Meizu bija vismaz baumu līmenī uzskatāms par lielāko Ubuntu Touch mobilās operētājsistēmas atbalstītāju un iepriekš fotogrāfijās redzēts Meizu MX4 Pro ar uzstādītu Ubuntu Touch operētājsistēmas versiju. Baumas pāraugušas oficiālos darbos un Meizu ar Canonical noslēguši stratēģisku partnerību, lai jau nākamā gada sākumā Ubuntu Touch viedtālruņi nonāktu veikalu plauktos.

Šobrīd netiek sniegta precīzāka informācija par “stratēģisku partnerību”, bet Meizu ir viedierīču ražotājs, Canonical ir operētājsistēmu izstrādātājs (1+1=2). Tiek lēsts, ka viedtālruņu gala versijas būs pieejamas februārī vai martā gan Ķīnā, gan Eiropā.

Protams, paliek jautājums par viedierīces cenu. Meizu MX4 Pro nevar uzskatīt par lētu viedierīci, arī Meizu MX3 un MX4 vismaz Eiropā ir pietiekami dārgi, lai tie kļūtu teju konkurēt nespējīgi.

Lai arī kā nebūtu, mazumtirdzniecībā pieejams Ubuntu Touch viedtālrunis ir patīkama pārmaiņa šajā Android un iOS pasaulē.

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
P. Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
P.
Guest
P.

Izmantošu iespēju/laiku pakomentēt. Korekti ir teikt Ubuntu Phone, – Ubuntu Touch ir vecais nosaukums. Meizu, Ubuntu vienošanās nav vērtējama viennozīmīgi. Pirmkārt jau tajā kontekstā, ka pirmajiem Ubuntu telefoniem bija jāparādās jau 2013. gadā, kas nepiepildījās. Tālāk tika solīts, ka Ubuntu Phone OS stabilā versija būs pieejama publiski 2014. gada februārī, kas arī nepiepildījās. Cannonical februārī vienkārši ieviesa jaunu branču Ubuntu Phone RTM (ready to manufacture), taču ar piezīmi, ka tas paredzēts tikai developeriem, kuri paši atbild, ko dara ar savām ierīcēm. Manā skatījumā Cannonical cīnās ar divām lielām problēmām: 1) developeru trūkums 2) ražotāju trūkums. Dēļ pirmās problēmas Ubuntu Phone… Read more »