Project Ara ir viens no tiem Google veidojumiem, kuram noticēšu tikai pēc viedtālruņa paturēšanas rokā. Pēc Motorola iegādes Google rindās tapa ideja par Project Ara – no moduļiem saliekama viedtālruņa radīšanai. Šobrīd Project Ara galvenais virzītājs Paul Eremenko atklājis, ka viedtālruņi būs daļēji izjaucami arī tos neizslēdzot.

Project Ara lielākais pluss, protams, ir ideāla viedtālruņa komplektēšana. Apsēdies pie datora, tiešsaistē nokomplektē viedtālruni un tas pēc pāris dienām tiek piegādāts mājās. Tādējādi nebūs vairs jāknapinās ar mazu atmiņu vai bezjēdzīgas izšķirtspējas kameru.

Project Ara viedtālruņus darbinās modificēta Android L versija, kas pieļauj dažādu moduļu nomaiņu kamēr viedtālrunis ir ieslēgts. Protams, nomainīt nevarēs procesoru un ekrānu, bet visu pārējo ar zināmiem ierobežojumiem varēšot mainīt pēc sirds patikas. Nav īstas skaidrības par RAM un galvenās atmiņas moduļiem, jeb precīzāk – par to aizvietošanas procesu ieslēgtam viedtālrunim.

Līdz gada beigām Project Ara tikšot parādīts kā strādājošs viedtālrunis. Iespējams, tas notiks decembrī paredzētajā izstrādātāju konferencē. Pēc tam 2015. gada sākumā Google izveidos Project Ara komplektēšanai paredzētu tiešsaistes veikalu un beidzot būs pieejami arī pircējiem paredzēti pašu komplektējami viedtālruņi.

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
OpontsIponts Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Iponts
Guest
Iponts

Šis nu ir patiešām interesants verķis! Bet baidos, ka tā moduļu mainīšanas iespēja būs stipri ierobežota!Bet visādi citādi spēļmantiņa pa pirmo!

Oponts
Guest
Oponts

Drošvien maksās sākumā dārgāk par iPhone. :D