Izraēlas stārtaps ar nosaukumu StoreDot, kurš strādā pie jauna veida akumulatora, kurš var tikt pilnībā uzlādēts 30 sekunžu laikā, izstrādes, pamanījies piesaistīt savam projektam $48 miljonus. Sistēmas prototips tika demonstrēts pavasarī, konferencē Microsoft Think Next 2014, un tajā, lai uzlādētu Samsung Galaxy SIII akumulatoru no 29% līdz 100% bija nepieciešamas tikai 29 sekundes.

Šobrīd jaunā projekta izveidotais akumulators vēl ir samērā liela izmēra, taču kompānija apgalvo, ka jau drīzumā tā izmēri tiks samazināti līdz tādiem, ka akumulatorus varēs izmantot telefonos un citās portatīvajās ierīcēs.

Akumulatora konstrukcijā tiek izmantota principiāli jauna tehnoloģija, kura balstās uz „nanodotu” (Nanodot) – bioorganisku nanokristālu izmantošanu. Tieši pateicoties tiem, akumulators spēj ātri uzlādēties un pietiekami ilgi saglabāt šo lādiņu. Jaunajā projektā savu naudu esot ieguldījusi kāda liela Ķīnas kompānija, kura ražo viedtālruņus un arī krievu miljardieris Romāns Abramovičs.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=9DhJZAhjbcI]

Reklāma

6
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
BlogerisMikus VanagsvBijušais blogerisjan. Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Igors Prokofjevs
Viesis
Igors Prokofjevs

Wow! wowowowowow!

jan.
Viesis
jan.

Un tādā gadījumā, cik ilgs tad varētu būt baterijas kalpošanas mūžs?

v
Viesis
v

3 uzlādes reizes un bankrots, saņemot elektrības rēķinu :D

Bijušais blogeris
Viesis
Bijušais blogeris

Ja jau rakstām latviski, dārgais žurnālist, tad, lūdzu, pacentīsimies lietot literārus vārdus. Tas attiecas uz anglisko “Nanodots”. Ir zinoši cilvēki gan universitātēs, gan institūtos, kuri palīdzēs ar viedokli.

Mikus Vanags
Viesis
Mikus Vanags

Latviskots nanodots būtu negūglējams. Brīdī, kad “zinošie cilvēki” šajā jomā paši būs kaut ko sasnieguši, tad arī būs jēga spriest par jēdziena pārdefinēšanu. Pašlaik tā ir tikai bezjēdzīga piekasīšanās pie formas, tā vietā, lai kvalitatīvi runātu par saturu.

Blogeris
Viesis
Blogeris

Anglisko variantu iespējams ierakstīt iekavās.
Es vairāk par to, ka valodiņa būtu jākopj :)
Forma ir laba, man patīk, tāpēc lasu.