Quantcast
More
  Reklāma

  Zinātnieki uzskata, ka Mars One misija lemta totālai neveiksmei

  Jaunākie raksti

  Pirms kāda laika visā pasaulē, un arī pie mums Latvijā lielu sajūsmu izsauca privātais projekts Mars One. Projekts paredz ceturtās planētas, Marsa kolonizāciju. Un kā nu ne, ja tā ietvaros piedalīties izvēlēts arī cilvēks no Latvijas. Taču ne visi šai pasaulē ir tādā gigantiskā sajūsmā par šo projektu. Tā zinātnieki no Masačūsetsas tehnoloģiskā institūta (MIT) ir veikuši projekta analīzi, un paziņojuši nebūt ne pozitīvākās prognozes.

  Zinātnieki paziņojuši, ka pirmie projekta dalībnieki, kuri ieradīsies uz Marsa, nomirs tur jau pēc aptuveni 68 dienām. Turklāt iemesls būs pats banālākais, kā pirmais iemesls būs tas, ka viņiem pietrūks pārtikas. Vēl arī zinātnieki paziņojuši, ka pat ideālos apstākļos Marsa kolonistiem nāksies ar graudaugiem apsēt četrreiz lielākas teritorijas kā plānots, lai iegūti pieņemamu ražu. Tāpat arī šis darbības rezultātā pastāv iespēja pārsātināt kolonistu telpās esošo gaisu ar skābekli, kas savukārt draud ar ugunsgrēkiem.

  Tāpat arī zinātnieki secinājuši, ka lai nogādātu kravas uz Marsu, nāksies veikt pārāk daudz raķešu startu, bet tālāk nepieciešamo rezerves daļu un komponentu piegādes cena būs astronomiska. Ir arī citi iemesli, kuri ļauj MIT zinātniekiem izdarīt tikai vienu secinājumu – ar esošajām tehnoloģijām Marsa kolonizācija līdz 2030. gadam kā to paredz Mars One misija, nav iespējama. Ar pilnu ziņojuma tekstu var iepazīties, lejupielādējot to no MIT mājas lapas.

  AvotsMIT
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  kriistaaps
  17.10.2014 09:04

  kamēr globāli cilvēki prātos un domās par ‘vecajiem labajiem laikiem’ tikmēr arī nekas nenotiks! Beidzot klausīties savu skonto un dzīvot pagatnē!!!!

  Reklāma