Web Analytics
More
  Reklāma

  Kompānijai Qualcomm Ķīnā būs jāmaksā milzīga soda nauda

  Jaunākie raksti

  Ķīnas antimonopola komisija ir nākusi klajā ar lēmumu, ka no kompānijas Qualcomm šajā valstī jāpiedzen soda nauda 6 miljardu juaņu apmērā, kas ir aptuveni $975 miljoni. Kā uzskata Ķīnas valsts iestādes, tad Qualcomm šajā valstī ir izmantojuši savu dominējošo stāvokli mobilo tehnoloģiju tirgū.

  Ķīnas iestādes veikušas savu izmeklēšanu un konstatējušas, ka Qualcomm nepamatoti paaugstinājuši licences maksājumu apmērus, saistībā ar viņiem piederošajiem telekomunikāciju tehnoloģiju patentiem. Kompānija ir veikusi pārrunas ar antimonopola dienestu, taču piekritusi maksāt soda naudu.

  ReklāmaAdvertisement

  Soda naudas summa ir ārkārtīgi liela un līdz šim vēl nevienai kompānijai Ķīnā nav nācies maksāt tik lielu ciparu. Visa tā rezultātā Qualcomm nāksies mainīt savu biznesa modeli. Ja agrāk tā piedāvāja viedtālruņu un planšetdatoru ražotājiem vienu kopējo 3G un 4G tehnoloģiju licenci, tad tagad tās būs atdalītas. Ražotājiem tas radīšot iespēju ietaupīt. Tāpat arī tas viss negatīvi ietekmēs Qualcomm gada ienākumus un izmaksas investoriem.

  AvotsBBC
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma