Web Analytics
More
  Reklāma

  Ķīna sākusi bloķēt VPN nodrošinātājus

  Jaunākie raksti

  Tas, ka Ķīna cītīgi cenšas filtrēt savu iedzīvotāju skatīto un lasīto interneta saturu, nav nekas jauns. Lielākā daļa zina par „Lielā Ķīnas ugunsmūra” esamību. Līdz šim tādiem interneta resursiem kā Facebook, YouTube vai Gmail varēja piekļūt izmantojot dažādas tehniskās viltības. Populārākā no tām bija VPN. Līdz šim tika uzskatīts, ka Ķīna nespēs bloķēt VPN, jo tas ir gan tehniski sarežģīti, gan arī VPN iespējas ir nepieciešamas daudziem legāliem biznesa lietotājiem. Taču kā izskatās, tad Ķīna valdība nolēmusi upurēt biznesmeņu intereses, tā vārdā, lai tīmeklī tiktu atspoguļots tikai viņiem vēlams un patīkams viedoklis.

  Nupat tādi VPN pakalpojumu nodrošinātāji, kā StrongVPN, TunnelBear, Astrill un Golden Frog ziņo par to, ka ir problēmas ar pakalpojuma nodrošināšanu Ķīnā. Turklāt Golden Frog pārstāvis raksturoja šo uzbrukumu VPN kā daudz labāk sagatavotu un pārdomātāku, kā iepriekšējie Ķīnas valdības mēģinājumi.

  Taču šīs VPN problēmas pagaidām ir samērā lokāla rakstura. Tā Astrill pārstāvis ziņo, ka viņu VPN pakalpojums bloķējas uz iOS ierīcēm, bet citās platformās tas strādā. Savukārt VPN provaiders ExpressVPN apgalvo, ka nekādu problēmu ar Ķīnas klientu apkalpošanu nav. Tāpēc visticamāk Ķīnas atbildīgā iestāde šobrīd atstrādā to, kāda veidā atslēgt konkrētu VPN nodrošinātāju un kontrolēt citus.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Naurelijs
  26.01.2015 17:04

  Skumji. Es personīgi internetu lietoju tikai caur VPN.

  Martins
  27.01.2015 22:12

  Cerams, ka mūsu “gudrinieki” arī ko līdzīgu neizdomās..:D Mums jau ir pirmie interneta cenzūras iedīgļi, proti, “nelicenzēto” azartspēļu vietņu bloķēšana internetā..

  Reklāma