Esošie un topošie uzņēmēji, studenti, investori, eksperti un mediju pārstāvji aicināti piedalīties starptautiskā tehnoloģiju attīstības un komercializācijas projekta “Komercializācijas reaktors” bezmaksas pasākumā “Performance Day”, kas notiks 7. oktobrī Rīgā. Pēdējo gadu laikā 20 “Komercializācijas reaktorā” izveidotajiem Latvijas uzņēmumiem izdevies piesaistīt vairāk nekā trīs miljonus eiro, sadarbībā ar zinātniekiem radot un veiksmīgi piedāvājot pasaulē dažādu nozaru augstās tehnoloģijas.

Starp jaunradītajām tehnoloģijām, kuras varēs izzināt komercializācijas reaktora pasākumā “Performance Day”, ir pasaulē unikāla magnetrona pārklājuma uzklāšanas sistēma, revolucionārs risinājums piensaimniecības nozares kvalitātes celšanai, unikālas ierīces, kas palīdz atklāt potenciālas plaisas struktūrās pat pirms to parādīšanās, jauna organisko LED tehnoloģija īpaši platu displeju ražošanai, nākamās paaudzes tehnoloģijas implantu daudzslāņu pārklājumiem, tiešsaistes videosensors ledus un sniega struktūras analizēšanai kalnu slēpošanas kūrortos. Visiem komercializācijas reaktora “Performance Day” dalībniekiem būs iespējams iepazīties ar vairākiem desmitiem uzņēmumu ar Eiropas un globāla mēroga mērķiem un plāniem, kuru realizācijai jau izdevies piesaistīt ievērojamas investīcijas.

“Komercializācijas reaktora” dibinātājs un vadītājs Nikolajs Adamovičs uzsver, ka šis pasākums galvenokārt būs interesants tiem, kuri uzskata, ka viņu uzņēmēja talants vēl nav pilnībā realizēts un izmantots. “Pastāv cilvēki, kuri vēlas un ir gatavi radīt kaut ko jaunu, lielu un aizraujošu. Tie ir īstie uzņēmēji, neatkarīgi no tā, vai viņiem šobrīd ir savs uzņēmums vai nav. Pagājušajā gadsimtā tāds bija Tomass Edisons, bet mūsdienās – leģendārais Stīvs Džobs, Īlons Masks, kā arī vairāki citi uzņēmēji,” saka Adamovičs. Viņaprāt, vissvarīgākais uzņēmējam ir ieraudzīt un izmantot savu izdevību. Adamovičs vērtē, ka šādu cilvēku Latvijā ir diezgan daudz un tieši viņu atbalstam darbojas “Komercializācijas reaktors”. Jau piekto gadu tas sniedz iespējas uzņēmējiem veidot unikālu starptautisku biznesu, balstoties uz zinātnes un tehnoloģiju jomas sasniegumiem.

Pasākumu “Performance Day” organizē un finansē „Komercializācijas reaktors”, „Swedbank”, “Baltic International Bank” Eiropas Reģionālās attīstības fonds, Eiropas Savienība, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Pasākums noritēs angļu valodā un notiks 7. oktobrī “Swedbank” galvenajā ēkā Rīgā, Balasta dambī 1a. Sākums – plkst. 10.00. Interesentiem iepriekš obligāti jāpiesakās interneta vietnē: http://pd.commercializationreactor.com/

Uz “Performance Day” laipni aicināti arī augsto tehnoloģiju nozares uzņēmēji, tehnoloģiju klasteru un universitāšu apvienību pārstāvji, investori, žurnālisti un citi, kas ir ieinteresēti kontaktos ar jauniem augsto tehnoloģiju uzņēmumiem.

“Komercializācijas reaktors” dibināts 2009.gadā Rīgā ar mērķi veidot jaunus, modernus uzņēmumus, kas ir balstīti uz zinātniskiem un tehnoloģiskiem sasniegumiem. Starp reaktorā radītajiem uzņēmumiem ir tādi uzņēmumi kā Naco Technologies, Pogritech, Conelum, Eventech, Evoled, Mahydy, Advanced Vector Analytics, Nanooptometrics, Snowision, Koatum un citi. Komercializācijas reaktora norisi atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas Garantiju aģentūra, “Swedbank”, “Baltic International Bank”, Ekonomikas ministrija un citi uzņēmumi un organizācijas.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of