Web Analytics
More
  Reklāma

  Pasaules metropolēs jau jūtams ieguvums no viedtālruņu “kill switch”

  Jaunākie raksti

  Visa pagājušā vasara pagāja zagto viedtālruņu zīmē. Pasaules lielākās pilsētās noziedzības līmenis bija kāpis pat par 30% un tas viss tikai nozagtu viedtālruņu dēļ. Šī iemesla dēļ vairāki ASV štati izziņoja vēlmi līdz ar šī gada vasaras iestāšanos par obligātu padarīt tā saucamo “kill switch”, jeb iespēju pavisam bloķēt viedtālruņa lietošanu, ne tikai attālināti dzēst tā saturu.

  Apple jau ir pasteidzies un “kill switch” sevi ir pierādījis darbībā. Precizitātei jānorāda, ka Apple “kill switch” ir ieviests jau kopš 2013. gada septembra. Gada laikā pēc tā ieviešanas iPhone viedtālruņos Sanfrancisko to zagšana samazinājās par 40%. Ņujorkā laikam zagļi nav tik informēti par pēc nozagšanas nelietojamu iPhone, tur zādzību skaits samazinājies par 25%. Līdzīgi panākumi ir arī Londonā.

  Reklāma

  Obligātā “kill switch” nepieciešamība visstingrāk noteikta Kalifornijas likumos. Šobrīd ar atbilstoši strādājošu viedtālruņu bloķēšanas iespēju var lepoties visi aktuālie Apple iPhone, kā arī Samsung flagmaņi un Google Nexus 6, un Nexus 9. Microsoft Windows viedtālruņi pie “kill switch” tiks šī gada laikā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  6 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  11.02.2015 15:59

  Ņujorkā ņegri nelasa tehnoloģiju ziņas :D

  SpiegS
  11.02.2015 16:28

  Esmu diezgan pārliecināts, ka pat pēc kill switch var atgriezt pie dzīvības

  Mārtiņš Stankevičs
  11.02.2015 17:16
  Reply to  SpiegS

  Nomainot plati O_o

  Drugs Bugs
  12.02.2015 15:05
  Reply to  SpiegS

  Esmu pārliecināts, ka agri vai vēlu kāds izdomās kā kill switchu izmantot ļaunprātīgi un ņems un atrubīs visam pagastam telefonus visneiedomājamajākajā brīdī.

  Krotow
  12.02.2015 19:30
  Reply to  Drugs Bugs

  Nemaz nav tik neiespējami, ja aparātu likvidēšanai izmanto kaut kādu kopēju komandu. kas visticamāk, tā arī ir, jo atslēdzamos aparātus gan jau ka meklē pēc IMEI un to var uzzināt.

  ProxyFromDeep
  12.02.2015 19:50
  Reply to  SpiegS

  Līdz šim pats savām acīm esmu redzējis 3 labus killswitčus .
  Apple , Blackberry un LG kopīgais ar kasperski ( laikam ) samsunga svičs esot tomēr laužams . Laužami protams ir arī pārējie , bet ir nianses – apple dārgi , lg – hardwarisksi un Blackberry .. Blackberry nav laužams .

  Reklāma