Lumia, Microsoft Windows Phone un pat Nokia mani pēdējā laikā pārsteidz nesagatavotu. Atzīšos, ka galīgi nevaru sevi dēvēt par Microsoft Windows Phone fanu, kam pamatā ir jēdzīgu aplikāciju trūkums Windows Phone tiešsaistes veikalā. Diemžēl ne vienmēr Lumia spēj iepriecināt ar uzbūves kvalitāti un komponentēm, vismaz tā bija Lumia 530 gadījumā.
Ar Nokia Lumia 735 ir nedaudz cits stāsts. Sākšu ar to, ka Nokia Lumia 735 un Nokia Lumia 730 ir divi gandrīz identiski Microsoft Windows Phone 8.1 viedtālruņi, to vienīgā atšķirība ir 4G tīkls (Nokia Lumia 735) un divas SIM kartes (Nokia Lumia 730). Pie manis nonācis Nokia Lumia 735 modelis, bet šis apskats tikpat labi var attiekties arī uz divu SIM karšu viedtālruni Nokia Lumia 730.
Pirmo nedēļu ar Nokia Lumia 735 pavadīju svētlaimīgā neziņā – speciāli nepētīju viedtālruņa tehnisko specifikāciju un jāatzīst, ka Nokia Lumia 735 mani pārsteidza pēc tehnisko datu izpētes. Pozitīvi pārsteidza!
Tehniskā specifikācija
- Operētājsistēma: Microsoft Windows Phone 8.1 Update 1 Denim
- Ekrāns: AMOLED (ClearBlack), 4.7 collas, 720 x 1280 punkti, ap 312 ppi, Corning Gorilla Glass 3
- Procesors: Qualcomm Snapdragon 400 (četri 1.2 GHz Cortex-A7 kodoli), Adreno 305
- RAM: 1 GB
- Atmiņa: 8 GB, microSD līdz 128 GB
- Savienojumi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.0, A2DP, microUSB 2.0, NFC, 4G (Lumia 735)
- Kameras: 6.7 megapikseļi, 1/3.4 sensora izmērs, Carl Zeiss f/1.9 objektīvs, autofokuss, LED zibspuldze. 1080p ar 30 fps video. 5.0 megapikseļu priekšējā kamera ar 1080p video uzņemšanu
- Radio: ir
- GPS: ar A-GPS, GLONASS, Beidou
- Papildus:aktīvais trokšņu slāpēšanas mikrofons, bezvadu uzlāde, 15 GB OneDrive, divas SIM kartes (Lumia 730)
- Izmēri un svars: 134.7 x 68.5 x 8.9 mm, 134 g
- Akumulators: lietotāja nomaināms Li-Ion 2200 mAh
- Krāsas: oranža, zaļa, balta, melna
- Cena: ap 210 eiro interneta veikalos (Lumia 730, gan Lumia 735), ap 265 eiro pie operatoriem
Izskats un uzbūve
Nokia Lumia 735 rokā ieguļas perfekti un ar to varētu beigt sadaļas izklāstu… Acīgākie jau būs pamanījuši Lumia 735 līdzību ar Nokia N9 un Lumia 800. Tieši tā arī ir – gandrīz budžeta klases Lumia 735 iemieso visu to, par ko pāris gadus atpakaļ varējām tikai sapņot vai iemainīt pret vairākiem simtiem latu. Apmales noapaļotas ne tikai aizmugures korpusa daļai, bet arī ekrānu sedzošais aizsargstikls ir pielāgojies šīm tendencēm.
Neticami precīzi izveidotais aizmugures vāks ideāli piegulst viedtālrunim, bet tas nenozīmē, ka Lumia 735 būtu grūti atvērt nanoSIM kartes un microSD kartes ievietošanai. Izmantotā plastmasa ir nedaudz matēta, nodrošinot līdz minimumam samazinātas iespējas Lumia 735 izšļūkt no rokām.
Lumia 735 aizmuguri pie kameras acs rotā Carl Zeiss logo, turpat blakus ir LED zibspuldze. Nedaudz nomaļus atrodas atvere skaļrunim. Lai arī Nokia Lumia 735 saņēmis NFC savienojumu, tomēr par tā atrašanās vietu nekādas vizuālas informācijas nav. Bet Nokia Lumia 735 nav arī planšetdators, kuram ir grūti sameklēt to vienīgo un īsto NFC atrašanās vietu.
Nokia Lumia 735 mazumtirdzniecības komplektā iekļauts viens pats nožēlojams Nokia AC-20E microUSB lādētājs, ko nevarēsi izmantot kā microUSB datu kabeli. Turklāt tam ir niecīga 750 mA jauda, kas viedtālruņa uzlādi pārvērš par “gadsimta darījumu”.
Vērtēju, ka uzbūves un ērtuma ziņā Lumia 735 pavisam noteikti ir līderis cenā līdz 200…220 eiro. Kādreiz mans visu lietu mērs bija Motorola Moto G cenas un uzbūves kvalitātes attiecība, bet Lumia 735 to bez problēmām pārsit.
Ekrāns
Nokia Lumia 735 saņēmis AMOLED (ClearBlack) ekrānu ar 4.7 collām un 720 x 1280 punktu izšķirtspēju. Tas viss kopā dod ap 312 ppi ekrāna punktu blīvumu un šo skaistumu sargā Corning Gorilla Glass 3.
Nevar teikt, ka Lumia 735 ekrānam ir ideāls punktu blīvums, tomēr (vismaz manuprāt) šis ir viens no veiksmīgākajiem pēdējā laikā redzētajiem ekrāniem. 4.7 collas šodienai var gandrīz sākt uzskatīt par mazāko pieejamo ekrāna izmēru. AMOLED ar ClearBlack tehnoloģiju izskatās vienkārši fantastiski kā saules gaismā, tā arī tumsā.
Corning Gorilla Glass 3 dod zināmu pārliecību par Lumia 735 skrambu drošumu, tomēr pāris lietošanas nedēļu laikā izdevās iegūt viedtālruņa ekrānā pāris nenozīmīgas švīkas. Te nākas atzīmēt, ka noapaļotās Lumia 735 ekrāna apmales nekādi nesargā to pret mikroskrambām. Tikko noliec viedtālruni ar ekrānu pret galdu, tā švīku var gandrīz garantēt.
Windows Phone 8.1 un iespējas
Nav nekāds pārsteigumus – Windows Phone 8.1 operētājsistēma darbojas plūdeni un patīkami uz jebkuras viedierīces. Arī Nokia Lumia 735 nav izņēmums. Un kāpēc gan lai tā nebūtu, ja daudz vājāki Lumia viedtālruņu modeļi spēj apkalpot tieši to pašu operētājsistēmu.
Aplikāciju satura ziņā Nokia Lumia 735 ir stipri atturīgi aprīkots viedtālrunis. No „svešā” satura redzama vien Facebook aplikācija. Pārējais viss ir Windows Phone un Nokia Lumia standarts. Protams, pieejama Nokia Camera aplikācija, kā arī fantastiskā un neaizstājamā Nokia karšu un navigācijas aplikācija.
Augšējā rīkjosla ar Action Center satur svarīgāko telefona funkciju slēdžus (Wi-Fi, Bluetooth, lidmašīnas režīms, ekrāna apgaismojums u.c.), kā arī aktuālākos paziņojumus no dažādām aplikācijām, piemēram, informāciju par ienākošajiem e-pastiem, īsziņām, neatbildētajiem zvaniem, kā arī citus paziņojumus.
Windows Phone 8.1 nepiedāvā savu failu pārlūku, bet pastāv iespēja lejupielādēt Files aplikāciju, kas lieliski tiks galā ar galvenajiem uzdevumiem.
HERE Drive+ piedāvā bezmaksas bezsaistes navigāciju visā pasaulē. Nākas vien ielādēt attiecīgās valsts karti un tur būs iekļautas arī adreses un māju numuri. HERE Maps aizstāj papīra karti. HERE Maps gan nepiedāvā turn-by-turn navigāciju, toties aplikācija ir ideāla ceļojot un izpētot pilsētas.
Lumia 735 ekrānu iespējams atbloķēt tam divas reizes uzsitot ar pirkstu, gluži kā LG un daudzos citos viedajos produktos. Lumia 735 piedāvā arī citas t.s. Glance screen funkcijas.
Akumulatora darbība
Nokia Lumia 735 aprīkots ar lietotāja nomaināmu Li-Ion 2200 mAh akumulatoru, kas Windows Phone 8.1 gadījumā pat uzskatāms par visai pieņemamu. Akumulatora izmērs nav dižs un tas drīzāk atgādina aptuveni 1800 mAh akumulatora izmēru.
Mani novērojumi liecina, ka Lumia 735 nav diez ko maigs pret akumulatoru un to nāksies uzlādēt katru dienu.
Jūtami akumulatoru tērē fonā palikusi HERE navigācijas aplikācija, šķiet, ka arī „guļoša” kameras aplikācija šo to tērē. Jebkurā gadījumā nakts laikā Lumia 735 paspēja izēst ap 45% enerģijas, bet nebiju izslēdzis HERE Maps un arī kamera kaut kur fonā dzīvojās. Ieteiktu ar šīm aplikācijām būt uzmanīgam un naktīs censties tās pavisam atslēgt.
Windows Phone 8.1 it kā piedāvā savu versiju par enerģijas tēriņu ierobežošanu, bet šajā operētājsistēmā neatradīsim galēju enerģijas taupīšanas režīmu, kas spētu izmantot AMOLED priekšrocības un atstātu ieslēgtas vien zvanu un īsziņu funkcijas.
Fotografēšana
Ar Nokia Lumia 735 fotografēšanas iespējām ir kā parasti – nav viennozīmīgas atbildes. Viedtālrunis aprīkots ar 6.7 megapikseļu kameru, tai ir 1/3.4 sensora izmērs un Carl Zeiss f/1.9 objektīvs, kā arī autofokuss un LED zibspuldze. Video uzņemšana notiek 1080p ar 30 kadriem sekundē. Pašiņu cienītājiem par godu uzstādīta 5.0 megapikseļu priekšējā kamera ar 1080p video uzņemšanu.
Iespējams, ka kāds gaidīja PureView un optisko attēla stabilizāciju, bet nevajag tā izlept un jāņem, ko šādas cenu klases viedtālrunis spēj dot. 6.7 megapikseļu kameru nav nekas grandiozs, jo šobrīd Sony aprīko savus viedtālruņus ar 20.7 megapikseļiem, bet te ir jāmin arī HTC ar 4 megapikseļu kamerām. Tiesa, HTC nav izdevies pārliecināt pircējus, ka izmantotā 4 megapikseļu kamera būtu ideāla un tā arī nav.
Sākumā māca šaubas par 6.7 megapikseļu kameras iespējām, bet nākas atzīt, ka fotogrāfijas izdodas tīri lietojamas. Īpaši vēlos izcelt Nokia Lumia 735 automātiskā fokusa darbības ātrumu un precizitāti.
Ļoti patīkami, ka Nokia Lumia 735 kameras aplikācija nekādi nemēģina interpretēt nofotografēto – ja tur bija pelēki mākoņi, tad tādus arī redzēsi fotogrāfijā. Tas pats attiecas uz krāsu attēlojumu.
Negaidīti labi darbojas Carl Zeiss f/1.9 objektīvs. Tam netraucē nekādi spīdoši objekti no sāniem, kas veido izbalinātus laukumus, kā tas bija LG G3 S un vairāku citu viedtālruņu gadījumā. Attēls veidojas ass un kontrastains, un vairāk no vidējas klases viedtālruņa gaidīt būtu naivi.
Kopumā Lumia 735 kameras kvalitāte ir pārsteidzoši augsta. Iespējams, kāds bīsies no 6.7 megapikseļiem, bet tie darbojas perfekto tandēmā ar Carl Zeiss objektīvu un kameras aplikāciju. Uzskatu, ka Lumia 735 kamera pārspēj daudzas 8 un vairāk megapikseļu kameras. Jāatceras, ka megapikseļu skaits nebūt neraksturo uzņemtā attēla kvalitāti. Ir pat tieši pretēji.
Pilna izmēra fotogrāfijas iekš Dropbox.
Konkurenti
Uzskatu, ka uzbūves un ekrāna ziņā Nokia Lumia 735 konkurentus nākas meklēt vismaz divas reizes dārgāku viedtālruņu vidū. Nokia Lumia 735 ir neticami ērts viedtālrunis, kas ne vienmēr izdodas citiem ražotājiem ar līdzīga izmēra viedierīcēm.
Microsoft Windows Phone darbināto viedtālruņu vidū līdzīgā cenu kategorijā atrodas Nokia Lumia 1320, kas ir 6 collu milzis ar švakāku ekrānu, procesoru un kameru. Īstens konkurents te nesanāk.
Android darbināto viedtālruņu klāsts, protams, ir daudz plašāks, bet arī ap 200 eiro tie sāk tikai iesildīties. Līdzīgi maksās Sony Xperia M2. Šis viedtālrunis mani patīkami pārsteidza un uzskatu to par vienu no diviem labākajiem pie mums iegādājamiem viedtālruņiem cenu kategorijā līdz 200 eiro. Turpat ir Motorola Moto G jaunais 5.0 collu modelis, bet no tā iegādes daudzus varētu atturēt sūtīšanas no Lielbritānijas un attiecīgi arī garantijas iespējas.
Prestigio MultiPhone 5508 DUO ir otrs augstvērtīgais viedtālrunis. Arī šis modelis man šķita vairāk nekā pieņemams ar kameru, ekrānu, procesoru un akumulatora spējām.
Samsung Galaxy S3 Neo ir neliela vilšanās kameras ziņā un visādi citādi viedtālrunis nav audzis kopš vecā Samsung Galaxy S3 laikiem. Jā, tam ir KitKat un 1.5 GB RAM, bet uzbūve un daudzas ne pārāk foršas nianses kaut kā šo viedtālruni neierindo manā topā.
LG G3 S ir daudzējādā ziņā patīkams viedtālrunis ar zemu starta cenu, bet tas nepārliecināja ar kameras spējām un neesošo automātisko ekrāna izgaismojumu. Pat tā pieminēšanu saņēmu ķengas un lāstus, bet tomēr pieturos pie savas dziesmas – normālā viedtālrunī jābūt automātiskajam izgaismojumam. Gribi – atslēdz, bet vairums tomēr to izmanto.
Gala vārds
Nokia Lumia 735 ir viens no pēdējiem, ja ne pēdējais Microsoft paspārnē tapušais viedtālrunis, kas vēl reklamē Nokia vārdu. Nekādi nespēju sevi ierindot Microsoft Windows Phone fanu rindās, jo vēlos Dropbox lietot te un tagad, nevis gadiem gaidīt skaistu solījumu aizēnotus darbus vai šajā gadījumā nedarbus. Atkal jau dzirdu lamas un draudus, kāds stāv pie mana „poģīša” ar rungu, lai ņemu vārdus atpakaļ, tomēr Microsoft Windows Phone aplikāciju veikala saturs ir pielīdzināms mēslam. It kā tur ir zināms aplikāciju skaits, bet tās ir neglītas, nemodernas un pārsvarā mēģina kopēt iOS un Android aplikāciju spējas, jo riktīgie aplikāciju veidotāji savus gara darbus uz Windows Phone nepārceļ vai dara to neciešami lēni. Visu laiku urda jautājumi – kā atvērt, kā piekļūt, ar ko aizvietot.
Microsoft Windows Phone operētājsistēma ar pēdējiem jauninājumiem ir izaugusi pat ļoti pilnvērtīga un atrisinātas daudzas vēsturiskās nespējas. Jāatzīst, ka būtu pat gatavs pāriet uz Microsoft Windows Phone operētājsistēmas darbinātu viedtālruni, ja vien aplikāciju veikalā atrastos jēdzīgs saturs.
Operētājsistēma viena pati nav nekas bez kārtīga viedtālruņa un šoreiz Lumia 735 pārsteidz nesagatavotu. Tas ir viens no ērtākajiem viedtālruņiem, ko nācies turēt rokās. Noapaļotās malas paņemtas no ikoniskā Lumia 800 (Nokia N9) modeļa. Nav labuma bez ļaunuma un noapaļotās malas nekādi nesargās Lumia 735 ekrānu, tāpēc ieteiktu viedtālruni nenovietot uz galda ar ekrānu uz leju.
Nedaudz skumdināja akumulatora darbība – no Microsoft Windows Phone biju gaidījis daudz ilgāku darbību ar vienu uzlādi. Toties it kā necilā 6.7 megapikseļu kamera ar Carl Zeiss objektīvu spēj izgriezt pogas ļoti daudziem pagājušā un, iespējams, arī šī gada flagmaņiem.
Ja vēlies iegādāties pamatīgu un gandrīz visās jomās izcilu Microsoft Windows Phone viedtālruni, tad Lumia 735 noteikti ir pareizā izvēle. Lumia 735 saņēmusi 4G datu savienojumu, bet Lumia 730 tikai 3G, toties tai ir divu SIM karšu atbalsts.
Ļoti ieteicams viedtālrunis!
Nokia Lumia 735 cenas Latvijas Interneta veikalos
Paldies. Labs apskats. Jāuzteic Arta darbīgums, veidojot Kursorā regulārus apskatus.
Lietotājam, kuram nevajag daudz īpašu aplikāciju, Windows Phone būs gana labs.
Šī vietā gan izvēlētos Nokia Lumia 830, kad tam atbilstoši būtu kritusies cena,
vien manai Nokia N8 aizstājējs joprojām nav nepieciešams. :)
Es joprojām neesmu atradis nevienu lietotni, kas man WP veikalā trūktu. Interesē, kas raksta autoram trūkst no “jēdzīgā satura”?
“Trūkst” varbūt nav īstais vārds, kas man asociējas ar WP veikala saturu. Drīzāk mani tracina tas, ka visu laiku jāmeklē, kur aplikācija ko aizstāj no ierastā iOS un Android satura.
Piemērs:
http://www.windowsphone.com/lv-lv/search?q=dropbox
Diemžēl tādu ir desmitiem. Protams, jāsaprot, ka WP nav tik atvērta sistēma kā Android un šādi tādi triki neiet cauri, bet vēl arvien man uzdzen asinis tādi teksti WP veikalā kā “Unofficial Client”.
nu ok. dropbox
http://www.windowscentral.com/dropbox-announces-plans-release-official-windows-phone-app
-nav atbalsts google drive, jaizmanto 3. pušu aplikācija
bet ir onedrive ar sākotnējiem 15gb+vēl 15 gb ja no telefonā uzstādam automatisko sinhronizāciju ar onedrive.
-google docs arī nav.
kam to vajag, ja var izmantot office ar visam pilnvērtīgām funkcijām un pie pc var onedrive izmantot online office?
par 830. baterija tur. nakts laikā nokrītas max par 10%. parasti kādi 5%. fona programmas kas izmanto bateriju var atslēgt. protams, naktī dati tiek izslēgti. par priekšējo kameru neko nevaru teikt. nav mēģināta. bet aizmugures apmierna. īpaši naktī ar manuālajiem uzstadījumiem fotogrāfēt interesanti :D
Es domāju, ka visa “problēma” ir pieradumā. Tam, kā zinām, ir milzu spēks un cilvēkiem kaut kā šķiet, ka ar jaunas (viņiem svešas) platformas ierīci visam obligāti jābūt pierastam un saprotamam. WP ierīcēs pamata datu uzglabāšanas serviss ir OneDrive, kas tur darbojas lieliski, tāpēc Dropbox klienta neesamība (drīz gan būs arī tas) nav īsti liela problēma. Ja lietotājs ir gatavs sevi visu ziedot Microsoft, tad pārnesīs datus no citiem mākoņservisiem uz OneDrive. Esmu vairākkārtēji ilgākus laika posmus (tipiski pāris mēnešus) lietojis WP ierīces, un, lai arī man tās vietām šķiet “kokainas” un aplikāciju saskarņu ziņā ne vienmēr tīkamas (jo nepierastas),… Read more »
Lūk šeit es Jums pilnībā piekrītu. Neko atņemt ne pielikt.
Problēma tiešām ir pieradumā.
Ja par dropboxi, tad tas pirmais, ko veikals Tev piedāvā (claud6) apvieno visus populārākos mākoņus un ir tiktiešām ļoti labs Ja par google drive, tad androidam ir google, bet wp ir onedrive – viss vienkārši Par meklēšanu kā tādu..nū es pa googles veici buros vienmēr vēl trakāk nekā pa noka – proti aplikācijas tur ir 4reizes vairāk, bet lielākā daļa no tām ir fufelis, tāpēc manās acīs androīda piedāvajums ir daudz piemēslotāks. Kas attiecas uz aplikācijām kopumā, tad nu visi twiteri, instogrami un feisbuki ir vietā. Bet protams, ka ne viss uztaisīts priekš wp, kā nekā cilvēki lieto ļoti dažādas… Read more »
Iespējams, ka kādreiz būs arī Nokia Lumia 830 apskats. Tīri pēc tehniskajiem datiem Nokia Lumia 830 neuzrunā ar švaku priekšējo kameru (man tas ir būtiski video zvaniem), kā arī akumulatora ietilpību.
Starp Nokia Lumia 735 un Nokia Lumia 830 izvēlētos pirmo.
Jā, nekad neesmu lietojis video zvanus, jo kam man redzēt sarunu biedra vaigu:)
Bet 830-tā aizmugurējā kamera ar optisko stabilizācijas sistēmu un 10MP mani pārliecina vairāk. Kritums no N8 ekselentās 12MP uz 6.7MP mani nepārliecinātu.
Cenas ziņā – Lumijām ir tā priekšrocība, ka cenas samazinās diezgan regulāri:)
Es pirms kāda laika biju padarbojies gan ar Lumia 830 un Lumia 735, tāpēc ir dažas atziņas. Pagaidām es nespēju Lumia 830 saskatīt aptuveni 100 eiro vērtu pārākumu. Atceros, ka man ļoti nepatika Lumia 830 aizmugurējā vāciņa konstrukcija. Tā ir nejēgā neprecīza un vāciņa pilnīga aizvēršana ir pasākums uz padsmit minūtēm. Salīdzinājumam Lumia 735 ar to nav problēmu un telefons vispār rokā turās PERFEKTI. Pirmo reizi paņemot to rokā, es uzreiz pamanīju, ka pa ilgiem laikiem beidzot ir telefons, kas nešķiet nedz par lielu, nedz par mazu un ko rokā noturēt ir patiešām ērti. No šiem abiem mana izvēle pavisam… Read more »
Hmm..830 tiek pozicionēta kā augstākas klases telefons, pirmkārt jau dizains tas, kas man vienmēr lumia ir nepaticis, ir tas, ka tie visi ir plastmasas gabali Nu ok, tā ir gaumes lieta (arī sasungi visi taču ir 100% plastmasa), bet man turot rokā telefonu, kaut vai ar to alumīnija rāmīti, sajūtas uzreiz ir labākas Un vēl kamera..manuprāt ir nozīmīgi labāka :) Kā arī tāds nenozīmīgs, bet patīkams sīkums kā bezvadu uzlāde Ja runājam par cenas starpību, tad var būt, bet ja es kameru un alumīniju izvirzu kā nosacījumus tad 735 vienkārš neierakstās kategorijā, bet 735 ir diezgan lēts telefons, tai paša… Read more »
Nesolīja gan. Tā bija skaļi izteikta cerība.
Un galu galā tikai 7.2
hmm…
Lūdzu papēti sadaļu http://www.kursors.lv/ka-mes-vertejam-produktus/
Par tādu bateriju tas vēl man liekas ir dikti dāsni, jo tā tomēr ir viena no būtiskākajām telefona sastāvdaļām. Ar nelaikā izlādējušos, tukšu akumulatoru, tas paliek vnk par plastmasas gabalu lietotāja kabatā.
OS related problēma, nekas vairāk. Visiem telefoniem, kuri tika no WP8 pie WP 8.1 baterija tukšojās ātrāk nekā vajadzētu.
Nu tā gluži neteiktu, kad savulaik atjaunoju savu 625lumiu uz 8.1, baterijas darbībā nekādu izmaiņu nemanīju..kā bija 2 d pirms tam, tā arī 2 dienas ar 8.1 Bet, ko novēroju kamēr lietoju 8.1 dev prev, bija tas, ka pilnīgi random baterija mēdza izlādēties pēkšņi un negaidīti – piem. no rīta noņem no lādētāja un pēcpusdienā izņemot no kabatas secini, ka ir off un ieslēgt nevar, kamēr nepieliec pie lādētāja..bet tas bija tikai ar dev prev btw, viens paziņa nupatās atjaunoja savu nexus uz lollipop un tikpat ātri atlika veco androidu, jo pa nakti baterija nokritās par 40%.. tā, ka gļuki… Read more »
Nokia kartes (BING kartes) pēdējā laikā rāda pārākumu pār visu. Ja iepriekš par ideālāko variantu braukšanai par pilsētu uzskatījām Waze, jo tas zināja vai visas ceļa zīmes, vienvirziena zīmes, zīmju darbības laikus utt., tad nav saprotams, kāpēc tas pēkšņi vairs neved uz norādīto adresi, bet gan uz kaut kādu mistisku punktu kartē, kas ir ne ta ielas vidus, ne ta sākums. Katrā ziņā. No sākuma vainojām WP, bet pēc laika sapratām, ka tāda pati problēma ir arī Android. Par WP – man sāk šķist, ka es neesmu īpaši aktīva aplikāciju lietotāja un instalētāja, jo nekādu pārākumu Google Play saturā nesaskatu.… Read more »
Par HERE nemāku teikt, bet iepriekšējais Nokia Ar auto (latviskojot) ir ekselents, esmu ar to izbraukājis Itāliju, Vāciju u.c. bez mazākās nepieciešamības pēc navigatoriem.
Pāris reizes gan tas mani ir smīdinājis, mēģinot uzdabūt uz maziem nesaprotamas izvēles celiņiem (acīmredzot no sputņika tie šķiet īsākie), bet tāpēc jau šoferītim dota galva uz pleciem lai izlemtu kur braukt:)
Šovasar beidzot noorganizēju savā apzinīgajā darba mūžā pirmo kaut cik nopietno atvaļinājumu un nolēmu ar auto paceļot tepat pa Poliju un Slovākiju. Ceļojumā izlēmu neņemt līdzi datoru un sava ierastā un uzticamā iPhone vietā paņēmu Nokia Lumia 930. Man bija zināmas bažas par ierīces uzticamību (kā nekā tā bija mana vienīgā sakaru ierīce uz nedēļu), taču galveno lomu spēlēja HERE navigācija, kas visu braucienu darbojās godam. Esmu drošs, ka arī nākamreiz to izmantošu savos ceļojumos pa Eiropu.
Interesanti, šovasar arī ceļojām pa Poliju un Slovākiju:)
Un, kopš sāku izmantot mūsdienīgu tehnoloģiju, liekot pie malas kartes,
tā arī esmu izticis ar Nokia N8 iebūvēto bezsaistes ( cik nu Latvijā vajadzīgs, ar Okarti ieslēdzu arī tiešsaisti) navigāciju.
Līdz ar to augsti vērtēju iespēju izmantot telefonā šis ceļojot noderīgās lietas – bezsaistes navigāciju, labu kameru un normālu internetu.
Drīkst uzskaitīt būtiskākos (ar programmu neesamību saistītos) trūkumus: Dropbox, Pocket, BalticMaps (vienīgā karte ar detalizēt māju nummerāciju visiem mikrorajonu maindfak labirintiem, Swedbankas aplikācija ar vidžetu, normāla Rīigas satiksmes aplikācija, Chrome, chrome un vēlreiz Chrome – tas nozīmē kopīgs historī, bukmarki, pušbulets utt. VIDŽETU trūkums. Bet pats galvenais iemesls kāpēc man NEKAD nebūs WIN telefons (kamēr tas netiks atrisināts) ir MightyText veida aplikācijas trūkums. Winfonā ir MAZ smārtīgu lietu… diemžēl. Es to neesmu apgrābstījis – man ikdienā rinķī ir 3 wp lietotāji.
Izskatās, ka konkrēti tavā gadījumā nederēs ne iOS, ne Windows Phone savas relatīvās nepielāgojamības dēļ. Labi, ka ir Android :)
klau Kristap, bet ir arī dažas pinīgi absurdas lietas! Iedomājies – Tev atnā e-pasts un tev viņu vajag forwardēt un pievienot tāmi – nu figu ragu! Vai arī vajag pārs’tīt meilu, bet izdzēšot daļu no sarakstes – atkal abloms! Vai arī es kaut ko neesmu izkodis winfonā???
WP vēl ir tāda absurda lieta, kā kontaktu tel.nr. nosūtīšana citam cilvēkam… Kaut vai izvēloties sms, vienalga tiek nosūtīts mms… mana gadījumā cilvēkam ir jāielogojas LMT mājaslapā, lai to mms varētu apskatīt… protams, var pieslēgt bezmaksas pakalpojumu, lai mms redzētu telefonā, varu uzinstalēt contact share app… bet, manuprāt, vienkārša lieta iekš WP ir sa…irsta…
Nevilšus sagribējās salīdzināt ar 710to… nafig bija jātaisa jaucams? un kālab bija jāietaupa uz atsevišķu kameras pogu?
klaviatūra :( ja jāraksta angliski vai krieviski, ideāli, ja latviski, tad nu nē, paldies..
Srap citu – re ku labs piemērs, kas atklāj windows filosofiju. Viss ir labi, kamēr tev akli apmierina mikrosofts. solis pa labi vai kreisi – un sveika gauja. Ieleic vienu 3puses aplikāciju tailē un visa smukā bildīte tiek sabojāta!
man doma bija tāda – ekrāns piebāzts ar nevajadzīgām progām. un viss ir smuki – i aplaizīties var par tādu dizainu! (ne ios ne andrīc nestāv blakus!) bet ieliec te vienu feisbuka tailu un čau viss smukums… un ar funkcionalitāti ir līdzīgi – tāda dīvaina os filosofija…
ilustrācijai…
Viss ir labojams.
Tieši tā :)
Un pasakiet vēl, ka androidam nekas nav “jācutomizē”
Kā to var izdarīt
Ko jūs te peraties? Aplikāciju softu daudzums veikalā, Win mobilām ir apmierinošs. Win vizuālais interfeiss arī ir daudz patīkamāks, nekā iOS un Andrīšiem (pierast var dienas laikā).
Galu galā, ja vajag biznesu kārtot, (epasti n shit..) tad paņem tableti.
Vai nopērc MetroMail un Cal… :) Tad par wp e-pastu un kalendāru vairs galva nesāpēs… nav nemaz tik dārgi priekš biznesmeņa… :)
Reāli (pagaidām) mobilās aplikācijas ir tikai uz ios un android. Viesnīcu tīkli, aviokompānijas, internetveikali utt. tad viens vai otrs piedāvā būtiskas atlaides pērkot no mob. aplikācijas, bet uz WP to nemaz nav!! Pagaidām visai bezjēdzīga platforma, un par to pricāties var ti, kas telefonu izmanto zvaniem un nelieto mobilās aplikācijas.
Atkal jau diezgan aprobežoti.. uz telefona man vidēji ir 20-30 neorģinālās aplikācijas(pie tam aplikācijas, kuras pēc instalēšanas neattaisno manas vēlmes, es dzēšu), tā ka gluži tikai zvaniem laikam tomēr to neizmantoju, bet visi šie “Viesnīcu tīkli, aviokompānijas, internetveikali” nekad nav bijuši ne uz WP, ne android tālruņa..gluži vienkārši man tas viss pārskatāmāks šķiet uz PC..pie tam nepieciešamības gadījumā lielākajai daļai šo kompāniju ir web mobilās versijas, kas ir ļoti parocīgas (lasi: aizstāj aplikāciju) Laikam jau jāsaka, kā te teica iepriekš..ja uz telefona nepieciešams veikt specifiskas darbības, pie tam ikdienā, tad izvēlies sev piemērotu platformu un miers..bet tāpēc nenoliec visus lietotājus… Read more »
Tas nav vienkārši aprobežoti, bet gan kļūdaini. Proti, tie, kas saka, ka WP platforma ir ok vienkārši nav normāli viedtālruņu lietotāji. Nu apmēram šāda domu gaita https://yourlogicalfallacyis.com/no-true-scotsman
Ir gan Amazon App, gan eBay, gan skyscanner, gan Booking.
Nu bet interfeisa krāsas nenormāli pretīgas… Tas atbaida pat rokās paturēt to telefonu.
Un vēl viens, kurš izsaka savu “pamatoto” viedokli tikai lai pavirinātu muti..
Tā ir gaumes lieta(!!!), kā būtu ja es, piemēram par Tavu kreklu teiktu izteiktos, ka pretīgs un atbaidošs, bet Tev patīk un par labu naudu pirki?!
Uzgūglē sliktākās krāsu kombinācijas un atklāsies ka krekls tiešām arī ir atbaidošs ;)