Diezgan regulāri nākas lasīt ziņas par to, ka uz spēlītēm kāri bērni saviem gādīgajiem vecākiem ir notērējuši milzu naudas summas bez viņu ziņas sapērkot spēlītes vai veicot pirkumus tajās. Arī Latvijā vismaz reizi mēnesī man kāds uzjautā ko darīt un vai vispār ir iespēja atgriezt šo naudu. Ziniet, man ir labas ziņas!

Pavisam nesen Apple ir veicis izmaiņas savos noteikumos (paldies, Eiropas Komisijai) un nu Eiropas Savienības valstu iedzīvotāji var saņemt atpakaļ naudu par App Store, iTunes un iBooks veiktajiem pirkumiem. Galvenais nosacījums – tas ir jāizdara divu nedēļu laikā kopš nevēlamā pirkuma izdarīšanas brīža.

Kā atcelt Apple App Store, iTunes un iBooks pirkumus?

Ja vēlamies atcelt pirkumu, dodamies uz reportaproblem.apple.com un piesakāmies ar Apple ID kontu, kas ticis izmantots ierīcē no kuras veicām nevēlamo pirkumu.

2015-01-06_1000_001

Pēc tam izvēlamies satura kategoriju (mūzika, filmas, seriāli, aplikācijas vai e-grāmatas) un atrodam pirkumu, ko vēlamies atcelt. Kad tas izdarīts, spiežam tam blakus pogu “Report a Problem” un izvēlnē norādām, ka vēlamies atcelt šo konkrēto pirkumu “I would like to cancel this purchase”. Savus nodomus apstiprinam ar “Cancel Purchase” pogas piespiedienu. Nedēļas laikā Apple atgriezīs par pirkumu iztērēto naudu.

2015-01-06_1003

2015-01-06_1005

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
iuz

Šiem noteikumiem jābūt spēkā jebkurā e-veikalā :) Kā arī visi digitālie faili ar 1.Janv. ir aplikti ar PVN, ar tās valsts PVN no kuras ir pircējs.

Andris

man atnāca ē-pasts ar šo jaunumu pāris dienas atpakaļ. Jautājums, kā viņi izkontrolēs, vai tā aplikācija tiešām ir izdzēsta?

Kristaps Skutelis

Paskatīšos kas notiks ar aplikāciju, ko šodien testa nolūkos atcēlu. Es pieņemu, ka tā gluži vienkārši pati pazudīs no i-Ierīcēm. Te gan nosacījums, ka ierīcei jābūt pieslēgtai internetam.

Andris

Bet ja tiek sharets (koplietots) ar iTunes un vēl saglabāts backups.

A

Opā, izejam spēli un dabunam atpakaļ naudu. :D

Prusljix

Par spēlēm tad tā, bet par divām nedēļām nopirkto grāmatu točna varu izlasīt, nemaz nerunājot par filmām vai seriāliem. Vai tiešām varēsim pilnīgi legāli noskatīties filmu, izdomāt,ka nepatika un saņemt atpakaļ naudu?

davfreim

Ar filmām un muziku tas neies cauri, tikai ar aplikācijām.