Reklāma

Nokia N1 planšetdators būs bez Google servisiem

Jaunākie raksti

Riga TechGirls mentoru programmā pieteikušās vairāk nekā 1000 sieviešu

Darbs tehnoloģiju jomā arī sieviešu vidū ķļūst arvien pievilcīgāks, to var spriest pēc lielās aktivitātes jaunajā Riga TechGirls mentoru...

RTU zinātnieki izstrādā un licencē tehnoloģiju dabiskam termoiepakojumam

Lai aizvietotu dabai kaitīgo polistirolu, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltumu sistēmu institūta zinātnieki attīsta dabisku termoiepakojuma...

Microsoft Surface Go 3 planšetdatora apskats (video)

Šovasar mēs iepazināmies ar Microsoft Surface Go 2, ko ražotājs dēvē par pašu mazāko (portablāko) Surface divi vienā tipa...

“MikroTik” plāno ziedot 20 miljonus eiro Bērnu slimnīcai

Nesen ziņojām, ka "MikroTik" (SIA Mikrotīkls) kļuvis par pirmo Latvijas privāto uzņēmumu, kam izdevies pārlekt miljarda eiro vērtībai. Tas...

“Baltcom” iegādājas “Microlines” un nostiprina pozīcijas Latvijas austrumu reģionā

Telekomunikāciju uzņēmums “Baltcom” ir paplašinājis savu darbību Latvijas austrumu reģionā, noslēdzot darījumu par telekomunikāciju uzņēmumu grupas “Microlines” iegādi. “Microlines”...

Pirms pāris nedēļām Nokia negaidīti izsludināja savu jauno planšetdatoru – Nokia N1. Planšete padevusies visai interesanta, ar alumīnija korpusu, USB Type – C pieslēgvietu un Nokia modificēto Z Launcher palaidēju. Tagad, kļuvis zināms, ka Nokia neizmantos Android no Google, bet AOSP (Android Open Source Project), kas veidots uz Android 5.0 Lollipop bāzes. Un kaut arī Google visādā veidā atbalsta un pilnveido AOSP, piegādājot savu jaunāko OS versiju izejas kodus, AOSP lielākā atšķirība no Android ir tas fakts, ka AOSP nav Google servisu. Tas nozīmē, ka Nokia N1 lietotājiem nebūs pieejams Google Play aplikāciju veikals, un somu kompānijai būs jāmēģina radīt pašiem savs aplikāciju veikals, vai jālieto kāda cita ražotāja radītais aplikāciju veikala analogs.

Veikalu plauktos Nokia N1 planšetdators nonāks nākamā gada 19. februārī Ķīnā, un maksās $249, bet nedaudz vēlāk tas tiek solīts pārdošanā arī Eiropā.

Reklāma

9 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
9 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Elva Vaivare
01.12.2014 09:31

Jau WP par lielāko trūkumu tiek uzskatīts tas, ka nav pieklājīgs daudzums aplikāciju un vai tās neesot gana kvalitatīvas. Kur nu vēl Android bez Google Play…

Roberts
01.12.2014 23:55
Reply to  Elva Vaivare

Kaut vai tajā pašā Amazon Store. Tur palielam viss tas pats, kas Google Play, tik katru dienu vēl kāda aplikācija tiek dota bezmaksas un bieži vien atlaides lietām ar. ;)

02.12.2014 09:54
Reply to  Roberts

Nu, jau. Nu, jau. Nesamērojami dažādi aplikāciju veikali.

Roberts
02.12.2014 23:57

Nu protams, ka ir atšķirības, bet uz kopējā fona, kas iekš Play Store ir tāds, kas nav Amazon storā? Lielākoties, visas populārākās aplikācijas arī tur pieejamas.

03.12.2014 00:02
Reply to  Roberts

Tieši tā, sāls nav populārākajās aplikācijās. Tās tik tiešām vairāk vai mazāk ir uz visām platformām un visos veikalos. Arī Windows Phone. Tomēr lietotājiem ne vienmēr pietiek tikai ar populārākajām aplikācijām, īpaši jau Android pasaulē, kur daļa lietotāju grib visu pielāgot pēc saviem ieskatiem.

Roberts
03.12.2014 00:31

Nu labi, to es saprotu, bet Tev, kā īpašam tehnoloģiju entuziastam, vai ir kaut kas tāds, iekš Play veikala, kas nav atrodams Amazon veikalā? Personīgi es, kad biju Sony Tablet Z lietotājs, dižās atšķirības nemanīju (un biju diezgan regulārs apmeklētājs abos).

03.12.2014 00:52
Reply to  Roberts

Nu personīgi man varbūt arī pietiktu, jo nevaru sevi saukt par dikti aktīvu aplikāciju testētāju. Tomēr noteikti agrāk vai vēlāk uzrastos kaut kādas specifiskas aplikācijas (vai arī tādas, ko vēlos patestēt rakstu darbiem), kas būs tikai abos lielajos veikalos (ar “lielajiem” es domāju Google Play un Apple App Store veikalus). Bet kā jau esmu minējis iepriekš, var pierast pie visa. Ir bijuši periodi, kad esmu lietojis un pielāgojies Windows Phone ierīces, ko daudzi ķengā par platformas mazo aplikāciju klāstu. Var dzīvot, ja īpaši daudz par to nedomā. Plus, vienmēr jau var mēģināt nomedīt apk failus un aplikācijas pieinstalēt klāt ārpus… Read more »

Roberts
03.12.2014 01:08

Nu redz, tas nozīmē, ka lielākajai daļai nebūtu absolūti nekādas problēmas ar aplikāciju izvēli un daudzumu. Pats arī nu jau gadu lietoju WP, protams, ir atšķirības no lielajiem veikaliem, man personīgi pietrūkst StumbleUpon (patika tur kavēt laiku), bet toties, lai cik paradoksāli tas nebūtu, YouTube aplikācijas, konkrēti myTube ir nesalīdzināmi labāka, kā uz Android pieejamā (offline mode, atskaņošana fonā, arī samazinot aplikāciju vai izslēdzot ekrānu, un datu taupītājiem noteikti patiktu opcija, atskanot tikai audio). Bet tas tā, off-topic. Taisnība arī par apk meklēšanu, ka parastam lietotājam nevajadzētu iespringt, bet kā jau minēju, parastam lietotājām pilnīgi pietiktu ar Amazon veikalā atrodamo.… Read more »

Matiss
01.12.2014 10:20

Eiropas tirgum paredzētajā planšetē būs google play serviss, to taču teica paši nokia pārstāvji. Šitas attiecas tikai uz Ķīnas tirgu, jo tur oficiāli nav pilnībā atbalstīts google play.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: