web analytics

Manta X7 – viedtālrunis bez fiziskām pogām

Jaunākie raksti

“TikTok” lietotājs krimināli sodāmā veidā lietojis “Tesla Autopilot” un to publicējis internetā

Sociālās saziņas vietnes savā ziņā var nosaukt par mūsdienu sērgu - cik idiotiski un stulbi iespējams rīkoties, lai sev...

Jau šogad sagaidīsim elektrisku “BMW” M mašīnu

"BMW" M divīzijas vadītājs Markuss Flešs apstiprinājis, ka jau šogad tiks piedāvāta pilnīgi elektriska M automašīna. Viņš pagaidām neatklāja...

“Google” sāks maksāt Francijas ziņu izdevējiem par viņu saturu

Labas vēstis beidzot nonākušas pie Francijas ziņu izdevējiem. Kompānija "Google" vakar noslēdza jaunu autortiesību līgumu ar Francijas ziņu izdevējus...

Džo Baidenam nākot pie varas, ASV atkal pievienosies Parīzes klimata pārmaiņu nolīgumam

20. janvāris bija ļoti īpaša diena ASV, jo oficiāli amatā stājās jaunais prezidents Džo Baidens. Vienlaikus prezidentu nomaiņa pāršķirs...

Atskats par interneta izmantošanas tendencēm Latvijā 2020. gadā

Starptautiskais interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmums Gemius apkopojis datus par interneta izmantošanas tendencēm Latvijā 2020. gadā. Salīdzinot ar iepriekšējo...Vairums ražotāju pēdējā laikā izvēlas fiziskas pogas vai atsevišķi izdalītas skārienpogas aizstāt ar ekrāna lejasdaļā novietotu joslu, kurā tiek rādītas galvenās viedtālruņa vadības pogas. Ekrāna bloķēšana un skaļuma regulēšana tiek veiktas ar fizisku pogu palīdzību un tā ir vienkārša nepieciešamība ne tikai ikdienā, bet fiziskas pogas noder arī kad viedierīce sāk niķoties.

Ķīnā bāzētais ražotājs Manta šobrīd veido savu viedtālruni, kuram vispār nebūs pogu. Pagaidām netiek atklātas sīkākas detaļas, kā ražotājs plāno aizstāt tik ierastās pogas un vai vispār Android operētājsistēma pieļauj šādu iespēju. Viedtālruņa sānos būšot sensori, kas aizstās pogas. Ar ekrāna atbloķēšanu, izmantojot dubultu piesitienu, jau esam pazīstami, bet viedtālruņa sāna glaudīšana, lai pieregulētu skaņu, būs kas jauns.

Ražotājs viedtālruni nosaucis par Manta X7 un tas saņems pielāgotu Android versiju, kas līdzināšoties Oppo Color OS. Manta operētājsistēmas pielāgojumus nosaukuši par MO7os.

Pagaidām netiek sniegta informācija par Manta X7 nonākšanu tirdzniecībā.

Neesmu nekāds speciālists, bet šķiet, ka viedtālrunim tomēr ir jābūt kādai iespējai to fiziski ietekmēt. Tam ir nepieciešams vismaz viens pogu pāris, iespēja izņemt akumulatori vai kas tamlīdzīgs. Kāds var tuvāk komentēt šo niansi?

Manta-X7 (1) Manta-X7 (2)

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
P.

Jā, ir iespējams atteikties no fiziskām pogām, taču šī ierīce vienkārši piedāvā parastās pogas nomainīt ar skārienjūtīgiem sensoriem.

Jēgu pasākumam īpaši neredzu, tomēr paredzu, ka pamazām pogas no viedtālruņiem pazudīs. Ražotājiem izdevīgi – samazinās kustīgo/lūztošo detaļu skaits – attiecīgi samazinās garantijas gadījumi. Telekomunikāciju operatoriem arī izdevīgi – viņi panāks to, ka ierīce vienmēr ir online.

Fiziski kontrolēt ierīci (restartēt, izslēgt, u.c.) iespējams caur usb portu. Var ražot lādētājus ar shutdown/restart pogām.

Skats

Iespēja izņemt akumulatoru vai Nokia N8 “dziļā” izslēgšana ir būtiski nepieciešama situācijās
kad elektronika nogļuko un
tā agri vai vēlu kaut nedaudz nogļukos vai pat nopietni uzkārsies.

P.

Nu tas jebkuram ir skaidrs.
Bet nu mārketings Tev iestāstīs, ka ražotājs garantē, ka problēmu nebūs un, ja tādas būs, tad servisa centrā esi laipni gaidīts. ;)

c

Tūlīt apple patentēs skaļuma slēgāšanu bez pogām :D

Athlons

labrīt…
ja neskaita skaļuma un ieslēgšanas/izslēgšanas pogu, tad N9 jau pirms 3 gadiem piedāvāja “trubu” bez vadības pogām…
un… izrādās, ka nemaz arī nevajag.., nu jā, bet tur jau nestāv virsū “synthetic organism designed to look and act like a human”…
skaļuma regulācijas pogas mierīgi var aizstāt ar skārienjutīgām joslām sānos… power pogu, gan tik vienkārši nevarēs…

KKTK

Var mierīgi arī power pogu aizstāt. Jau tagad ir applikācijas ar kuru palīdzību var pamodināt mob.t. to nemaz neaiztiekot, tik novicinot pirkstu gar tā saucamo “proximity sensoru. Iepriekšējam glāstu telefonam man bija fiziska home poga ar ko to varēja pamodināt, lai paskatītos pulksteni vai pamodināt atlokošanai. Taču tagad Xperia Compact fiziskas home pogas nav. Un spiest sānos ielikto power pogu ir baisi neērti, ja telefons stāv uz galda. Paldies izgudrotājiem ka ir “Gravity Screen – On/Off”.

Kristaps Skutelis

Aha, arī Jolla telefonam priekšpusē nav nekādu pogu: http://jolla.com/jolla/

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: