TomTom ir visiem zināms GPS navigācijas iekārtu ražotājs un karšu izstrādātājs. Pēdējos gados TomTom paspējis pievienot savam gadžetu klāstam arī visai augsti vērtētus sporta pulksteņus, kas noder atlētiem, bet nu TomTom ķēries klāt ekstrēmajiem sporta veidiem. Izveidota TomTom Bandit kamera ar GPS, kas filmējamo saturu spēj parādīt viedtālruņa ekrānā.

TomTom Bandit kameru atbalstošā viedtālruņu lietotne spēj publicēt uzfilmēto, kad lietotājs pakrata viedtālruni. Protams, tādā veidā tiks publicēts daļēji neapstrādāts video, bet ne pilnīgs jēlmateriāls. TomTom apgalvo, ka Bandit atbalstošā viedtālruņa lietotne spēj padarīt video skatāmu, pielāgojot video klipa garumu, krāsa un izgaismojumu.

GPS spēs video pievienot informāciju par ātrumu, augstumu virs jūras līmeņa, uzrāvienu, kā arī sirds sitienu skaitu, ja šo informāciju spēs piedāvāt pievienots TomTom sporta pulkstenis.

TomTom Bandit kamera piedāvā 1080p video uzņemšanu ar 30 vai 60 kadriem sekundē un 720p ar 60 vai 120 kadriem. 4K video tiks uzņemts ar nožēlojamiem 15 kadriem sekundē. TomTom Bandit ir 16 megapikseļu sensors, Wi-Fi un Bluetooth savienojumi. Ekstrēmo sportu kameras cena ir €429 un pagaidām pieejama tikai iOS lietotne. Android versija vēl esot izstrādes stadijā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
aigi

Jāsāk lūkoties pēc 4k TV. 40 collas jau par saprātīgiem 500€ var iepirkt. Es atceros savu FullHD pirms 6 gadiem par 600 latiem pirku (LG 37”) ;(

Artis Abols

4K ir vesela problēmu gūzma. Pirmā ir bitreits consumer tehnikai. Vismaz telefoniem parasti 1080p ar 30 vai 60 kadriem ir daudz augstāks bitreits par 2160p (4K UHD). Cik šobrīd vēroju, telefonos ir arī laika ierobežojumi 2160p video. One M9 var uzņemt 5 min garu video ar 2160p.

Otrā lieta ir apstrāde. Ja nu pēkšņi iegūstam labu 2160p video ar augstu bitreitu, tad tā apstrāde ņem nenormālu procesora resursu. Pliki ielādēt YouTube jau var, bet no tā jēgas īsti nav. Diez vai kādu interesē nerediģēts 30 min nošļūciens ar slēpēm no 3500 m.

AZ

Kur tu ņemsi saturu, ko skatīties uz 4k TV?

Artis Abols

Nu taču runa par paša safilmēto. Bet tiesa – 4K ir tikai kārtējie demo video “sarkanas zivis zilā okeānā”, “kamīns” un “lavas izvirdums”.

aigi

runa tiešām iet par savu safilmēto. Jo savādāk saturs ir tuvu nullei.

Uldis M.

Home video un video ar pašu un tuviniekiem ir vis lielākā vērtība! Filmēju ikdienas interesantos brīžus jau vairāk kā 10 gadus, un video vērtība ar gadiem tikai aug! Tāpat kā ar gadiem aug TV un kameru kvalitāte, un tad ir nedaudz žēl ka pirms 10 un vairāk gadiem bija tik štruntīgas kvalitātes kameras… Tāpēc taikšu tā – ja runa iet par kamerām, tur ir vērts izvēlēties jaunākās tehnoloģijas un augstākās izšķirtspējas. Ja runa iet par TV, tad ar tiem var arī tā nesteigties laikam pa priekšu… galvenais lai mums ir saturs ko skatīties un pēc tam tikai kur skatīties… Artis… Read more »

Artis Abols

Mums māca, ka 4K video montējas tikai ar jauno Mac Pro bundžu ;)

Uldis M.

Nu tā varētu būt, lai gan ar to noteikti domāts ka uz Mac pro viss noris plūstoši ar efektu realtime preview u.t.t.
Savukārt kaut ko apgriezt un salipināt varētu arī uz švakākiem dzelžiem. atšķirība tikai renderēšanas ātrumā, bet kad vidaks gatavs, tad jau nozīmes vairs nav…