Adobe svin Photoshop attēlu rediģēšanas programmatūras 25. dzimšanas dienu. Sākotnēji Photoshop tika izlaists tikai Macintosh datoriem 1990. gadā, tomēr ātri vien Photoshop tika pielāgots arī Windows operētājsistēmai.

Photoshop radītājs Tomass Knolls (Thomas Knoll) 1987. gadā izveidoja lietotni Display, ko var uzskatīt par modernās rastra grafikas apstrādes programmatūras pamatu. Adobe iegādājās Display un 1990. gadā dzima Photoshop.

Reklāma

Photoshop 1

Photoshop var pamatoti uzskatīt par ārkārtīgi populāru lietotni, par to var spriest arī pēc tās pirātisko versiju apmēriem. Protams, Windows operētājsistēma un Office lietotnes pārsniedz Photoshop pirātisma apjomus, bet Photoshop noteikti ir top-pieciniekā. Te gan var vainot pašu Adobe ne visai iegādi rosinošā cenu politikā, bet tas ir vismaz daļēji labots kopš Creative Cloud ieviešanas.

https://www.youtube.com/watch?v=QmYc1MNJaQc

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Ksspars Lccis

man uz mana Classic 92 gada modeļa stāv legāls 3. fotošops. 500 kilobaitu bildītei pagriezt kurvas – voila – tikai 3 minūšu darbiņš!

KKTK

Pēdējā un vienīgā smukā programmas ikona ir 7tajam.

Raivis Rasnačs

CS un CS2 spalviņas jau arī tīri glītas. :)

KKTK

Spalviņas ir smukas, bet idejiski labāk derētu Word.

Rūdolfs Rancāns

Tu joko? 7. ikona ir visneglītākā, un vispār tās visas acis ir neglītas. Tad jau labāk patīk tā pirmā ”1 hour photo shop” ikona.

Naurelijs

Diezgan pretīga, bet nu katram savs :)

Nettwerk

Man jau labaak patiik 7 ikona. Joprojam tiek legali lietots Adobe CS5.5 Production Premium.