ieslēgtu balss komandu klausīšanos.

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

Par tiem kodoliem – brīnišķīgi, manī atgriežas ticība labajam.

Raivis Rasnačs

Es baidos, ka, iekurbulējot visus 10, to ierīci nebūs iespējams noturēt rokā.

Kaspars

Nevajag baidīties! Ar pārkaršanu šeit nevajadzētu būt problēmām (pārkarst ja strādā ar pilnu jaudu/pārslodzi un tāpēc jau arī ir risinājums ar 10 kodoliem).

Andris

sāk jau kretinizēt
“spēj sasniegt aptuveni par 30% labāku energoefektiviāti”
visi tik efektīvi, tik efektīvi, tikai telefona baterija tur ar vien mazāk un mazāk. Nez ar ko viņi salīdzina to efektivitāti???

Kristaps Skutelis

Procesors nav vienīgais elements mobilajā ierīcē, kas patērē enerģiju. Lauvas tiesu “apēd” arvien ātrāki un energo ziņā rijīgāki datu savienojumi un lielāki augstākas izšķirtspējas displeji.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: