Vai arī tu uzskati, ka ir absurdi neļaut Latvijā skatīties saturu, kas pieejams Lielbritānijā vai Francijā, kaut arī esi par to gatavs maksāt? Eiropas Komisija uzskata tieši tāpat. Šobrīd tiek iezīmēts jauns plāns, kas tiek dēvēts par vienotu digitālo tirgu. Šāda pieeja nozīmēs tikai to, ka visiem digitālajiem servisiem būs jābūt vienlīdz pieejamiem visās Eiropas Savienības valstīs.

Pagaidām vēl nav skaidrs kuri likumi būs jāmaina, lai visā Eiropas Savienībā varētu uzsākt stratēģijas īstenošanu. Bet likumu pakete noteikti būs plaša, jo digitālā satura un straumēšanas servisi šobrīd balstās uz katras atsevišķas valsts likumdošanu. Protams, Latvijai un citām mazajām valstīm tas nozīmētu būtiskus ieguvumus, jo absolūts vairums digitālo servisu sniedzēju mūs ignorē.

Tiek pieļauts, ka Eiropas Savienībai nāksies ieviest vienotas normas, kas attiecās uz digitālā satura licencēšanu, kā arī vienkāršot un padarīt lietotājam draudzīgākus autortiesību likumus. Pagaidām vienotās digitālās pieejas spēkā stāšanās laiks netiek prognozēts, jo nāksies pārstrādāt ļoti daudzus spēkā esošus likumus.

4
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Pirx73xAndris Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Pirx73
Guest
Pirx73

Tieši tā. No vienas puses globalizācija, globalizācija, no otras – pamēģiniet amazon.com nopirkt mp3! Es jau nerunāju par Netflix utml straumēšanas servisiem.

Andris
Guest
Andris

neredzu problēmu nopirkt.

Pirx73
Guest
Pirx73

Ar Latvijas kredītkarti?

x
Guest
x

ja vēl Eiropa pieķersies visādu AKKU naudas plūsmas revidēšanai, lai nodrošinātu caurspīdīgumu….