Web Analytics
More
  Reklāma

  Noskaidroti Platīna pele 2014 balvu saņēmēji

  Jaunākie raksti

  Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) balvu “Platīna pele” kategorijā “Risinājumi pārvaldei” saņēma projekts „Elektroniskās muitas datu apstrādes sistēmas (EMDAS) izstrāde”, ko izstrādāja SIA „Lattelecom” pēc Valsts ieņēmumu dienesta pasūtījuma, kategorijā “Risinājumi biznesam” labākais bija SIA “Blumentals” projekts mājas lapu izstrādei, savukārt sadarbībā ar SIA “Latvijas Mobilais Telefons” izveidotajā jaunajā nominācijā “Mobilās lietotnes” par uzvarētāju tika atzīts SIA „City Credit” projekts „Mobilly”, izpelnījās arī vairākas speciālbalvas. Par labāko e-skolotāju tika atzīta Alūksnes vidusskolas skolotāja Līga Krūmiņa, bet speciālbalvu par brīvprātīgo darbu saņēma skolotāja Antra Balode. LIKTA konferences galvenā partnera Lattelecom speciālbalvu saņēma personālvadības risinājums “CakeHR”. Balvas tika pasniegtas LIKTA 16. gadskārtējā konferencē.

  “Šogad iesniegtie projekti balvai „Platīna Pele” atkal apliecināja, ka Latvijas IKT nozares potenciāls aug, savukārt balvas dalībnieki piedāvā arvien jaunus inovatīvus un konkurētspējīgus risinājumus. Žūrijai bija grūti izvēlēties labāko, jo faktiski balvas bija pelnījis ikviens finālists. Ceru, ka nākošgad, kad Latvija būs prezidējošā valsts ES Padomē, Latvijas veiksmes stāsts un sasniegumi IKT jomā izskanēs visā Eiropā un ārpus tās robežām,” par konkursu saka LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

  Reklāma

  kafido .com Kaspars Filips Dobrovolskis-171

  Pat labāko kategorijā “Risinājumi pārvaldei” tika atzīts pēc Valsts Ieņēmumu dienesta pasūtījuma SIA „Lattelecom” izstrādātais projekts „Elektroniskās muitas datu apstrādes sistēmas (EMDAS) izstrāde”. Projekta ietvaros tika ieviesta jaunā vienota, lietotājiem draudzīga sistēma, kas nodrošina iespēju kārtot importa muitas formalitātes elektroniskajā vidē, t.i. ērti un ātri sagatavot, iesniegt un apstrādāt deklarācijas, deklarāciju labojumus, kā arī citus dokumentus elektroniski. Ieviešot sistēmu, komersanti var kārtot importa muitas formalitātes attālināti, nav nepieciešamības ierasties muitas iestādē. Vēl šajā kategorijā finālā iekļuva šādi projekti: Nodokļu maksātāju apziņošanas sistēma (NMAS) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), pakalpojuma sniedzējs – Valsts ieņēmumu dienests, izstrādātājs – AS “Exigen Services Latvia”; Zemkopības ministrijas un tās padotībā esošo iestāžu vienotā informācijas telpas izveide, pakalpojuma sniedzējs – LR Zemkopības ministrija, izstrādātājs – AS “RIX Technologies”.

  Kategorijā “Risinājumi biznesam” Platīna peli saņēma SIA “Blumentals” izstrādātais mājas lapu un interneta veikalu izstrādes rīks “Mozello”. Tas izstrādāts, lai nodrošinātu iespēju ikvienam interneta lietotājam (pamatā mazajiem uzņēmējiem) bez īpašām tehniskām priekšzināšanām saviem spēkiem ātri un vienkārši izveidot pilnvērtīgu un modernu mājas lapu vai interneta veikalu, tādējādi radikāli ietaupot gan laiku, gan naudu, kas nepieciešama savas pārstāvības izveidei Internetā. Vēl finālā šajā kategorijā iekļuva šādi projekti: personālvadības aplikācija “CakeHR”, pakalpojuma sniedzējs un izstrādātājs – SIA “Mosties” un mākoņserviss “eDati.lv”, pakalpojuma sniedzējs un izstrādātājs – SIA “Lattelecom”.

  Sadarbībā ar SIA “Latvijas Mobilais Telefons” izveidotās nominācijas “Mobilās lietotnes” Platīna peli ieguva SIA „CityCredit” projekts „Mobilly”. Ar „Mobilly” mobilo lietotni var iegādāties vilcienu un starppilsētu autobusu biļetes, nestāvot garās rindās kasēs, apmaksāt automašīnu stāvvietas Rīgā, Daugavpilī un Liepājā, nemeklējot apmaksas automātus, kā arī apmaksāt taksometru braucienus „RedCab” un „BalticTaxi” taksometros, nedomājot par skaidru naudu. Vēl šajā kategorijā finālā iekļuva: izglītojošā bezmaksas aplikācija matemātikas apguvei pirmsskolas vecuma bērniem un pirmo divu klašu skolēniem “Gudrinieks”, pakalpojuma sniedzējs – SIA “Tieto Latvia”, izstrādātājs- “PAGE Studio” un kultūras tūrisma ceļvedis “Letonika ceļo – izzini Latviju ceļojot”, pakalpojuma sniedzējs un izstrādātājs – SIA “Tilde”.

  LMT prezidents Juris Binde: „Viedierīču sniegtās iespējas ir būtiski izmainījušas mūsu ikdienu, padarot to dinamiskāku un produktīvāku. Pateicoties tehnoloģiju attīstībai un strauji mainīgajam dzīvesveidam, arvien lielāku nozīmi ieņem mobilās lietotnes, tāpēc esmu īpaši gandarīts par šogad izveidoto nomināciju „Mobilās lietotnes”, kas tapusi ar „Latvijas Mobilais Telefons” iniciatīvu un atbalstu. Mūsu uzņēmums kā tehnoloģiju līderis strādā pie idejām, kas ļauj jau tagad mūsu ikdienu padarīt labāku. To apliecina arī nesenā „Latvijas Mobilais Telefons” kļūšana par Latvijas prezidentūras ES Padomē stratēģisko partneri. Mums būs patiess gods nodrošināt nevainojamu komunikāciju un datu drošību Latvijas prezidentūras laikā. Tāpēc redzot, cik būtiski viedierīces var palīdzēt veikt dažādus pienākumus, priecājos pirmo „Platīna peles” balvu kategorijā „Mobilāslietotnes” pasniegt uz nākotni orientētam un ambiciozam projektam MOBILLY.”

  „Platīna peli” saņēma un par labāko e-skolotāju tika atzīta Līga Krūmiņa, sākumskolas skolotāja, Alūksnes novada vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā, savukārt speciālo balvu par izcilību brīvprātīgo darbā saņēma Antra Balode, datorkursu pasniedzēja Latvijas neredzīgo biedrības Rīgas pilsētas organizācijā. Vēl šajā kategorijā finālā iekļuva Edgars Bajaruns, Siguldas pilsētas vidusskolas skolotājs un Iveta Ozola, Ulbrokas sākumskolas skolotāja.

  „Platīna Peles” ceremonijā tika pasniegtas vairākas speciālās balvas. SIA “Lattelecom” speciālo balvu ieguva personālvadības aplikācija “CakeHR” (pakalpojuma sniedzējs un izstrādātājs – SIA “Mosties”). „Latvijas ekonomikas konkurētspējai svarīgi ir labi pārvaldīti un efektīvi uzņēmumi, kā arī inovācijas, kas ļauj arvien plašāk izmantot digitālo potenciālu. Tāpēc vēlamies īpaši izcelt to uzņēmumu vai pakalpojumu, kas veicina biznesa un darba efektivitāti”, par specbalvu stāsta Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

  Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) simpātijas izpelnījās SIA „CityCredit” projekts „Mobilly”, savukārt Eiropas „eSkills for Jobs” speciālbalvu par izcilu digitālo risinājumu izglītībai ieguva mobilā lietotne „Gudrinieks” (pakalpojuma sniedzējs – SIA “Tieto Latvia”, izstrādātājs- “PAGE Studio”).

  Pirms konferences sociālo tīklu aktīvisti varēja izvēlēties savu simpātiju portālā TVNET un to ieguva SIA „Blumentals” projekts „Mozello”, savukārt portāla piešķirtā balva – reklāmas iespējas portālā 3000 eiro apmērā – nonāca pie SIA “City Credit” par projektu „Mobilly”

  Kopumā šogad IKT balvai “Platīna pele 2014” tika saņemti 42 pieteikumi, no kuriem žūrija izraudzījās finālistus četrās kategorijās.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma