Tas ka Samsung pēdējā laikā ar pārdošanu un finansēm veicas samērā slikti, vairs jau nav noslēpums. Tagad Samsung Electronics ir nolēmuši veikt noteiktus soļus, lai samazinātu zaudējumus un iespējams apstādinātu lejupkrītošos peļņas rādītājus. Notiks tas, visai kardināli pārskatot mobilo ierīču sortimentu.

Investoriem paredzētajā konferencē, kura notika Ņujorkā, Samsung pārstāvis Roberts Ji (Robert Yi) paziņoja, ka 2015. gadā kompānija samazinās viedo telefonu modeļu skaitu par 25% līdz 30%. Konkrēti netika pateikts, cik tad ierīces Samsung gatavojas aizvākt no sava viedtālruņu klāsta.

Par šādu risinājumu kļuva zināms pēc tam, kad 2014. gada trešajā ceturksnī kompānijas peļņas samazinājās salīdzinot ar 2013. gada trešo ceturksni par 49%. Bet kopējā mobilā biznesa operacionālā peļņa samazinājās no $6,5 miljardiem gadu iepriekš, līdz $1,7 miljardiem 2014. gadā.

Analītiķi uzskata šo soli par pareizu, jo tas ļaus Samsung iegūt kontroli pār savu telefonu klāstu un tirdzniecības kanāliem, kas īpaši svarīgi šobrīd, kad pieprasījums pēc Galaxy sērijas ierīcēm krītas. Kā uzskata analītiķis Roberts Sihra (Robert Cihra), tad Samsung jau sen vajadzēja veikt šādu soli, lai samazinātu zaudējumus un spētu koncentrēties uz rentabilitātes rādītāju stiprināšanu.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skats

Lai mācās no Xiaomi, tiem katrā kateogrijā pa vienam sakarīgam telefoniņam.

Skats

Un vēl – nav brīnums, ka šiem telefoni tik dārgi, ja katru dienu reklāmas nonstopā.

Gest

Paši jau samazināja savu peļņu, izlaisdami kitkat atjauninājumus veciem telefoniem. Kas iepriekš būtu metami, ar KitKaku tagad strādā uz nebēdu. Kāpēc skriet pēc jauna aparāta?