Pirms pāris nedēļām Nokia negaidīti izsludināja savu jauno planšetdatoru – Nokia N1. Planšete padevusies visai interesanta, ar alumīnija korpusu, USB Type – C pieslēgvietu un Nokia modificēto Z Launcher palaidēju. Tagad, kļuvis zināms, ka Nokia neizmantos Android no Google, bet AOSP (Android Open Source Project), kas veidots uz Android 5.0 Lollipop bāzes. Un kaut arī Google visādā veidā atbalsta un pilnveido AOSP, piegādājot savu jaunāko OS versiju izejas kodus, AOSP lielākā atšķirība no Android ir tas fakts, ka AOSP nav Google servisu. Tas nozīmē, ka Nokia N1 lietotājiem nebūs pieejams Google Play aplikāciju veikals, un somu kompānijai būs jāmēģina radīt pašiem savs aplikāciju veikals, vai jālieto kāda cita ražotāja radītais aplikāciju veikala analogs.

Veikalu plauktos Nokia N1 planšetdators nonāks nākamā gada 19. februārī Ķīnā, un maksās $249, bet nedaudz vēlāk tas tiek solīts pārdošanā arī Eiropā.

9
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
RobertsKristaps SkutelisMatissElva Vaivare Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Elva Vaivare
Guest
Elva Vaivare

Jau WP par lielāko trūkumu tiek uzskatīts tas, ka nav pieklājīgs daudzums aplikāciju un vai tās neesot gana kvalitatīvas. Kur nu vēl Android bez Google Play…

Roberts
Guest
Roberts

Kaut vai tajā pašā Amazon Store. Tur palielam viss tas pats, kas Google Play, tik katru dienu vēl kāda aplikācija tiek dota bezmaksas un bieži vien atlaides lietām ar. ;)

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Nu, jau. Nu, jau. Nesamērojami dažādi aplikāciju veikali.

Roberts
Guest
Roberts

Nu protams, ka ir atšķirības, bet uz kopējā fona, kas iekš Play Store ir tāds, kas nav Amazon storā? Lielākoties, visas populārākās aplikācijas arī tur pieejamas.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Tieši tā, sāls nav populārākajās aplikācijās. Tās tik tiešām vairāk vai mazāk ir uz visām platformām un visos veikalos. Arī Windows Phone. Tomēr lietotājiem ne vienmēr pietiek tikai ar populārākajām aplikācijām, īpaši jau Android pasaulē, kur daļa lietotāju grib visu pielāgot pēc saviem ieskatiem.

Roberts
Guest
Roberts

Nu labi, to es saprotu, bet Tev, kā īpašam tehnoloģiju entuziastam, vai ir kaut kas tāds, iekš Play veikala, kas nav atrodams Amazon veikalā? Personīgi es, kad biju Sony Tablet Z lietotājs, dižās atšķirības nemanīju (un biju diezgan regulārs apmeklētājs abos).

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Nu personīgi man varbūt arī pietiktu, jo nevaru sevi saukt par dikti aktīvu aplikāciju testētāju. Tomēr noteikti agrāk vai vēlāk uzrastos kaut kādas specifiskas aplikācijas (vai arī tādas, ko vēlos patestēt rakstu darbiem), kas būs tikai abos lielajos veikalos (ar “lielajiem” es domāju Google Play un Apple App Store veikalus). Bet kā jau esmu minējis iepriekš, var pierast pie visa. Ir bijuši periodi, kad esmu lietojis un pielāgojies Windows Phone ierīces, ko daudzi ķengā par platformas mazo aplikāciju klāstu. Var dzīvot, ja īpaši daudz par to nedomā. Plus, vienmēr jau var mēģināt nomedīt apk failus un aplikācijas pieinstalēt klāt ārpus… Read more »

Roberts
Guest
Roberts

Nu redz, tas nozīmē, ka lielākajai daļai nebūtu absolūti nekādas problēmas ar aplikāciju izvēli un daudzumu.
Pats arī nu jau gadu lietoju WP, protams, ir atšķirības no lielajiem veikaliem, man personīgi pietrūkst StumbleUpon (patika tur kavēt laiku), bet toties, lai cik paradoksāli tas nebūtu, YouTube aplikācijas, konkrēti myTube ir nesalīdzināmi labāka, kā uz Android pieejamā (offline mode, atskaņošana fonā, arī samazinot aplikāciju vai izslēdzot ekrānu, un datu taupītājiem noteikti patiktu opcija, atskanot tikai audio). Bet tas tā, off-topic.
Taisnība arī par apk meklēšanu, ka parastam lietotājam nevajadzētu iespringt, bet kā jau minēju, parastam lietotājām pilnīgi pietiktu ar Amazon veikalā atrodamo. ;)

Matiss
Guest
Matiss

Eiropas tirgum paredzētajā planšetē būs google play serviss, to taču teica paši nokia pārstāvji. Šitas attiecas tikai uz Ķīnas tirgu, jo tur oficiāli nav pilnībā atbalstīts google play.