Web Analytics
More
  Reklāma

  Android ļaunatūra tēlo viedtālruņa izslēgšanu

  Jaunākie raksti

  AVG antivīrusa komanda atklājusi Android viedierīcēm paredzētu ļaundabīgu programmatūru, kas spēj tēlot viedtālruņa izslēgšanu, lai pēc tam pa telefonu rosītos kā pa savu kabatu. Inficētas viedierīces lietotājs vēlēsies izslēgt ierīci, ļaundabīgā programmatūra parādīs izslēgšanas dialogu, izslēgšanas animāciju un pēc tam atslēgs ekrānu.

  Lai arī ekrāns būs melns, tomēr viedierīce vēl arvien būs ieslēgta. Ļaundabīgā programmatūra spēs veikt zvanus, uzņemt attēlus un veikt citas darbības bez lietotāja ziņas. Tomēr vienlaikus tiek norādīts, ka šāda ļaundabīgā programmatūra spēj darboties tikai tādās Android viedierīcēs, kam piešķirtas root pieejas tiesības.

  Diemžēl daži ražotāji savas viedierīces jau pārdod ar atvērtām root pieejas tiesībām. Katrs Meizu MX4 lietotājs var pāris minūšu laikā piešķirt viedtālrunim atvērtas root pieejas tiesības pat neizmantojot datoru. AVG eksperti pieļauj, ka šo programmatūru nav iespējams iegūt no Google Play, jo Google spēj atfiltrēt šāda tipa inficētas lietotnes. Par trešo pušu lietotņu veikaliem un tā saucamo sideload ceļā iegūtu saturu nekad nevar būt drošs.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma