Web Analytics
More
  Reklāma

  Google izlaiž optisko rakstzīmju atpazīšanu 200 valodām

  Jaunākie raksti

  Optical Character Recognition (OCR), jeb optiskā rakstzīmju atpazīšana ir iespēja skenētu vai nofotografētu tekstu pārvērst atpakaļ rediģējamā teksta dokumentā. Daudzi pat šo iespēju ir ne vienu reizi vien izmantojuši, nezinot visas rakstzīmju atpazīšanas nianses un iespējas.

  Google ar optisko rakstzīmju atpazīšanu ir darbojusies gadiem – digitalizētas grāmatas un dažādi attēli. Šobrīd Google Drive spēj izvilināt no PDF vai JPG dokumenta ar skenētu tekstu jau gatavu, rediģējamu Google Docs datni. Tikko izlaists arī optisko rakstzīmju atpazīšanas Google Drive rīks, kas atpazīs 200 pasaules valodas. To skaitā ir arī latviešu valoda.

  ReklāmaAdvertisement

  Iepriekš rakstījām, ka izlaista Google Handwriting Input lietotne, kas kalpo kā alternatīva teksta ievadei, bakstot pa burtiem ekrānā. Rokraksta atpazīšana arī daļēji uzskatāma par optisko rakstzīmju atpazīšanas paveidu. Google rokraksta ievade šobrīd spēj atpazīt 82 valodas un to skaitā ir arī latviešu valoda. Tāpat rokraksta ievadei nepaliek nepamanīti populārākie smaiduļi jeb emoji ikonu atveide ar roku rakstītajā saturā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Like
  11.05.2015 10:35

  Nu labi. A kur un uz kā var darbināt? Kur un kā iegūt?

  Reklāma